شناسه خبر : 78077
دوشنبه 14 مهر 1399 , 08:25
اشتراک گذاری در :
عکس روز

یادوخاطره ایثارگران توسط شبکه بانکی گرامی داشته شد

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: همانطور که حضرت زینب (س) و اهل بیت امام حسین (ع) پس از عاشورا با وجود سختی‌های بسیار با بیان حوادث عاشورا جلوی تحریف آن واقعه را گرفتند، امروز نیز با برگزاری مراسم و برنامه‌های گرامی‌داشت دفاع مقدس می‌کوشیم جلوی تحریف‌ها بایستیم و حقایق ایثارگری و مقاومت مردم کشورمان را بیان کنیم.
 
هدف اصلی گرامیداشت دفاع مقدس بیان حقایق ایثار و مقاومت مردم کشورمان است

مهندس سعید اوحدی روز یکشنبه ۱۳ مهرماه در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران که توسط شبکه بانکی و اقتصادی کشور در مجتمع فرهنگی بانک صادرات برگزار شد تأکید کرد: مراسم بزرگداشت دفاع مقدس در همه جا در اوج شکوه برگزار می‌شود، اما قطعاً خود شهدا که نزد خداوند روزی می‌خورند و به نور الهی متصل شده‌اند بی‌نیاز از این برنامه‌ها و تقدیرها هستند و اثرات این برنامه‌ها در واقع به خود ما می‌رسد.
وی با اشاره به قرار داشتن در آستانه اربعین حسینی (ع) گفت: این ایام یادآور روزهایی است که وابستگان و اهل بیت امام حسین (ع) و به خصوص حضرت زینب (س) به بیان حوادث آن واقعه عظیم می‌پرداختند و با چنین کارهایی بود که عاشورا و فرهنگ آن زنده ماند و جلوی تحریف آن گرفته شد.
معاون رییس جمهور افزود: هدف اصلی از برگزاری این چنین برنامه‌هایی برای گرامی‌داشت دفاع مقدس در واقع جلوگیری از تحریف‌هایی است که دشمنان علیه مقاومت و ایثارگری ملت ایران انجام می‌دهند زیرا بعد از عاشورا هیچ اتفاقی به عظمت دفاع مقدس رخ نداده است. امروز اگر از هفته دفاع مقدس صحبت می‌کنیم به این دلیل است که ادامه ایثارگری‌های دفاع مقدس بوده که عظمت و استقلال ما را پابرجا نگاه داشته و جریانی به بزرگی مدافعین حرم پدید آورده که امنیت را در منطقه برقرار کردند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه امروز با دشمنی‌های زیادی روبرو هستیم افزود: امروز دشمن روش‌های خود را عوض کرده است زیرا متوجه شده است که از طریق جنگ سخت راه به جایی نمی‌برد. برنامه دشمنان فشار حداکثری و ظالمانه علیه کشورمان است و شاهد اتفاقات و فشارهای بی سابقه ای هستیم که حتی در دوران دفاع مقدس نیز علیه کشورمان اعمال نشده بود. به موازات این مسئله جنگ تمام عیار رسانه‌ای نیز علیه کشورمان جریان دارد. 
اوحدی ادامه داد: کارزار حق علیه باطل همواره با پیروزی حق تمام می‌شود و مردم کشور ما نیز با تاسی به فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ عاشورا در برابر این دشمنی‌ها نیز ایستادگی می‌کنند و قطعاً پیروز خواهند شد.
حجت الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات نیز در این مراسم با تقدیر از جانفشانی‌ها و فداکاری‌های شهدا و ایثارگران گفت: این عزیزان دین بزرگی بر گردن ما دارند و در سخت‌ترین شرایط خاک و عزت کشور را حفظ کردند. کشور ما به دنبال استقلال و آزادی است و به همین دلیل می‌توان گفت همواره در دفاع مقدس به سر می‌بریم. خوشبختانه با ایثارگری‌هایی که در تمام سال‌های انقلاب از دفاع مقدس تا دفاع از حرم و عرصه‌های سیاسی و اقتصادی انجام شده است همواره سربلند بوده‌ایم.
وی ادامه داد: امروز کشور ما دارای اقتدار نظامی است و هیچ کشوری جسارت فکر کردن به عملیات نظامی را علیه کشورمان ندارد. همچنین امنیت بسیار بالایی در کشور ما برقرار است که به مدد ایثارگری‌های گوناگون به دست آمده است.
صیدی با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی گفت: تحریم‌هایی که امروز علیه کشورمان اعمال شده شدیدترین نوع در طول تاریخ هستند و در کنار آن شیوع بیماری کرونا شرایط سختی برای ما ایجاد کرده است اما به برکت اقتصاد مقاومتی و زیرساخت‌های کشور این تحریم‌ها به جایی نرسید و تولید و ساخت و ساز در کشور ادامه دارد. 
مدیرعامل بانک صادرات افزود: امروز باید با ناامیدی‌ها بجنگیم و ان‌شاءالله به برکت خون شهدا و ایثارگران به قله‌های موفقیت برسیم و ادامه‌دهنده راه شهدای عزیزمان باشیم.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi