شناسه خبر : 78058
دوشنبه 14 مهر 1399 , 09:20
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مهدی اسماعیلی، نماینده مجلس:

بسیاری ازمسئولین همچنان به مشکلات ایثارگران بی تفاوتند

هر چند که ما اطلاعات جسته و گریخته ای از زندگی جانبازان و ایثارگران داریم اما بر این باوریم که آنها همچنان بسیاری از مشکلات را با خود به دوش می کشند.

فاش نیوز - مهدی اسماعیلی نماینده مردم میانه و عضو کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس گفت: باید نگاه ما به جامعه ایثارگران و جانبازان نگاه متفاوتی باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، اسماعیلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل مشکلات و نیازهای جامعه بزرگ ایثارگری اظهار داشت: هم عقل و هم منطق و هم قانون حکم می کند که نگاه ما به جامعه ایثارگران و جانبازان نگاه متفاوتی باشد. اینها بهترین سرمایه زندگی خودشان را در این راه گذاشتند و این استقلال و آزادی و امنیت را و وضعیت بسیار مناسبی که امروز در جهان ایجاد شده است مرهون و مدیون این رشادت ها و فداکاری ها هست.

اسماعیلی در ادامه یادآور شد: به عنوان عضوی از جامعه بزرگ ایثارگری در فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی براین باور هستم که هر کسی که در جبهه ها حضور داشته و به درجه جانبازی رسیده است باید با هر درصد ممکن افتخار جانبازی به او داده شود.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم ادامه داد: در دوره چهار ساله مجلس یازدهم، ما به عنوان نماینده ملت به ریز به ریز مسائل کشور و به خصوص جامعه ایثارگری ورود و رسیدگی خواهیم کرد. چرا که بنظر من ما باید این موقعیت و قدر این خدمت به ایثارگران و جانبازان عزیز را عنیمت بشماریم و هر آن چیزی که اقتضای تکریم و تجلیل از ایثارگران و جانبازان باشد را لحاظ کنیم.

رییس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رزمندگان و ایثارگران چشم و چراغ ملت هستند خاطرنشان کرد: رزمندگان ما در دوران جنگ تحمیلی از جان خود مایه گذاشتند و در حال حاضر هم به عنوان حافظ دستاورد های انقلاب و خون شهدا هستند و نباید فراموش شوند.

اسماعیلی با بیان اینکه فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم تشکیل شده است و بنده هم یکی از اعضای آن هستم یادآور شد: هر چند که ما اطلاعات جسته و گریخته ای از زندگی جانبازان و ایثارگران داریم اما بر این باوریم که آنها همچنان بسیاری از مشکلات را با خود به دوش می کشند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با انتقاد از بی توجهی برخی از مسئولان نسبت به تامین اعتبارات مورد نیاز جامعه ایثارگری متذکر شد: متاسفانه بسیاری از مسئولین همچنان به مشکلات ایثارگران بی تفاوت مانده اند و ما در صدد این هستیم که با کمک فراکسیون ایثارگران در مجلس یازدهم، پاره ای از دغدغه ها و مشکلات جامعه ایثارگری را به نوعی حل و فصل کنیم. امید است که این امر شتاب بیشتری بگیرد و جانبازان و ایثارگران مطالبات و مسائل خود را از این طریق به پیش ببرند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع ماموریت آموزش فرزندان ایثارگران تاکید کرد: سیستم آموزشی ما باید به نوعی به فرزندان ایثارگران خدمت رسانی کند چرا که برخی از جانبازان ما بخاطر شرایط خاصی که دارند نمی توانند نقش اولیه را برای حمایت از فرزندان خود داشته باشند. بنابر این به عنوان یک قانونگذار در این مورد باید کمک کنیم که این خلا ارتباطی پدر با فرزندان احساس نشود.

نماینده مردم میانه در مجلس یازدهم در پایان تاکید کرد: نمایندگان ایثارگر مجلس به عنوان عضوی از مسئولین کشور باید خود را از خانواده بزرگ جانبازان و ایثارگران بدانند تا کمک حال و مددکار فرزندان ایثارگران، شهدا و جانبازان باشند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با تشکر از مهدی اسماعیلی نماینده محترم میانه و عرض خدا قوت به همه نمایندگانی که برای ایثارگران تلاش می کنند، لطفاً موضوع سوابق جبهه رزمندگان تا پایان شهریور ماه 67 را بعنوان سوابق لحاظ فرمائید تا مشکلات بعضی از بسیجیان و رزمندگاه حل و فصل گردد.
سلام و عرض ادب به محضر جناب اسماعیلی عرض شود، هم ما می‌دانیم هم شما 290نماینده از جناب قالیباف گرفته تا حضرتعالی بیش از 4ماه لمیدن بر صندلی که نمیشه گفت بلکه تختخواب بهارستان لطفآ این آخر عمری به ما جانبازان کار نداشته باشید نه ما ولی نعمتانتان هستیم نه شماها نماینده، از طلا بودن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید وخواهش دیگرمان اینست شما که دستتان با دولتیان در یک کاسه هست وتازه نزه4درصدی جناب قالیباف زیر دندانتان مزه داده فقط شعار ندهید شعاری که عملی در کار نیست تنها فقط مردم کوچه و بازار را رو در رویمان قرار داده اونم چه مردمی نوادگان اهل کوفه چه ها که برسرامام حسین (ع) نیاوردن حال نوادگانشان فقط به خاطر شعا رهای شما بی وجدانها زخم و زبان و نیش و کنایه هایشان روز به روز بیشتر شده ومیشود، دیگه نمیگم لطفآ می‌گویم زبان در این کام بگیرید.
فضای مجلس گرفته دوستان را این عزیزان هم مثل هم قطاران خود که سال 94 گفتند مزایای جانبازان بالای 25 به م هم تعلق گیرد اینها نیز همین کار را می کنند .دوستان گول این بزرگواران بی عمل را نخورید.بعید است نظر من را چاپ کنید
عزیزان فعلا که 5ساله که نماینده گان صحبت از امتیاز دادن به جانبازان زیر 25 میزنند خبرای خوب به قول آقایان نماینده در هفته مقدس در راه است اگر راه طولانی میسر بشه به حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمیشه به عمل کار براید به سخنرانی نیست
کو گوش شنوایی
سلام جناب نماینده شما زحمت میکشید خسته نباشید از حرفهای دوستان ناراحت نشید اینها دوست دارند کار پیش نره و به حدف برسند
سلام ، در دولت اصلاحات که شرایط تعیین درصد بطور کلی تغییر کرد و در بدترین شرایط سقف جانبازی به 70 درصد تنزل داشت موضوع را به گرایشات غربگرایی و جدایی دین از سیاست بین مسولان نسبت دادیم اما در دولت عدالت که محوریت با شعار امام زمان (عج) قرار گرفت هیچگونه تغییری در نحوه تعیین درصد و خدمت به ایثارگران ایجاد نشد و همان راه اصلاح طلبان دنبال شد تا اینکه در پایان دولت عدالت قانون خدمت رسانی به ایثارگران در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد یعنی دولت و مجلس و شورای نگهبان هیچگونه نظری برای تصویب آن قانون نداشتند اما ایثارگران بخوبی میدانستند در آستانه انتخابات و گسترش نارضایتی که با تجمع مقابل مجلس و بنیاد همراه بود بنوعی مرحوم رفسنجانی تلاش کرد ایثارگران امیدوار شوند اما پس از تشکیل دولت تدبیر و امید شاهد بودیم رییس وقت بنیاد با شجاعت اعلام کرد فقط 70 درصد از قانون خدمت رسانی به ایثارگران اجرا میگردد در حالیکه بودجه صددرصد تخصیص و جذب شده بود و این درصد بتدریج کمتر شد تا بسیاری از تسهیلات و امتیازات جانبازان 25 تا 50 درصد بطور کامل حذف شد و بیمه تکمیلی از ابتدای سال 93 مدتها در کشمکش بین دولت و مجلس قطع بود و همچنان تا انتهای دوره اول تدبیر و امید ادامه داشت.
در این خصوص سپاه پاسداران وارد عرصه خدمت رسانی به ایثارگران و مردم شد تا کمبودهای بسیار زیادی که دولت بر زمین گذاشته بود احیا کرد و رزمندگان و جانبازان زیر 25 درصد دارای حقوق ماهیانه و تسهیلات وام مسکن و برخی امتیازات خرد شدند لذا یقین داریم تا زمانی که دولت و مجلس در اختیار مسئولان انقلابی و جهادی قرار نداشته باشد شرایط خدمت رسانی به ایثارگران و احاد مردم بر زمین خواهد ماند.
احتمال میدهیم برخی مخاطبان معترض شوند که براساس آمار و اطلاعات دولت ، خدمت رسانی به ایثارگران را کاهش نداده که باید عرض کنیم آمارها دست نویس و فاقد صحت لازم هستند و مسئولان وقت دیوان محاسبات پیش فاکتور را بجای سند رسمی تایید کرده که نمونه ای از عدم صحت آمار و اطلاعات منتشر شده است.
سلام آقامهدی خداقوت
همه می دانند!
تحریف شده و منسوخ اند!
همه فراموش کردند!
شماهم همرنگ جماعت بشید!
(ازطلابودن خسته گشته ایم.!.مرحمت فرموده مارا مس کنید
لطفا لطفا در مورد جانبازان مخصوصا زیر ۲۵ حرفی نزنید همینطوری که مار‌و معسر یعنی گدا وبی چیز اسم گذاری کردید ممنون مردم عادی فکر میکنن جانبازا خوردنو بردن مملکت دست جانبازاست همون اسم معسر یه دنیا ارزش داره واقعا گدا واویزون لایق جانبازاست جانباز یعنی کسانی که دولتهای دیگه با ازجنگ برگشته هاشون بهشون خدمت کردن معسر خخخخخخ عالیه چند سال جلسه واسه انتخاب اسم خسته نباشید
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi