شناسه خبر : 77787
سه شنبه 01 مهر 1399 , 11:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس برپا می‌شود

نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت در باغ موزه برپا می‌شود

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از برپایی نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت همزمان با چهلمین سالگرد گرامیداشت حماسه دفاع مقدس خبر داد.

علی‌اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت را از برنامه‌های چهلمین سالگرد گرامیداشت حماسه دفاع مقدس، عنوان کرد و اظهار داشت: این نمایشگاه با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» با مشارکت دستگاه‌ها و سازمان‌های لشکری و کشوری و با تبیین نقش و عملکرد هریک از این نهادها در دوران شکوهمند 8 سال دفاع مقدس و سال‌های پس از آن از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا خواهد شد.

وی رونمایی از 56 طرح کلان تحقیقاتی و مطالعاتی حوزه دفاع مقدس را که بعد از 13 سال به اتمام رسیده است، از دیگر برنامه‌های این هفته موزه برشمرد و تصریح کرد: این پروژه‌ها تقریباً همه ابعاد دفاع مقدس را در همه حوزه‌ها مورد پژوهش قرار داده است و به عبارتی سند بالادستی مهمی برای پژوهشگران تلقی می‌شود.

جعفری بخش دیگری از ویژه‌برنامه‌های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را معطوف به تولیدات تلویزیونی و رادیویی بیان کرد و گفت: بیش از 40  فیلم کوتاه، مستند و برنامه رادیویی و تلویزیونی به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس با مشارکت این موزه در دست تولید است که بخشی از این برنامه‌ها و مستندها در هفته دفاع مقدس از شبکه‌های مختلف صداوسیما پخش خواهد شد.

وی افزود: برنامه‎های تلویزیونی «سرزمین»، «هفت نشان»، «مدافعان دیروز تا امروز»، «سینمای جنگ»، «با فرماندهان»، «رزمنده»، «صبح و نشاط»، «جام برتر» و «بربال تعزیه» و مستندهای «گلوله در قاب»، «مادران سرزمین مادری» و برنامه‌های رادیویی «رزم ایرانیان» و مسابقه رادیو ایران، بخشی از این برنامه‌ها‌یی‌اند که تولید آن با مشارکت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صورت گرفته و پخش آن در هفته دفاع مقدس خواهد بود.

وی تصریح کرد: علاوه براین، مستند 100 قسمتی «معیار» و برنامه 150 قسمتی «فرزندان روح‌الله» نیز از دیگر مستندها و برنامه‌های شاخصی‌اند که به مناسبت 40 سالگی حماسه دفاع مقدس ضبط و تولید آن توسط سازمان صدا و سیما و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه از هفته دفاع مقدس آغاز خواهد شد و پخش آن در طول ایام سال خواهد بود.

جعفری اظهار داشت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همچنین ساخت 40 فیلم کوتاه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را در برنامه‌های خود دارد که این فیلم‌ها با مشارکت شبکه افق تولید می‌شود.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: آیین رونمایی از سرود ملی 40 سالگی، رونمایی از 30 مستند شبکه رادیویی ایران، برپایی نمایشگاه عکس امنیت پایدار، برگزاری آیین افتتاحیه و اختتامیه شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت و برگزاری چهارمین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی با مشارکت اتحادیه مخالفین اشغالگران قدس نیز از دیگر برنامه‌های مشارکتی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس است.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi