شناسه خبر : 78115
چهارشنبه 16 مهر 1399 , 12:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جانبازان از زخم ها دلتنگ نیستند!

اینان از وقاحت و قدرنشناسی مدیران مبهوتند که چطور آنها را با تن زخمی رها کرده‌اند. درحالی‌که صندلی مدیران و ریاست روی خون آنها قرار دارد.

فاش نیوز - با ارادت به دل صبور جانبازان. وای که از این به بعد چقدر باید دلم آتش بگیرد به خاطر اینکه تعریف واقعی از جانباز نمی شود. اگر زخمی شدند، خودشان انتخاب کردند، زخمی عشق به خدا.

اینان برای زخمشان دلتنگ نیستند. اینان از وقاحت و قدرنشناسی مدیران مبهوتند که چطور آنها را با تن زخمی رها کرده اند. درحالی‌که صندلی مدیران و ریاست روی خون آنها قرار دارد.

  همسران محترم جانبازان در مراسم تجلیل باید می‌گفتید تجلیل واقعی از ما روزی است که جامعه برای تردد جانباز مناسب سازی بشود، داروهای با کیفیت دستش برسد، به سوند و زخم بستر و افتادن آنها در گوشه آسایشگاه و خانه‌ها توجه شود، به اینکه جانبازی سه سال نرفته مسافرت توجه کنند، به اینکه جانبازی که شهید شده ولی چند سال است یک مدیری نرفته حالی از خانواده‌اش بپرسد و ... توجه شود.

مگر من همسر جانباز شدم که حق پرستاری بگیرم؟

مگر من کارگرم که بابت عشقم و عشق ورزی‌ام پول بگیرم؟

آی مسئولین؛ شما ببینید حقوق خودتان چقدر است و حقوق جانباز چقدر است؟ مگر چه کار کردید که این همه تفاوت در میزان حقوق وجود دارد؟ الان کلی جانباز هست که دارند به صورت خودجوش کار می‌کنند. خیلی از مشاغل در ادارات را می‌شد به اینها داد، ولی سیاست این بود جانبازان خانه‌نشین شوند.

 همسران جانبازان، این مسائل را باید فریاد بزنید. بگویید من یک ریال حق پرستاری نمی‌خواهم ولی شما مدیران جواب بدهید چرا شما که رئیس شدید، مزایای خاصی دارید، اما وقتی یک ریال به حقوق جانباز اضافه می‌کنید، جامعه جیغ بنفش می‌کشد که وای جانبازها خوردند و بردند؟!!!
اگر سهمیه دانشگاه دادید، دختر و پسر بی‌خبر از همه جا هوار می‌کشند که ایثارگران سهمیه‌ها را بردند!

پس چطوره برای همه آحاد جامعه، سهمیه حق مسلم است اما به بچه‌های جبهه و‌ جنگ که می رسد این همه نمک نشناسی می شود؟
جانباز اینها را می بیند که دلتنگ می شود، مشکل روحی پیدا می کند. والا این جانبازانی که من دیدم ماشاالله ماشاالله آخر نشاطند و امثال من کم می آوریم در مقابلشان.
اینها همانهایی هستند که بی هوش نشده و فقط با ذکر قرآن، تیر و ترکش و حتی گلوله خمپاره را از دستشان خارج می کردند!
بیایید ببینیم چه شده که جانباز استوار و با نشاط، اینطور دلتنگ شده؟

دلتنگی برای جانباز که عیب نیست، مایه خجالت برای ماست.

* دکتر قنبر مبارز

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام؛
احسنت به این قلم ،آفرین به نویسنده محترم و بزرگوارم،
واقعا"؛دل نشین هست مطلب خیلی، خیلی ... جالب و اثر گذار ، هر چه بگویم و بنویسم باز هم‌ در وصف این مطلب کم میآورم ،واقعا "و با صداقت می گویم .
قنبر جان سلام . خوب بود . ولی چرا نوشتی حق خودشونو نخوان ...... اتفاقا جوری باید فریاد بکشن که پرده گوش مسئولین پاره بشه تا حق مسلم جانبازان و خوانواده هاشونو بدن ... اینکه ررای رضای خدا رفتی و معامله با خدا کردی پرچم کاهلی و طمع ورزی اوناست تا حق جماعت ایثار گر رو بخورن بچه هاشون برن اونور آب با خانومای اونجوری عکس بگیرن بفرستن اینور . مثل ساشا سبحانی !!!
اتفاقا انقدر فریاد بکشید تا حقتونو بدن ....
قنبر جان خوب بود خوب . منتها نیشدار تر بنویس تندتر بنویس . جوری بنویس که سیبل مقابل پاره بشه ...
از همه امکانات استفاده ... جوری نیش بزن تا یه سال جاش بسوزه .
منتظر نوشته های بیشترت هستم . راستی از جعفر آباد چه خبر!!!!
مومن بیشتر بنویس ، لااقل اینکه هم خوب مینویسی هم خوب موقعیت بچه ها رو درک میکنی ، سعی کن منبعد بیشتر توو سایت باشی . والله از دست این کپی نویسا خسته شدیم . فاشم که قربون برم ارادتمند و شا باش بده کپی نویساست . ببینمت !!!!
راستی فاش بیشتر اوقات کد امنیتی من رند در میاد ...
خریداری ؟ رند رند ....
السلام علیک یا ولی الله وحبیبه حسین جان
اربعین است جانبازان اگر محل دقیق شهدا را میدانستند از ویلچر خود را در رمل های دشت عباس سنگلاخ های مرتفع غرب هورهای جنوب پرت میکردند به تبعیت از زینب کبری که مدر شهداست که خواهر شهداست که پیام رسان خون شهداست آنقدر فشار مصیبت شهدا بر او سنگین که یکسال بعد وقایع کربلا به ملکوت شتافت آیا شهادت یاران با وفای جبهه اینها را پیر نکرد بر ناتوانی این اسطوره های مقاومت تاثیر نکردخیلیها رفتند وتاب درد نیاوردند
خجالت پرستاری سالهای طولانی بغضی بر گلوی ایثارگرست که توان بیان آن نیست سهمیه این بزرگواران در جبهه یکجا پرداخت شده است کوله بار اکسیژن برای زخم های ریه روشندلی چشم های از حدقه خارج شد دست وپاهای افتاده در بیابانها این مصیب گذراست هرچند با تلخی ولی زخم زبان آیا دارویی داردباید صبور بود که امر رب کریم است و اجر عظیم
درود بر شهدای کربلا ورهروان صادقش در این عصر و تا قیامت
خورشید حقایق در پشت ابر نمی ماند
شهدا ما را از جهالت نوین قرن آگاه کردندوجانبازان بقیه السلف شهدایند وپیام رسان حسینیان زمان انشا الله
السلام علی الحسین وعلی انصار الحسین
به جانبازان معسر تحت پوشش ساتا فقط ماهانه 1 میلیون تومان پرداخت می شود. به جانبازان تحت پوشش بنیاد شهید هم 1 میلیون و 790 هزار تومان.به مشاغل آزاد ایثارگری هم مالیات سنگین می خورد.تازه جانباز تحت پوشش ساتا حق پرداخت و داشتن دفترچه تامین اجتماعی برای بازنشستگی هم ندارد.آیا با این حقوق میشه زندگی کرد؟ آقای نوبخت هم می تواند خودش با این حقوق زندگی کند؟ نمایندگان مجلس هم فعلا فقط صحبت کردند چون می دانند دولت هیچ توجهی به خواسته آنها در خصوص اجرای کامل برنامه ششم توسعه ندارد. فقط دلشان روی برنامه هفتم خوش است که مسلما این دولت اجرایش نمیکند. در حالیکه به مدیران ارشد حقوق های نجومی پرداخت می شود ولی تا به ایثارگران می رسند آه و ناله و امان از تحریم بلند می شود.
سلام . یه چیز نوشتم که وقتی بخوام بخونم گوله گوله اشکام جاری میشه . می دونم گریه رو بیانم اثر منفی می ذاره اما بذاره . گریه بر مظلومیت اجر دارد . چه دوره خوشی بود باشما . همش گریه کردم . اما نه . همش گریه نبود . شر سوزوندن و آتیش سوزوندنم داشتم . خب سیم آخری همینه دیگه . من این حق پرستاری که می بینم جیگرم آتیش می گیره . باید فریاد بزنید اسمش عوض کنند . در قاموس فرهنگ ایثار و شهادت حق پرستاری اهانت بزرگ است . از همسران جانبازان هم می خوام هر جا تریبون دستشون رسید به این کلمه اعتراض کنند . اثر منفی در اذهان جامعه دارد

اما جواب شما
خواهشا منو تو دردسر ننداز . این حرفها که نوشتم حرف خود بچه هاست و همسرانشان ولی بلد نیستند چی بگند . من از جملات خودشان گفتم .
حالا دیکه می خوام بینمتون .... می بینمتون . خخخخخخ . بی خیال کد امنیتی . ..برای مهندس فاش سوغاتی خوب میارم . دستش درد نکنه منو نجات داد با کارهاش . دو هفته دیگه من اون قنبر که می شناختید نیستم . خخخخ . ملتفتی منم مثل خودتون نیستم دیگه !!!
جانباز یعنی درد ، جانباز یعنی زخم ، جانباز یعنی بوی باروت ، بوی خردل بوی سارین ، خس خس و به شماره آفتادن نفس ، روزی صد بار بمیری و زنده بشی ، جانباز یعنی خلاء موج انفجار ، جانباز یعنی ترکش بمب خوشه ای ، یعنی ببینی و نبینی ، یعنی بفهمی و نفهمی ، یعنی بشنوی و نشنوی ... آخرش پس از این همه حرف و حدیث ... میراث مانده اش ، مانده پوکه های مرفین و پتدین.
چرا مردم کر شدن ؟ کور شدن ؟ نمی بینند تو این مملکت چه خبره ؟ دیده بان گردان و لشکر حالا دیش ماهواره نصب میکنه و بجای گرفتن گرای دشمن ، فرکانس من و تو ، عرب ست و ترک ست رو میگیره .
الان از جنگ فقط چند مارش نظامی عهد بوق ، دمد شده و سالروزهای جنگ و آتش بس مونده.
حالا اگر تو این مملکت اسمت جانبازه ، فریاد نکش ، بقول عباس حیدری "آژانس شیشه ای" مرد جنگ ، مرد هور ، اهل داد و قال نیست.
جانباز یعنی مطیع بی قید و شرع اصل امر فقیه زمان ، فقط با خدا معامله میکنی و صدایت ، از محراب نماز و عبادتت فراتر نمی رود.
برادر جانبازم ، درد تو درد من است ، بقیه رو ولش ، من می فهمم تو چی میگی ، فقط دربست مواظب خانواده ات باش ، چون خیلی نیش و کنایه میشنوند ، اونا رو درک کن ، در حق همسرت مردانگی کن و در حق فرزندت پدری کن ، تو ستون خانواده هستی ، بذار با آرامش خاطر به تو تکیه کنند.
جنگ را گذارندی ، این رو هم بگذرون ، نذار شکسته بشی ، میدونم سخته ، آره بخدا خیلی سخته ، ولی تو آب دیده ای ، گلوله و ترکش رو تحمل کردی ، پس استوار باش.
چون نام تو (جانباز) است ، پس ثابتش کن . ممنونم . والسلام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید