شناسه خبر : 78015
شنبه 12 مهر 1399 , 08:06
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تشکل‌های ایثارگری درفرهنگ ایثارنقشی مهم دارند

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به نقش تشکل‌های ایثارگری در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: تشکل‌های شاهد و ایثارگر به دلیل آشنایی کامل با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت و اینکه از جنس همین فرهنگ هستند می‌توانند در اجرای برنامه‌های فرهنگی این حوزه فعالیت‌های بسیار خوبی را انجام دهند.
 
تشکل‌های ایثارگری در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نقشی مهم دارند

مهندس سعید اوحدی روز چهارشنبه ۹ مهر در دیدارهایی جداگانه با اعضای هیئت مدیره تشکل یادگاران اسوه‌های ایثار و تشکل مجمع فرزندان شاهد ایران اسلامی در محل سالن جلسات حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت و گو کرد.
وی در این دیدارها یکی از رسالت‌های مهم بازماندگان نبرد حق علیه باطل را ترویج ارزش‌ها دانست و گفت: این ارزش‌ها نتیجه و ثمره کاری است که شهدا از خود بر جای می‌گذارند. وقتی سیره پیامبر (ص) یا واقعه عاشورا را مطالعه می‌کنیم متوجه می‌شویم اهل بیت (ع) و بازماندگان پیامبر (ص) و امام حسین (ع) رسالت ترویج ارزش‌های آنان را بر عهده داشتند. 
وی افزود: این فعالیت‌های ترویجی از سوی بازماندگان و افراد مرتبط با اتفاق بزرگی چون دفاع مقدس بسیار سنگین و مهم است و از وظیفه‌ عامی که تمام جامعه در این زمینه بر عهده دارد مهم‌تر است. فرزندان شهدا و ایثارگران چنین نقش و رسالتی در جامعه امروز ما دارند و بیان حوادث مربوط به ایثار و شهادت از سوی این عزیزان تاثیر بسیار زیاد و ماندگاری در‌ جامعه دارد.
معاون رییس جمهور یکی از نقش‌های مهم تشکل‌های ایثارگری را انتقال وضعیت و شرایط ایثارگران به مسئولان دانست و گفت: تشکل‌ها باید به خوبی از ظرفیت‌های خود جهت طرح مسائل و مشکلات ایثارگران استفاده کنند. 
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌تواند از طریق تشکل‌های شاهد و ایثارگر انجام شود افزود: این عزیزان به دلیل آشنایی کامل با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت و اینکه از جنس همین فرهنگ هستند می‌توانند در اجرای برنامه‌های فرهنگی این حوزه فعالیت‌های بسیار خوبی را انجام دهند.
حاضران در این دو جلسه نیز پس از تشریح فعالیت‌های تشکل‌ها به بیان نظرات و دغدغه‌های خود پرداختند.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi