شناسه خبر : 77915
یکشنبه 06 مهر 1399 , 12:51
اشتراک گذاری در :
عکس روز

علی اکبرهای امام(ره) پراکنده شده در دشت مین

تصویر دفاع مقدس| علی اکبرهای امام(ره) پراکنده شده در دشت مین

در هشت سال دفاع مقدس جوانان این مرز و بوم با ندای «لبیک یا حسین» خود را بر روی مین‌ها می‌انداختند و جسم خود را محل عبور سایر رزمندگان قرار می‌دادند.

روزهای جنگ سراسر خاطره است، خاطره‌هایی که بعضاً اشک را از چشم سرازیر می‌کند یا گوشه‌ای از لب را می‌گشاید. روزهایی که مردان و زنان غیور با دست‌های خالی در برابر رژیم سفاکِ تا دندان مسلح بعث، ایستادگی کردند تا نگذارند غرور ملی و انقلاب اسلامی دچار خدشه شود. دستانی که هیچگاه نمی‌توان آنها را از یاد برد.

 عکس‌ها می‌توانند بهترین نمایش‌دهنده، خاطرات باشند، خاطراتی که زبان از بازگو کردن آن عاجز است و قلم برای به تصویر کشیدن آن ناتوان. 8 سال دفاع مقدس سراسر حاصل اتفاقات خوش و ناخوشی است؛ هرچند که ناخوشی‌های آن هم سراسر تجربه بود و رستگاری. به همین دلیل خبرگزاری تسنیم در نظر دارد هر روز تصاویری از دفاع مقدس را برای مخاطبان خود به نمایش بگذارد تا لحظه‌ای خود را در آن صحنه نبرد تصور کرده و سختی‌های رزمندگان را یادآوری کنیم و بدانیم که چه کسانی با خون خود درخت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند تا این درخت تنومند در اختیار ما باشد.

در 8 سال دفاع مقدس جوان‌هایی بودند با تأسی از  علی اکبر(ع)، نگذاشتند آن یار سفر کرده و آن حکیم عارف، حضرت امام خمینی(ره) تنها بماند و ایشان را در برابر مستکبرین، ظالمین و یزیدان زمان به فراموشی بسپارند. شاید فقط بتوان در هشت سال دفاع مقدس چنین تصاویری یافت که جوانان این مرز و بوم با ندای «لبیک یا حسین» خود را بر روی مین‌ها می‌انداختند و جسم خود را محل عبور سایر رزمندگان قرار می‌دادند. این جوانان همچون پیشوای خود که در دشت کربلا پراکنده شده بود، در دشت شرق بصره پراکنده شده‌اند و هر کدام با قسمتی از جسم خود، ترکش‌های مین را به جان خریدند و امام(ره) و اسلام را یاری کردند.

تصویر زیر مربوط به عملیات رمضان در تاریخ 27 تیرماه سال 61 در عراق، شرق بصره است که در مرحله دوم عملیات، برخی از رزمندگان روی مین‌ها رفته‌اند و پیکر را در این دشت گذاشتند و روح خود را آسمانی کردند.

هفته دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس ,

هفته دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس ,

هفته دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس ,

هفته دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس ,

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi