شناسه خبر : 78150
شنبه 19 مهر 1399 , 08:53
اشتراک گذاری در :
عکس روز

ادامه ماجراجویی جنون آمیز امارات و رژیم صهیونیستی در جزیره «سقطری»

رسوایی «آل نهیان» با تظاهرات گسترده مردم جنوب یمن +عکس

جزیره سقطری.jpg

ارزیابی اماراتی‌ها و صهیونیست‌ها برای ساخت پایگاه در جزیره سقطری در حالی ادامه دارد که کاسه صبر ساکنان جنوب یمن لبریز شد و مردم با برگزاری تظاهرات گسترده خاندان آل نهیان را بار دیگر رسوا کردند.

تابستان امسال سران رژیم امارات پس از علنی کردن عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، یک هدیه ویژه را در جزیره «سقطری» یمن (غرب دریای عرب) برای صهیونیست ها در نظر گرفتند تا میزان وادادگی و خیانت شان برای مردم منطقه بیش از پیش نمایان شود.

رژیم امارات که از طریق عناصر تحت فرمانش (نیروهای انتقالی) بخش هایی از مناطق جنوبی یمن (مناطق وسیعی از استان لحج، جنوب استان ضالع، غرب استان شبوه، جنوب استان حضرموت و جنوب غرب استان ابین را به همراه استان عدن) در اشغال دارد امتیاز ساخت یک پایگاه نظامی را در جزیره سقطری به رژیم صهیونیستی واگذار کرد.

ماجراجویی اماراتی ها با ساخت پایگاه نظامی برای صهیونیست ها در جزیره «سقطری» فقط با هدف تغییر توازن قدرت و کاهش نفوذ سعودی ها در مناطق جنوبی یمن صورت نگرفته و این اقدام خطرناک فرصت را برای رژیم صهیونیستی مهیا خواهد کرد تا تحرکاتش را در این منطقه راهبردی افزایش دهد.

برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

نظامیان صهیونیست با استقرار در این جزیره ۳ هزار و ۷۶۹ کیلومتر مربعی یک برتری نظامی ویژه را در اقیانوس هند به دست خواهند آورد و همچنین این فرصت برای آنان مهیا می شود تا تحولات را خلیج عمان و مناطق حومه از جمله خلیج فارس رصد کنند.

به گفته منابع میدانی، در هفته های گذشته گروهی از افسران رژیم صهیونیستی و امارات با حضور در جزیره سقطری، اقدامات و ارزیابی های اولیه را برای ساخت پایگاه نظامی در دستور کار قرار دادند و در حال برنامه ریزی برای ادامه کار هستند.

خبرها حاکیست، صهیونیست ها و اماراتی ها به این نتیجه رسیده اند که بهترین مکان برای ساخت پایگاه نظامی در مرکز منطقه «جمجموه» در بخش «مومی» در شرق جزیره سقطری و مرکز منطقه «قطنان» در غرب جزیره سقطری است چرا که علاوه بر کوه های مرتفع، راه های همواری در این محورها برای انتقال تجهیزات و نیرو وجود دارد.

جزیره «سقطری» یمن در شمال غرب اقیانوس هند واقع شده و مشرف به آبراه تجاری مهم دریای سرخ است و در مجاورت قاره آفریقا و تنگه باب‌ المندب قرار دارد و همین مسئله اهمیت تجاری و نظامی فوق‌العاده‌ این منطقه را چند برابر می کند؛ در حال حاضر، حدود ۹۷ درصد از مساحت این جزیره در اشغال نیروهای انتقالی (امارات) است و تنها بخش کوچکی از شرق این جزیره در تصرف نیروهای رژیم سعودی (منصور هادی) است.

به گزارش مشرق، پس از این که اماراتی ها تصمیم گرفتند جزیره سقطری که بخشی از خاک یمن به شمار می آید را در اختیار صهیونیست ها قرار دهند، اعتراضات مردمی با حمایت شیوخ و بزرگان در مناطق مختلف به سرعت آغاز شد که همچنان در جریان است.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، در ادامه مخالفت ها با ساخت پایگاه نظامی برای رژیم صهیونیستی در جزیره سقطری، صدها تن از ساکنان شهرهای استان «لحج» در جنوب یمن، تظاهرات گسترده ای را علیه رژیم امارات برگزار کردند.

تظاهرکنندگان با در دست داشتن پلاکاردهای «نه به وجود نظامیان اسرائیلی در جزیره های یمنی» شعارهایی را علیه رژیم صهیونیستی و سران رژیم امارات سردادند؛ شهروندان یمنی در این تظاهرات برقرای روابط میان اسرائیل و بحرین را هم محکوم کردند.

شهروندان معترض جنوب یمن علاوه بر مخالفت با توافق اماراتی ها و صهیونیست ها برای ساخت پایگاه نظامی در جزیره سقطری، شعارهایی را در حمایت از مردم فلسطین و حق آنان برای بازگشت به سرزمین های خود سردادند و اشغالگری رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

همزمان با افزایش اعترضات مردمی در مناطق جنوبی یمن، ساکنان جزیره سقطری نیز در روزها و هفته های گذشته با برپایی تظاهرات گسترده، مخالفت خود را با ساخت پایگاه نظامی در جزیره و حضور نظامیان صهیونیست اعلام کردند.

اعتراضات روزهای اخیر از این جهت قابل اهمیت است که رژیم امارات در سال های گذشته با تبلیغات بسیار زیاد تلاش کرد به افکار عمومی منطقه القا کند که از حمایت مردم جنوب یمن برخوردار است و تا حدودی مشروعیت کسب کند اما برگزاری تظاهرات های متعدد پرده از دروغ های خاندان «آل نهیان» برداشت و چیزی جزء رسوایی برای آنان باقی نگذاشت و حالا برای همگان مشخص شده که امارات هیچ سرمایه اجتماعی را در میان مردم جنوب ندارند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi