شناسه خبر : 77661
چهارشنبه 26 شهريور 1399 , 08:23
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

امضای تفاهم‌ نامه بین بنیاد شهیدو صدا و سیما

تفاهم نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی روز سه شنبه 25 شهریور با حضور مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دکتر عبدالعلی علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما به امضا رسید.
 
امضای تفاهم‌ نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان صدا و سیما

سعید اوحدی در نشست امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه رسانه ملی مهم‌ترین رسانه کشور است که می‌تواند در حوزه‌های فرهنگی یاری دهنده بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد افزود: با همکاری دوجانبه بنیاد شهید و امور ایثارگران و رسانه ملی می‌توانیم گام‌های بلندی برای بهره‌مندی از گنج گران‌بهای فرهنگ ایثار و شهادت برداریم.
وی با قدردانی از سازمان صداوسیما گفت: درباره فعالیت‌های رسانه ملی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هر چه بگوییم کم است و این سازمان در بسیاری از موارد در این زمینه از ما پیشی گرفته است.
اوحدی با بیان بخشی از اقدامات انجام شده در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از اقداماتی که به صورت مستمر در حال انجام است سفرهای هفتگی به استان‌ها است. در این طرح هر هفته در یک استان مسائل و مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران را بررسی می‌کنیم و تاکنون به 12 استان سفر کرده‌ایم.
معاون رییس جمهور با اشاره به نقش مؤثر رسانه ملی در پوشش برنامه‌های این سفرها و اطلاع‌رسانی درباره خدمات بنیاد گفت: قرار است در آغاز هفته دفاع مقدس به استان کرمان سفر کنیم و در اولین روز از این هفته در جوار مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به امضای تفاهم نامه‌ای با استانداری این استان اقدام خواهیم کرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اقدامات در حوزه اشتغال‌زایی، درمان، مسکن و رفع دیگر مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران، بخشی از خدماتی است که توسط رسانه ملی به‌خوبی پوشش داده شده است.
اوحدی با بیان اینکه مأموریت ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران همگام با اقدامات خدماتی باید مجموعه فرهنگی اثرگذاری باشد.
وی با اشاره به مقوله تاب‌آوری به‌عنوان یکی از موضوعات روز جامعه گفت: در جبهه فرهنگی، کشور باید انسجام کامل داشته باشد و اگر تاب‌آوری ریشه در ارزش‌ها داشته باشد، می‌تواند عامل ایستادگی در برابر بحران‌های مختلف باشد.
رییس سازمان صدا و سیما نیز در این مراسم گفت: امروز که فرهنگ غرب به دنبال فرسایش فرهنگ ملت ماست و می‌کوشد روحیه مقاومت را از ما بگیرد، آنچه بیش از هر چیز به ما کمک می‌کند تا بتوانیم روحیه ایمان و معنویت‌مان را حفظ کنیم، شهیدان هستند. ما گرچه هیچ‌گاه قادر به پی بردن به اعماق وجود و روح بلند این شهدا نیستیم، اما می‌توانیم قصه زندگی این شهدا را هنرمندانه برای مردم بازگو کنیم.
وی با اشاره به تأثیرگذاری این کار گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، زنده نگه‌داشتن یاد شهدا به‌اندازه خود شهدا اهمیت دارد و مسئولیت این روایتگری امروز بر عهده ماست.
رییس سازمان صداوسیما با اشاره به فعالیت‌هایی که تاکنون در معاونت‌های برنامه‌ساز رسانه ملی برای معرفی شهدا و ایثارگران شده و همچنین تولید صدها مستند در این زمینه گفت: از معاونت امور استان‌ها با توجه به گستردگی آن در سطح کشور خواسته‌شده تا 100 شهید هر استان را در فهرستی جمع‌آوری کنند. این مأموریت علاوه بر مراکز استانی به معاونت‌های برنامه‌ساز دیگر نیز ابلاغ‌شده تا بتوان با شناسایی شهدا، روایت‌های نابی از زندگی آن‌ها یافت و به مردم عرضه کرد.
رییس رسانه ملی همچنین از بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست تا فصل‌های خاص زندگی شهدا را بیابند و آن را بنویسند تا بتوان آثار مختلفی از این زندگی‌نامه‌ها در قالب‌های نمایشی تولید کرد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف قالب‌های برنامه‌سازی گفت: زندگی‌نامه شهدا و ایثارگران، بسته به ظرفیت هر مورد، در قالب یک متن، مستند یا ساختار‌های نمایشی دیگر چون فیلم و سریال قابل ارائه است. بخش‌های مختلف رسانه ملی از شبکه‌های استانی گرفته تا برون‌مرزی، فضای مجازی و بخش‌های مختلف خبری آماده ارائه بهترین تولیدات در این حوزه هستند.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام. مسکن ماروحل کنین بیست سال مستاجرم.
سلام مادر اگرشهیدت دردفاع مقدس پاروی مانهاده وبه فیض عظمای شهادت رسیده همین کلمه مادرکاملابرازنده وحقیقی است چراکه منهم فرزندشماهستم وشماحق مادری برمن داری وچون مادرم دردهاراکشیده واو هم همسرشهیداست ومن شاهددردکشیدنش بوده ام شماراخوب درک میکنم چه جایی کامنت گذاشتی مادرعزیزم دقیقاهمان نقطه جایی که آقایان مانورشهدایی دادندوتفاهمنامه هایشان رادرحال تبادل وجابجایی عکس گرفتندودم ازفرهنگ ایثاروشهادت زدندشمابااین کامنت همه آن نشست رازیرسئوال بردی وآفرین براین درایت که صادقانه ازهمسران نمونه شهیدی .درشرع.قانون.عرف.منطق.کلام.نگاه.مسلمان.غیرمسلمان.یهودی.مشرک وووووومیگویندیک منزل داشتن حق مسلم یک انسان است ومستثنیات دین است خوب وقتی یک همسرشهیدازاین حق مسلم محروم است من نمیدانم جناب اوحدی وحناب عسگری چه فرهنگی رامیخواهندنشردهند دقیقامثل این میماندکه یکنفرخودازمرضی دردبکشدودرنقطه ایی به درمان آن مرض بپردازد.ایکاش متوجه بشوندبیست سال مستاجری یعنی چه چقدردردآوراست جابجاشدنهایت مادرخوبم راستی یادم نبودبرایت بگویم مادرجان روزیکه پدرمان شهیدشد مایک خانه محقری داشتیم که مساحت کل زمینمان دویست وهشتادمتربودویکصدمترزیربناداشت امروزکه سی وهشت سال ازشهادت پدرمیگذردزمین مامساحتش شده دویست وده متر میدانی چرا ؟؟ چون هفتادمترش راشهرداری گرفت انداخت روی پهنای کوچه بله مادرجان مادرم هنوزدرهمان کلبه محقر زندگی میکنداتاقی دوازده متری اتاقی یازده متری وراهروی سه متری صادقانه وقتی واردخانه میشوی احساس خفگی میکنی مادرخوبم من به نوبه خودم ازشماعذرخواهی میکنم وازخدای تبارک وتعالی برایتان بهترین آرامش رامیخواهم به امیداینکه مرابعنوان فرزندت بپذیری ودعایم کنی ازمرگ دربستررهانیده شوم وبه دوستانم وصل شوم .التماس دعامادرخوبم
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi