شناسه خبر : 77569
شنبه 22 شهريور 1399 , 08:03
اشتراک گذاری در :
عکس روز

هر هفته یک سیاه‌پوست

پلیس آمریکا پس از جورج فلوید ۵۹ سیاه‌پوست دیگر را کشته است

در حالی که اعتراض‌های ضد نژادپرستی در بسیاری از شهرهای آمریکا همچنان ادامه دارد، گزارش‌ها حاکی است پلیس آمریکا طی سه ماه گذشته و بعد از قتل جورج فلوید، دست کم 59 سیاه پوست دیگر را نیز کشته است!

110 روز از قتل وحشیانه «جورج فلوید» زیر زانوی پلیس نژادپرست آمریکا می‌گذرد. طی این مدت صدها هزار آمریکایی در سراسر این کشور در مخالفت با نژادپرستی به خیابان‌ها ریخته و اعتراض‌ها تا امروز نیز ادامه داشته است. در برخی شهرها وقوع جنگ خیابانی گزارش شده و آمار بازداشتی‌ها تاکنون از 13هزار نفر فراتر رفته است. شمار تظاهرکنندگانی که حین اعتراض کشته شده‌اند نیز، دو ماهی می‌شود که به روز نشده است. آخرین آمار رسمی درباره شمار تظاهرکنندگان کشته شده، 21 نفر است.
اما گزارش‌های تازه نشان می‌دهد، با وجود شدت این اعتراض‌ها که نشان از فوران خشم سیاهان و حتی سفید پوستان این کشور دارد، پلیس نژادپرست آمریکا هنوز دست از قتل سیاهان برنداشته است. مثلا «سی بی‌اس نیوز» در گزارشی در همین زمینه نوشته: «پلیس آمریکا طی سال جاری میلادی به طور متوسط هر هفته یک مرد یا زن سیاه پوست را کشته است».
سی بی‌اس در ادامه گزارش خود اضافه کرده که: «پلیس آمریکا در طول سه ماه گذشته نیز بعد از مرگ جورج فلوید دست کم 59 مرد و زن سیاه پوست را کشته است».
تمدید حالت فوق‌العاده
خبر دیگر از آمریکا اینکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه حالت فوق‌العاده را در این کشور به دلیل آنچه «خطر دخالت خارجی» در انتخابات خوانده است، تمدید کرد. ترامپ در بیانیه‌ای که کاخ سفید آن را روز پنجشنبه منتشر کرده، گفته: «حالت فوق‌العاده‌ای که از تاریخ 12 سپتامبر 2018 تا 12 سپتامبر 2020(21 شهریور 97 تا 22 شهریور 99) اعلام شد، اکنون برای یک سال دیگر تمدید شده است». وی با بیان اینکه «هیچ سند و مدرکی دال بر تاثیر هیچ دولت خارجی روی انتخابات یا عملیات شمارش آراء وجود ندارد»، هشدار داد «گسترش اخیر دستگاه‌های دیجیتال و فناوری‌های اینترنت باعث بروز نقطه ضعف‌های چشمگیری شده که بر خطر دخالت خارجی در انتخابات افزوده است». آمریکا بارها روسیه، ایران و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات پیش روی خود که قرار است در 3 نوامبر(13 آبان) برگزار شود، متهم کرده است. اخیرا مایکروسافت نیز همین اتهامات را تکرار کرد!
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi