شناسه خبر : 77911
یکشنبه 06 مهر 1399 , 12:29
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهید ۱۵ ساله‌ که کمتر از دوماه حضور در جنگ آسمانی شد

چله عزت|شهید 15 ساله‌ای که کمتر از دوماه حضور در جنگ آسمانی شد

برادر شهید محمود مهاجر گفت: ایشان پس از آنکه از مرخصی بازگشت با آنکه بیش از دوماه در منطقه نبود به فیض شهادت نائل شد و پس از ۲۵ سال به آغوش خانواده بازگشت.

احمد مهاجر برادر شهید محمود مهاجر در گفتگویی در خصوص این شهید بزرگوار اظهار داشت: محمود مهاجر متولد 1350 بوده که علاقه شدیدی به فضای جبهه داشت و در همان دوران نوجوانی بر آن شد که عازم میدان نبرد حق علیه باطل شود.

وی با تاکید براینکه پدر و عموی ما در دفاع مقدس حضور داشتند و دارای مجروحیت نیز هستند، گفت: آقا محمود از همان ابتدای نوجوانی نسبت به ناهنجاری‌های جامعه -که البته الان خیلی بیشتر شده- دغدغه مند بود و به درستی شرایط کشور را درک کردند؛ به همین دلیل با تأسی از پدر و عمو برای دفاع مقدس عازم خط مقدم جبهه شد.

برادر شهید محمود مهاجر با اشاره به روحیه جسورانه و شجاع این شهید والامقام پرداخت و گفت: در زمستان سال 65 یکی از دوستان برادرم بهم گفت که آقا محمود توسط پایگاه ابوذر در حال عزیمت به جبهه است. زمانیکه به آنجا رسیدم دیدم، خبر او درست بوده و محمود بدون آنکه به خانواده اطلاع بدهد در حال دریافت لباس و سوارشدن در اتوبوس است.

مهاجر ادامه داد: من به زور جلوی رفتنش را گرفتم و او را به منزل بردم. ایشان در خانه کلی گریه کرد و همش التماس می کرد؛ کار به جایی رسیده بود که دوستانی که خبر رفتنش را به من گفته بودند، برایش پادرمیانی می‌کردند. به هرحال ایشان در اسفندماه 65 برای آموزش عازم جنوب شد و در ایام عید به مرخصی آمد.

وی با تاکید بر اینکه این نوجوان آرزوی شهادت را داشت، تصریح کرد: پس از آنکه از مرخصی مجدداً به شلمچه بازگشت و در عملیات کربلای 8 شرکت کرد و به آرزوی خود رسید و آسمانی شد.

برادر شهید محمود مهاجر با بیان اینکه مدت‌ها بود که از ایشان خبر نداشتیم برای همین به همراه پدر همه جا را برای پیداکردنشان جستجو کردیم، که نهایتاً خبر دادند ایشان مفقودالاثر شده‌اند، اظهارداشت: ایشان را بعد از عید سال 66 ندیدیم تا سال 91 یعنی قریب به 25 سال، که پس از تفحص پیکر مطهر ایشان به آغوش خانواده بازگشت.

مهاجر با اشاره به خاطره یکی از اعضا تفحص شهدا ادامه داد: آن فردی که پیکر برادر ما را پیدا کرده بود می‌گفت در لابه لای خاک‌های شلمچه در حال تفحص بودیم که دیدم یک چیزی در حال برق زدن است، نور را دنبال کردم دیدم در کنار یک استخوان پلاک شناسایی هست که پس از ارائه شماره روی پلاک متوجه شدیم ایشان شهید محمود مهاجر است.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi