شناسه خبر : 77506
دوشنبه 17 شهريور 1399 , 12:57
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهادت یکی از فرماندهان حشدالشعبی توسط داعش

یکی از فرماندهان حشدالشعبی توسط داعش به شهادت رسید

یکی از فرماندهان حشدالشعبی در مقابله با حمله داعش به خانقین به شهادت رسید.

بامداد امروز؛ دوشنبه، 17 شهریور ماه 1399 در جریان مقابله با حمله داعش به شمال خانقین در استان دیالی، «حسین رزاق المیاجی»، از فرماندهان تیپ 28 الحشد الشعبی با شلیک تک‌تیرانداز به شهادت رسید.

نیروهای تیپ 28 الحشدالشعبی توانستند بقایای گروه تروریستی داعش را که به واحدهای تیپ 28 در منطقه قولای در شمال خانقین حمله‌ای را آغاز کرده بودند، از منطقه دور کنند.

از بین 6 استان عراقی هم‌مرز با جمهوری اسلامی ایران، دیالی تنها استانی است که از زمان سقوط رژیم صدام در اردیبهشت ماه سال 1382 (مه 2003 میلادی) تا امروز همواره شاهد بی‌ثباتی و ناامنی است. از زمانی که آمریکایی‌ها عراق را اشغال کردند، دیالی تبدیل به مکانی برای تروریسم شد. همواره دست‌های پنهان کوشیده‌اند تا تروریسم را از مناطق غربی عراق که در آن برهه در استان‌های الانبار، صلاح‌الدین و نینوا فعالیت داشتند به سمت استان دیالی سوق دهند.

بعدها که گروه تروریستی داعش در موصل مرکز استان نینوا در 10 جولای 2014 (20 خرداد 93) اعلام موجودیت کرد، به سرعت هجوم خود را به سمت دیالی آغاز کرد. اگر حضور به موقع نیروهای مقاومت اسلامی از جمله فرمانده شهید «ابومصعب الفیلی» در آن برهه نبود، داعش می‌کوشید که از طریق دیالی به داخل خاک ایران نفوذ کند.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi