شناسه خبر : 77572
شنبه 22 شهريور 1399 , 08:07
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

انقلابیون یمن دست بردار نیستند

حمله موشکی و پهپادی به یک مرکز استراتژیک در ریاض

نیروی هوایی ‌و موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور این بار با یک موشک بالستیک و 4 پهپاد، یک مرکز حساس در ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار‌ دادند. این چهارمین حمله پی‌در‌پی انقلابیون یمن به اهداف سعودی طی یک هفته گذشته است.

انقلابیون یمن هفته گذشته در سه عملیات پیاپی با پهپادهای مدرن خود فرودگاه بین‌المللی «ابها» در جنوب عربستان را در هم کوبیدند. این بار خبر رسیده «یک هدف مهم در ریاض» مورد حمله موشکی و پهپادی انقلابیون یمن قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری «المسیره»، ارگان رسمی انصار‌الله یمن، نیروی هوایی و موشکی ارتش یمن در عملیات نظامی مشترک با کمیته‌های مردمی این کشور و در واکنش به تجاوز و تحریم یمن، یک هدف مهم در ریاض پایتخت عربستان را هدف گرفتند.
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز در یک بیانیه کوتاه اعلام کرد: «به یاری خداوند نیروی هوایی و موشکی ارتش در عملیات نظامی مشترک با کمیته‌های دفاع مردمی، یک هدف مهم در ریاض را با یک فروند موشک بالستیک ذوالفقار و 4 فروند هواپیماهای بدون سرنشین صماد 3 هدف قرار‌دادند...این عملیات در واکنش به تداوم شدت اقدامات دشمن و محاصره مداوم آن علیه کشور عزیز یمن صورت گرفته است...رژیم جنایتکار و متجاوز سعودی در صورت ادامه تجاوز و محاصره علیه یمن و ملت بزرگ این کشور، باید در انتظار عملیات دردناک و کاری دیگری باشد».
گفتنی است، انقلابیون یمن غالبا در همان روزهای نخست، درباره میزان خسارات و تلفات احتمالی دشمن، گزارشی منتشر نمی‌کنند و پس از جمع‌آوری اطلاعات، اقدام به انتشار ریز خسارت‌ها می‌نمایند.
ضرب‌الأجل به سعودی‌ها
از سوی دیگر خبر رسیده، نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن (تحت حمایت امارات) به عربستان به عنوان ناظر توافقنامه ریاض، ۷۲ ساعت مهلت داده تا حقوق این نیروها را پرداخت کند. آنها تهدید کرده‌اند در صورت عدم پرداخت حقوقشان، مرزهای شمالی و جنوبی یمن را مسدود خواهند کرد. نیروهای جدایی‌طلب وابسته به شورای انتقالی می‌گویند حقوق آنها برای ششمین ماه متوالی متوقف شده است حال آنکه پس از قطع حمایت‌های امارات از این نیروها از سال ۲۰۱۹، عربستان به پرداخت حقوق این نیروها متعهد شده بود. توافقنامه ریاض بر ادغام گروه‌های مسلح وابسته به شورای انتقالی جنوب(۹۰ هزار نیرو) با نیروهای دولت‌هادی تأکید دارد تا حقوق آنها از وزارت دفاع دولت مستعفی یمن پرداخت شود اما وجود بن‌بست در اجرای بخش نظامی این توافقنامه باعث بر هم خوردن تمامی تفاهمات شده است.
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi