شناسه خبر : 77536
چهارشنبه 19 شهريور 1399 , 12:09
اشتراک گذاری در :
عکس روز

همکاری بنیاد و مجلس برای بهبود خدمات‌رسانی به ایثارگران

«نشست هم‌اندیشی تقنینی حوزه ایثارگری» با حضور مسئولین مربوطه دیروز در سالن شهید رسول‌زاده بنیاد شهید برگزار شد.

مهندس سعید اوحدی، معاون رییس‌جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در «نشست هم‌اندیشی تقنینی حوزه ایثارگری» ضمن اشاره به تعداد زیاد نمایندگان شاهد و ایثارگر در مجلس یازدهم، این موضوع را بی‌سابقه خواند و اظهار داشت: در طول یازده دوره مجلس شورای اسلامی بی‌سابقه است که فراکسیون ایثارگران مجلس با چنین قوام و قوتی برای حمایت از جامعه ایثارگری تشکیل شده باشد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با ارائه گزارش فعالیت بنیاد در حوزه‌های مختلف اشتغال، مسکن، درمان و... برای خدمات رسانی به جامعه ایثارگری طی سه ماهه فعالیت در بنیاد، گفت: تفاهم‌نامه‌های مهم و کاربردی برای تأمین مسکن جامعه ایثارگری در استان‌های مختلف، تفاهم‌نامه‌هایی برای اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران و تفاهم‌نامه‌هایی برای بیمه و درمان این عزیزان با وزارتخانه‌های مربوطه امضا و اجرایی شده است، اما هنوز نیاز به پشتیبانی مجلس شورای اسلامی در تسهیل قوانین مختلف احساس می‌شود.

معاون رییس جمهوری ضمن برشمردن برخی نواقص قانونی برای اشتغال و استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر، عنوان کرد: امید است که با همکاری فراکسیون ایثارگران در مجلس قوانین مربوط به اشتغال این عزیزان تصویب و راه اشتغال آن‌ها هموار شود.

وی همچنین با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته در بنیاد در حوزه‌های مختلف، طی سه ماهه فعالیت در بنیاد پرداخت و گفت: در سه ماه گذشته ایجاد انضباط مالی از اولویت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام شد و دو شورای راهبردی اقتصادی و کارگروه شورای راهبردی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل شد که متشکل از افراد صاحب نظر کشور در این حوزه‌ها است. این رخداد بسیار خوبی بود و دستاورد‌ها و هدف گذاری‌های بسیار خوبی هم در پی داشته است.

اوحدی افزود: پنج کارگروه مسکن، اشتغال، فرهنگی، درمان و لوایح و قوانین در بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شده است که به‌صورت فعال در حوزه‌های مربوطه کار می‌کنند و امید است بتوانیم در این شرایط، مخصوصاً در آستانه تدوین قانون بودجه، از این ظرفیت بسیار ارزشمند در مجلس شورای اسلامی، فراکسیون ایثارگری و کمیسیون اجتماعی مجلس بیشترین بهره را ببریم.

وی افزود: قرار شده است کارگروه مشترکی متناظر با مجلس شورای اسلامی تشکیل شود که برنامه بودجه بنیاد عملیاتی شده و علاوه بر آن چند حکم قوی برای خدمت رسانی به جامعه ایثارگری در قانون برنامه توسعه هفتم گنجانده شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به سفر‌های استانی خود طی مدیریت در بنیاد اشاره کرد و افزود: طی سه ماه گذشته به ۱۰ استان مختلف کشور سفر کرده‌ایم. رویکرد ما در سفر‌های استانی حل مشکل مسکن و اشتغال ایثارگران است که از مشکلات اصلی جامعه ایثارگری است. بر این اساس برای هر استان تفاهم‌نامه‌های قوی و جدی تنظیم می‌شود و مشمولین واجد شرایط در اولویت تأمین مسکن قرار می‌گیرند.

معاون رییس جمهور افزود: در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس شایسته نیست که هنوز بیش از ۱۴۰ هزار نفر از عزیزان ایثارگر مشمول دریافت مسکن هستند. تمام سعی ما این است این مشکل را حل کنیم؛ به همین منظور تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه، مسکن و شهرسازی امضا شد تا بر اساس قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، از ظرفیت مواد قانونی برای تسهیل تأمین مسکن استفاده کنیم.

اوحدی در پایان با تشریح برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس، در چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: خوشبختانه در یک مسیر روشن برای ارائه خدمات به جامعه عزیز ایثارگران قرار گرفته‌ایم و امید است با همکاری مجلس و سایر ارگان‌ها، خدمات بهتری به جامعه ایثارگری ارائه کنیم.

احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم و رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن تأکید بر ضرورت تصویب قوانین کاربردی در مجلس، گفت: تصمیم داریم در مجلس یازدهم قوانینی که قابلیت اجرایی ندارد، تصویب نکنیم؛ زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد فقط حدود ۲۵ درصد قوانین تصویب شده در مجلس، به‌خصوص در حوزه ایثارگری، قابلیت اجرایی دارد و بقیه تقریباً قابلیت اجرایی ندارند.

وی ضمن اشاره به تعداد بالای نمایندگان ایثارگر و فرزندان شاهد در مجلس یازدهم گفت: با این تعداد نماینده ایثارگر، فراکسیون ایثارگری در مجلس یازدهم بزرگترین فراکسیون‌ها خواهد بود و بر همین اساس انتظار می‌رود در این مجلس کاری اساسی برای ایثارگران کشور انجام دهیم.

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: برای کمک به جامعه ایثارگری حتماً باید طرح‌های منطقی و قابل اجرا ارائه دهیم. در بحث اشتغال ما باید تلاش کنیم قوانین را برای جامعه ایثارگری تسهیل کنیم.

به گزارش دفاع‌پرس، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، مسئولین ایثارگران نیروهای مسلح و بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست حضور داشتند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
قرار بود برای جانبازان معیشت بگیر و انتقال پرونده هایشان از ساتا به بنیاد تصمیم گیری شود !

اقای اوحدی هم نشان داد به دنبال عدالت نیست .
معیشت و شغل و ..... جانبازان زیر 25 درصد را فراموش کرده در هیچ تفاهم نامه ای نیاورده
ایثارگران چند سال دیگه باید صبر کنند تا بنیاد تبدیل به وزارتخانه ای عادل و پاسخگو به همه ایثارگران باشد؟
هر ریاستی میره یکی بدتر میاد
بیمه دی تمدید میشه بدون اینکه رضایت جانبازان را در نظر بگیرن!
سلام ۳۸ سال جانبازهستم خانواده ای ۵ نفره هستیم باماهی۱۶۰۰۰۰۰ هزارتومان اجاره خانه تا الان هم به هرکسی دربنیادامده ورفته شکایت کردم اماهیچ فایده ای نداشت امیدوارم اقای مهندس اوحدی مشکل مسکن راحل بکند
ای کسانی که ادعای مسلمانی میکنید چرا چشمانت را نسبت به فقرابسته ای آیا انقلاب شدکه فقط شماهابیایید مملکت راتصاحب کنید،پس این همه شهید جانبازاسیر برای این بوده که شماها وفرزندانتان پول بیت المال را بردارید دنبال عیش نوش باشیدوفرزندانتان درکشورهای اروپایی با خودروهای آن چنانی ویراج بدهندپس چراوقتی کم میاریدازخانواده شهدا و جانبازان مایع میزاریدبلانسبت از بزرگان دین ،وقتی که خرتان ازپل میگذردچرا همه رافراموش میکنیدچندین بارامام راحل فرمونداین چه وضعیست درکشور،زخ میدهد وقتی که حضر ت امام ازمردم عذرخواهی میکنندمیفرمایندمن نتوانستم کار ی را برایتان انجام بدم ازملت ایران عذر میخواهم میفرمایند من نتوانستم آنچه را که به ملت ایران وعده داده بودم انجام بدهم این چه معنی میدهد،همه شما میدانیداماباید یادآور باشم که شما چراخودسرانه عمل میکنید،چرابایدجانبازان همه مشکلات داشته باشند چرا نبایدشماگوش شنوا داشته باشید چراازخدا نمی ترسید چرا اینقدر دنیا دوست شده ایدآیاغیراز کفن چیزی راباخودبه قبرخواهیدبردمتنعنآآنانی که دنبال غارت بیت المال هستندماری را برای خودخلق میکنند که نگذاردبعدازمرگ روحشان در آرامش باشدمتمعن باشندآنانی که به حق‌الناس رحم نمی کنند همیشه روحشان دچارعذاب خدا خواهدبودوالسلام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi