شناسه خبر : 78030
شنبه 12 مهر 1399 , 08:43
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

جوانانی که با بمباران هواپیماهای بعثی پودر شدند

تصویر دفاع مقدس| جوانانی که با بمباران هواپیماهای بعثی پودر شدند

شهدای دفاع مقدس که شاخه شمشاد‌های پدر و مادر خود بودند و می‌خواستند عصای پیری آنها باشند؛‌ در این دشت بر اثر بمباران حتی ذره‌ای از آنها نمانده‌است.

 روزهای جنگ سراسر خاطره است، خاطره‌هایی که بعضاً اشک را از چشم سرازیر می‌کند یا گوشه‌ای از لب را می‌گشاید. روزهایی که مردان و زنان غیور با دست‌های خالی در برابر رژیم سفاکِ تا دندان مسلح بعث، ایستادگی کردند تا نگذارند غرور ملی و انقلاب اسلامی دچار خدشه شود. دستانی که هیچگاه نمی‌توان آنها را از یاد برد.

 عکس‌ها می‌توانند بهترین نمایش‌دهنده، خاطرات باشند، خاطراتی که زبان از بازگو کردن آن عاجز است و قلم برای به تصویر کشیدن آن ناتوان. 8 سال دفاع مقدس سراسر حاصل اتفاقات خوش و ناخوشی است؛ هرچند که ناخوشی‌های آن هم سراسر تجربه بود و رستگاری. به همین دلیل خبرگزاری تسنیم در نظر دارد هر روز تصاویری از دفاع مقدس را برای مخاطبان خود به نمایش بگذارد تا لحظه‌ای خود را در آن صحنه نبرد تصور کرده و سختی‌های رزمندگان را یادآوری کنیم و بدانیم که چه کسانی با خون خود درخت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند تا این درخت تنومند در اختیار ما باشد.

تصاویر زیر در تاریخ 12 مهر سال 61 در منطقه عملیاتی مسلم بن عقیل(ع)  -در سومار رودخانه کُنگیر- که رزمندگان پس از بمباران رژیم بعث عراق‌ در جستجوی مجروحان و شهدا هستند، گرفته شده‌است. جوانانی در دشت پراکنده شده‌اند که برای دفاع از اسلام و میهن بر اثر بمباران‌های شدید «پودر» شدند. آنان که شاخه شمشاد‌های پدر و مادر خود بودند؛‌ در این دشت حتی ذره‌ای از آنها نمانده‌است. دوستانشان در جستجوی آثاری از آنها هستند که شاید مرهمی برای پدران و مادران شهدا باشند.

شهدای دفاع مقدس , هفته دفاع مقدس ,

شهدای دفاع مقدس , هفته دفاع مقدس ,

شهدای دفاع مقدس , هفته دفاع مقدس ,

شهدای دفاع مقدس , هفته دفاع مقدس ,

منبع: کتاب عکاسان جنگ-علی فریدونی

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi