شناسه خبر : 77773
چهارشنبه 09 مهر 1399 , 09:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز

اعلام جزئیات طرح های ایثارگری در فراکسیون ایثارگران مجلس

همزمان با هفته دفاع مقدس جزئیات طرح های ایثارگری در فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

فاش نیوز - همزمان با هفته‌ی دفاع مقدس، جزئیات طرح‌های ایثارگری در فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار پالمانی فاش نیوز، سیدکاظم موسوی، سخنگوی فراکسیون ایثارگران در گفت‌وگوی اختصاصی به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس، با تبریک آن به قاطبه‌ی جامعه‌ی بزرگ ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های محترم شاهد و رزمندگان، از بررسی جزئیات طرح‌های ایثارگری در فراکسیون ایثارگران خبر داد.

نماینده ایثارگر مردم اردبیل در بهارستان

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم تصریح کرد: ما هر چه داریم از شهدا ، امام شهدا و از راهبری های مقام عظمای ولایت و ولی امر مسلمین جهان داریم؛ چرا که جامعه‌ی ایثارگری کم‌توقع هستند و در بسیاری از مواقع توقع را ما در آنها ندیدیم؛ حتی یک عده از آنها درب ورودی بنیاد شهید را نمی‌شناسند که از این جمله برخی از آنها پدر و مادر سه یا چهار شهید هستند.

نماینده ایثارگر مجلس که خود جانباز شیمیایی است و همیشه کپسول اکسیژن به‌همراه دارد تصریح کرد: جانبازان عزیز ما که مصدوم جنگ هستند از ابتدای جنگ تاکنون و به مدت طولانی با سختی و مشکلات فراوان زندگی می‌کنند. متاسفانه در زمینه‌ی مسائل رفاهی هم فرزندان آنها در موضوعاتی مانند «ماموریت تحصیلی» با مشکل برخورد کرده‌اند. همچنین موضوع تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران هنوز حل و فصل نشده است؛ اما خوشبختانه اخیرا در فراکسیون در جلسه‌ای که با آقای اوحدی، رییس بنیاد شهید داشتیم تصمیمات خوبی گرفته شده است.

رزمندگان معسر

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم در خصوص آخرین وضعیت رزمندگان معسر یادآور شد: رزمندگان معسر همیشه مدنظر ما هستند و مشکلاتی که در ارتباط با معوقات داشتند الحمدالله حل شده است. همچنین در رابطه با مشکلات ایثارگران صنعت نفت، با وزیر نفت جلسه برگزار و به نتایج خوبی رسیدیم و آقای زنگنه قول برطررف کردن مشکلات را به هیئت رییسه فراکسیون داده است.

تبدیل وضعیت

موسوی با تاکید بر رفع مشکلات خانواده‌های شاهد و جانباز در زمینه‌ی تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر شرکتی خاطرنشان کرد: در جلسات اخیر در خصوص رفع مشکلات خانواده‌های محترم شاهد و جانبازان و ایثارگران، بویژه در مورد استخدام و تبدیل وضعیت نیروها در سازمان‌ها، نهادها و وزارتخانه‌ها بحث‌هایی صورت گرفت و مقرر شد از توان قانون‌گذاری و نظارت مجلس در جهت رفع موانع، بیش از گذشته استفاده شود.

اما به عنوان یک طلبه ضعیف می‌خواهم این را بگویم که وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها این را از من طلبه بشنوند که در هر سازمان، وزارتخانه و نهادی که فرزند شهید، حانباز و یا ایثارگری در آنجا مشغول به‌کار است، عصمت و امانتداری خوبی برای صیانت از بیت‌المال و اموال عمومی مردم وجود دارد و ارزش‌ها به‌خوبی مراعات شده است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: جامعه‌ی بزرگ ایثارگری در طول چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی  بهترین فرزندان و جوانان خود را برای اسلام و میهن اسلامی داده است و در حفظ انقلاب، نظام و ولایت‌مداری در کشور سهم بزرگی دارد. امیدوارم مردم هم در جهت حفظ شان این خانواده‌ها که امام راحل فرمود «خانواده‌های شهدا چشم و چراغ این ملت هستند» پاسدار ارزش‌ها باشند.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم با بیان اینکه فداکاری‌های ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی انصافا یکی پس از دیگری تحسین برانگیز و ستودنی است تاکید کرد: دنیا بداند که اگر مردم شریف ایران و به‌ویژه خانواده‌های شاهد، جانباز و ایثارگر را تحریم کنند، کشور ما این تحریم‌ها را همانند گذشته شکست خواهد داد و اگر استکبار جهانی به سرکردگی  امریکا به فکر حمله به کشور ما باشند تاسوعا و عاشورا را تکرار خواهیم کرد. کشور ما امن و ولایت‌مدار است و ما هم در خانه‌ی ملت به‌عنوان نمایندگان انقلابی و ولایی و  سرباز ولایت، همیشه در خدمت مردم هستیم.

طرح‌های ایثارگری فراکسیون

وی با اشاره به مشکلات ناشی از عدم تامین اعتبارات مورد نیاز بیمه‌ی تکمیلی ایثارگران در سال گذشته و مطالبه‌ی جامعه‌ی ایثارگری از مجلس یازدهم تاکید کرد: در رابطه با مطالبات ایثارگران از مجلس انقلابی باید بگویم امیدوارم مشکلاتی که در زمینه‌ی بیمه‌ی تکمیلی در سال‌های گذشته بوجود آمده بود، در آینده‌ی نزدیک مرتفع و حل و فصل شود؛ به همین جهت جلسات آینده‌ی ما هم به این موضوع اختصاص داده شده است و ان‌شالله موضوع بیمه تکمیلی این عزیزان به‌زودی حل و قصل خواهد شد.

ماموریت تجصیلی

موسوی در خصوص حل مشکل ماموریت تحصیلی فرزندان ایثارگران خاطرنشان کرد: مشکلات موجود در زمینه‌ی ماموریت تحصیلی فرزندان جانبازان بالای 25 درصد و زیر 25 درصد به‌جد دنبال و ان‌شالله به‌زودی برطرف و برای رفع آنها ان‌شاالله تصمیمات خوبی گرقته خواهد شد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام
احتمالا فقط طرح هايي تصويب كنند كه براي خود نمايندگان منفعتي داشته باشد وگرنه رزمندگان اميدي به شما ندارند چون تمام گفته هايتان فقط شعار است.از فاش نيوز هم تقاضا دارم نظرهاي دريافت شده را به اطلاع نمايندگاني كه اين خبرهاي دروغ از آنان منتشر ميشود برسانند.
سلام بر نماینده محترم ایثار گر اردبیل فعلا ما بسیجیها مصاحبه های شما وتشکیل فراکسیونهای متعدد وموازی ایثارگران را در مجلس انقلابی می بینیم عملا چیزی نمی بینیم هفته دفاع مقدس هم تمام شد
سلام ، موضوع مسکن ایثارگران که مستاجر هستند و تا اکنون از هیچگونه تسهیلات مسکن استفاده نکردند بر پیشانی بنیاد حک شده است. آقای اوحدی قول داد زمین برای ایثارگران تخصیص بدهند اما انگار همچنان وعده های بدون عمل بین مسئولان کشور رایج است و تغییر نمایندگان انقلابی و حضور اقای اوحدی نیز هیچگونه تغییری در رویه رو به رشد نارضایتی ایثارگران ایجاد نکرده و بعید میدانیم کاری اساسی در خصوص مسکن ایثارگران بجز همین وعده های همیشگی انجام شود. در حال حاضر وام مسکن ایثارگران یکصد و شصت میلیون شده که ده درصد از قیمت یک آپارتمان حاشیه شهر نخواهد شد و جانبازان مستاجر که تا اکنون از هیچگونه تسهیلاتی استفاده نکردند در اولویت قرار دارند لیکن اولویتی در فضای بیکران غیر ممکن ها دردی بر دردهای جانبازان خانه به دوش اضافه کرده است.
یه جعبه شیرینی و پونصد تا دومیلیون تومن پول شیرینیه !!!
اما یک میلیارد تومن رشوه است !!!
یکی واسه مسئول دفتر شهید رجایی یه دونه گلابی آورده بود ..... شهید رجایی متوجه میشه میگه این رشوه حساب میشه دیگه اینکارو نکن . یه دونه گلابی کجا و دومیلیون تومن کجا !!!!!
عیبی نداره فاش سانسورش کن .
با سلام ،تا به حال که همه حرفا در مورد ایثارگران و جانبازان زیر بیست و پنج ادعا و شعار بوده.فقط در سن بالای پنجاه سال غبطه و نگرانی همه چیز دارن،مسکن ، درامد، بدنی رنجور و خسته....!!!
سلام فاش نیوز لطفاطرح اصلاح قانون خدمات رسانی به ایثارگران که امروز در مجلس اعلام وصول شدراتوضیح بدیدباتشکر فراوان
ماموریت آموزشی
چه با نمک گفتی حاجی
اینا همش شعاره
کج بشین ولی راست بگو مشتی
اصن نشین ولی هیچی نگو اینجوری فرض میگیریم نه خانی اومده و نه خانی رفته
وعده دیگه بسه
نکنید از این کارا با ما
چیزی نگفتن بهتر است
ماشاالله برشما چقدربه فکر ماها هستید.جانباز معسری که با یک میلیون هفتصدونودوهفت هزارتومان چطورزندگی کنه.شماکه حقوق چندده میلیونی میگیری خیچ ازحال ما بندگان خداخبرداری؟صندلی نرم وگرم مجلس برشمامبارکباد
سلام و عرض ادب
به روح امام و شهدا.ماها جانبازان زیر ۲۵درصد تحت پوشش ساتا داریم.نابود می‌شویم.چگونه با هزاران مشکل با ماهانه یک میلیون تومان آنهم تازه شده یکمیلیون.زندگی کنیم.حداقل ای مسوولانی که اگر خدا و آخرت را باور دارید.دیگر این ظلم بس هست بدادمان برسید.
مدیران زحمتکش فاشنیوز
ترا بخدای واحد.این پیام را بگوش مسوولان زیربط برسانید.
باتشکر وافر
عمل مهم نه اخبار تبدیل وضعیت ایثارگران ماده ۲۱ تبصره ان
باسلام یکی ازبهترین روش های خدمت رسانی به جامعه ایثارگران فهرست کردن خواسته ها ومشکلات موجودتوسط گروه ها وانجمن های ایثارگری میباشدکه بشودبه ترتیب اولویت درجهت تحقق مطالبات پیگیری لازم راانجام داددرواقع باتهیه این لیست جامع نمایتدگان محترم بهتروباسهولت جامع ترمیتواننددرجهت استیفای حقوق ومطالبات ایثارگران اقدام نمایند برای مثال نمایندگان محترم کمک معیشت رزمندگان معسررابامبلغ حداقل حقوق کارکنان دولت مصوب کردندلیکن تاکنون بصورت کامل این مصوبه تحقق پیدانکرده بنابراین مجلس محترم میتواندمطالبات معوق کمک معیشت رزمندگان معسرراازدولت محترم استیفانماید
سلام لطفاً الان که آقای مجتهد مشاور آقای اوحدی شدند پیشنهاد بدهید برای رزمندگان با هر مدت زمان حضور در جبهه امتیازی بدهند الان برادرم با حدود ۴چهار ماه سابقه حضور در جبهه بیماری خاص دارند پیوند کلیه و دو بار عمل قلب انجام دادن بیکار هستند نه بیمه ای و نه کاری ضمن اینکه مستاجر هم هست حداقل برای افراد با سابقه کمتر به شرط بیماریهای خاص رسیدگی کنند برای این افراد با انجام استعلام وپس از مطمئن شدن حقیقت کاری خداپسندانه انجام دهند اینان رزمندگان دیروز بودند و شهروندان این مرز و بوم. فاش نیوز لطفاً انعکاس بدهید و جوابتون را توی تلگرام پیگیری میکنم باتشکر فراوان
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi