شناسه خبر : 77593
شنبه 22 شهريور 1399 , 14:32
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ایمانِ سکّه‌ای یا حبّه قندی!

نقل می‌کنند در آخرالزمان حفظ ایمان، مثل نگاه داشتن یک تکه زغال شعله ور کف دست است. برخی صبح که از منزل خارج می‌شوند، مؤمنند، شب که برمی‌گردند کافر!

فاش نیوز - نقل می‌کنند در آخرالزمان حفظ ایمان، مثل نگاه داشتن یک تکه زغال شعله ور کف دست است. برخی صبح که از منزل خارج می‌شوند، مؤمنند، شب که برمی‌گردند کافر!

 اگر سکه ای را داخل یک استخر آب بیندازیم، هرگز حل نمی‌شود، اما چنانچه حبه قندی را داخل یک استکان آب بیندازیم، بلافاصله حل می‌شود. این روزها ایمان برخی از ما ایمان حبه قندی است. بعضی از افراد اگر در محیطی فاسد و خراب هم وارد شوند، هشیارانه پرهیز می‌کنند و مانند آن جماعت آلوده نمی‌شوند. بعضی دیگر به محض اینکه در یک اجتماع بد قرار می‌گیرند، بلافاصله رنگ عوض می‌کنند و هم‌رنگ آن جماعت می شوند.

 انسانِ متقی بهانه نمی‌آورد که محیط جبرآور است و شرایط موجود او را وادار به گناه می‌کند. همسر فرعون در کاخ کسی که ادعای خدایی می‌کرد، ایمان خود را حفظ کرد. خداوند در قرآن از او به عنوان یک الگو یاد می‌کند. اگر کسی ایمانش سکه ای باشد، در دریای شرک و کفر فرعون هم تغییر موضع نمی‌دهد.

 در عصر پر تلاطم کنونی، حفظ ایمان و مدیریت یک زندگی ایده آل، کاری است بس دشوار. باید حواسمان جمع باشد در این دریای پر رمز و راز زندگی امروزی غرق نشویم.
در میان موج دریا تخته بندت کرده دوست
باز می گوید که دامن تر نکن، هشیار باش

 همۀ ما واقفیم امروزه زندگی کردن سخت است، اما بعضی از ما همان نیمه آرامش موجود را هم با دست خودمان خرابش می‌کنیم. مثلاً وارد محفلی می‌شویم که اعضایش از لحاظ مادی کامل و همه چیز تمام هستند. اگر ایمان ما حبه قندی باشد، بلافاصله خودمان را با آنان مقایسه می‌کنیم، داشته‌هایمان را فراموش و محو تماشای نداشته‌هایمان می‌شویم.

 امروزه تماشای برنامه‌های تلویزیون نیز به مثابه ورود در یک اجتماع است. گاهی تلویزیون را روشن می‌کنیم، می‌بینیم یک عالِم، یک جامعه شناس، یک روانشناس ... ما را به داشتن آرامش و گذشت در زندگی دعوت می‌کند. ناخودآگاه تصمیم می‌گیریم، کینه ورزی با فلان رفیقی که چند سال با او قطع رابطه کرده ایم، کنار بگذاریم.

 ساعتی بعد کانال تلویزیون را عوض می‌کنیم و از همان جعبۀ جادویی محو تماشای یک فیلم خشن و عاری از اخلاق اسلامی می‌شویم. ایمان حبه قندیمان سبب می‌شود تحت تأثیر قرار بگیریم و حال خوب خود را با نگرانی و کینه توزی عوض کنیم. در صدد برمی آییم از فلان شخصی که چند سال پیش حرفی به ما زده و تمام شده انتقام بگیریم، در صورتی که می‌شود به راحتی از کنار آن گذشت و با تغافل موضوع را به فراموشی بسپاریم.

بهتر است فکر کنیم که ما فقط یک بار به دنیا می آییم. باید بیشتر مراقب خودمان باشیم. اگر اشتباهی کردیم، کلّه شقی و لجبازی را کنار بگذاریم و در صدد جبران اشتباه خود باشیم. قدیمی‌ها می‌گفتند جلوی ضرر را هر وقت بگیریم، منفعت است.

شاد باشید.

جانباز رمضانعلی کاوسی

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام و درود رحمه الهی برشما بزرگوار و همه بزرگوارانی که قلم فرسایی میکنید تا پیام و سخن درستی را به مخاطب یاد اوری کنید و تلنگری بزنید و از خواب روزمرگی و غفلت بیدار کنید....
تکرار این مطالب که برگرفته از روایات امامان معصوم علیه السلام نیز می باشد ..برای ما بشر فراموشکار نه تنها لازم که واجب است ...
سلام جناب کاوسی . ممنون از مطلب خوبتون .
سوال اینجاست چرا ایمان امروزی مردم بخصوص مسئولینی که رفیق دارند همانند ایمان سال 58 نیست بنظر خود شما چه شد که هر روز میشنویم یکی از مسئولین تشت رسواییش از بام به زمین افتاده است . مگر نه اینکه همینان بر منبر وعظ مارا از گناه نهی میکردنند ؟؟؟
مردم همان سکه های اول انقلابند ولی مسئولین حبه های قندی هستند که با تفویی وا میدهند .
چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند .
عزت عالی متعالی منتظر مطالب ارزشمند شما هستم .
شیره را از حبه ی انگور سرقت می کنند
شهد را از لانه ی زنبور سرقت می کنند
روز روشن، زنده ها را از میان کوچه ها
مرده را هم نیمه شب از گور سرقت می کنند
برق را از سیم ها و آب را از لوله ها
دود را از حقه ی وافور سرقت می کنند
جای اینکه سکه ای در کاسه ی کوری نهند
کاسه را هم از گدای کور سرقت می کنند .

شیره را از حبه ی انگور سرقت می کنند
شهد را از لانه ی زنبور سرقت می کنند
روز روشن، زنده ها را از میان کوچه ها
مرده را هم نیمه شب از گور سرقت می کنند
برق را از سیم ها و آب را از لوله ها
دود را از حقه ی وافور سرقت می کنند
جای اینکه سکه ای در کاسه ی کوری نهند
کاسه را هم از گدای کور سرقت می کنند .

جناب آقای کاوسی فقط سرقت میکنند !!! متوجه ایی که !
هفت ساله که فقط سرقت میکنند ....
این دلارای 4200 که دادن به ایادی خودشون کجا رفت ...
کره بشه 15 تومن ؟ تخم مرغ گمانه زنی بشه 50 تومن ؟
پراید بشه 110تومن ... پولمون انقدر بی ارزش بشه ...
مردم عزیز یادتان میادید ؟ مردم عزیز یه کلید دارم شاه نداره ...
سلام خدا بر منتظران حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف
در این متن... ایمان اخرالزمان مورد تاکید است .. و به گمانم نویسنده بزرگوار میخواهد مطلب مهمی را متذکر گردد که اگر میخواهیم در این عصر در صف منتظران باشیم پس بیاد داشته باشیم پیرامونمان چه دارد میگذرد ؟ مبادا ٱنقدر دچار غفلتهای ظاهری پرزرق و برق و خوش رنگ و لعاب و سخنان هرکی هرکی شویم و ایمانمان بجای افزوده شدن... عین یک حبه قند تدریجی حل شود .....
مطالب جهت تذکر و بیداری است ..
خطاب به همه هست
. حال من عامی بیسواد یا یک مسول خوب یا ...بد .،
هان بیدارباشیم..و..مراقب باشیم و
روی خودمان کار کنیم ... مسولان هم باید روی خودشان کار کنند ... اما اینکه من توجیه بیاورم که مسولان اینگونه اند پس اینجملات برای من نیست و ......و ووو فقط خودم را از تعالی بازداشتم و وقتم را تلف کردم ...
و اگر دقیق یکبار دیگر متن را بخوانیم نکته ها را دقیقتر دریافت میکنیم.، بنظرم باید هرروز در قلبمان مرور کنیم ...تا دچار غفلت نشویم و انشالله در عصر ظهور حضرت اقا عج الله در صفوف باشیم و درصفوف جلو هم باشیم .....
جناب آقا / خانم .... بنظر شما مسئولان از دهه شصت به بعد چقدر مسئولیت احساس کردند ؟
اگر نکردند ، چرا ؟ و اگر کردند چرا نمود واقعی آن پدیده اختلاس و رانت و دنیا پرستی را رقم زد !
بقول شما ما عامی و بیسواد ! پس باکی نیست .
آنها که ادعای خلوص و پاکی میکردند و دائما در شعار هایشان مارا از منکر نهی میکردند چرا به بیراهه رفتند ؟
صبح حرفی میزنند بعداز ظهر حرف دیگر ...
دست به تکذیب و عذرخواهی هم الی ماشا الله ...
دیگر هیچ اعتمادی به افاضات وکلا و مسئولین نیست ...
سوال اینجاست آنها چقدر گفته های شما را قبول دارند ؟ اصلا قبول دارند ؟ قرار بود کلیدی صد روزه فضای کشور را عوض کند و مردم احساس غرور کنند ...
فعلا که در کمای وعده غوطه وریم ...
سلام حاج آقا کاووسی
آماده باشید با خبرهای خوب دارم میام سمت شما
خدا کنه خودت بوده باشی . احترامت پیش من هزار برابر بشه . و الا دلم خیلی می شکنه از سر کاری هایی که بخاطر بی دردی و علافی بعضی که نمی دونم وجدان و ایمانشان سکه ای یا حبه قندی بود یا چی ، دیدم .
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi