شناسه خبر : 78189
دوشنبه 21 مهر 1399 , 10:36
اشتراک گذاری در :
عکس روز

چرا دولت برای پرداخت حقوق معوق ایثارگران منت می‌گذارد؟!

هیئت فرزندان شهدای اسلام (بزرگترین اجتماع خانواده شاهد کشور) در پی انتشار خبری مبنی بر «افزایش حقوق خانواده شهدا با دستور آقای نوبخت»، در نامه‌ای سرگشاده سوالاتی را از معاون رئیس جمهور پرسیده است. این تشکل ابراز امیدواری کرده که در راستای شبهه‌زدایی و رفع هرگونه سوءاستفاده، پاسخ این سوالات به سرعت منتشر شود.

متن نامه مذکور به شرح زیر است:

«جناب آقای نوبخت

سلام علیکم

در آغاز، کلام را مزین به فرازی از نامه‌ امیرالمومنین حضرت علی (ع)‌ به مالک اشتر نخعی می‌کنیم، آنجا که فرمودند: «منت گذاشتن و بزرگ کردن کار‌ها نزد مردم نور حق را خاموش می‌کند!»؛ و اما بعد لازم می‌دانیم از تمامی تلاش‌های جنابعالی برای پاسداشت ارزش‌ها و احقاق حقوق حقه‌ جامعه ایثارگری در طول دوران مسوولیت قدردانی کنیم و امیدواریم این سوالات که طرح و مطالبه آن‌ها حق کتمان‌ناپذیر جامعه ایثارگری است را درد دل‌هایی از جنس ایثار بدانید و دستور فرمایید در سریع‌ترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ داده شود.

آقای نوبخت بزرگوار!

آیا پرداخت معوقات سالیان گذشته خانواده‌های شهدا ارزش خبری کردن در سطح عمومی و چنین منت‌گذاری را دارد؟ مگر نه این‌که سالانه حقوق تمامی اقشار جامعه نسبت به تورم افزایش قانونی می‌یابد. پس منظور همکاران جنابعالی از مطرح شدن چنین خبری که گویی خانواده شهدا از سایر آحاد جامعه مستثنی و به‌دنبال زیاده‌خواهی هستند، آن هم در هفتمین ماه سال چیست؟ آیا قبول دارید این خبر و اخباری این چنین جز آسیب زدن به طیف بی‌ادعای شاهد و ایثارگر ثمر دیگری ندارد، آن هم در شرایط سخت اقتصادی امروز که همه مردم شریف ایران در تنگنا‌های مالی جدی بسر می‌برند. اگر جنابعالی از این شکل اطلاع‌رسانی آگاه نبوده‌اید لطفا به صورت شفاف اعلام کنید.

-آیا مطرح شدن چنین اخباری در شرایط کنونی تلاشی برای فعال نمایی به مدد اعتبار خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیست؟

-آیا مجموعه حضرت‌عالی جز پرداختن به وظایف بارز و ذاتی سازمانی (آن هم با این همه تاخیر) کار چشم‌گیر یا خارق‌العاده دیگری برای جامعه ایثارگران انجام داده است؟

-آیا قبول دارید نتیجه انتشار این بدیهیات و بزرگنمایی آن‌ها سبب ایجاد شائبه در خصوص سهم‌خواهی خانواده معظم شهدا و ایثارگران می‌شود؟ چه کسانی از این توهین آشکارا سود می‌بردند؟»

امیدواریم همه این اتفاق‌ها از سر غفلت و ناآگاهی رخ داده باشد. جامعه بزرگ خانواده معظم شهدا و ایثارگران در طول چهار دهه اخیر، درخت تناور جمهوری اسلامی را با جان، مال و آبروی خود آبیاری کرده است و هیچ‌گاه عظمت خانواده شهیدان، رنج جانبازان و صبر آزادگان را وجه‌المصالحه قرار نداده و تا ابد پای آرمان خود ایستاده است.»

انتهای پیام/ 112

 

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
اگرسایه ولایت مطلقه فقیه و در رأس آن حضرت آقاروی سر ملت نبود...
صبر وتحمل آقا،،صبری الهی،سیاسی،معنوی و...است.
منتظرظهورفرمایشات آقابمانیدکه حتمأصبر و تأمل ایشان درست وبجاست.
مملکت ازآن حزب اللهی هاست،،،شک نکنید.
انه الله مع الصابرین...
تاسایه امام زمان عج ونایب برحقش امام خامنه ای برسراین مملکت ومردم هست،هیچ جای نگرانی نیست.
احترام به شهدای عزیز،چانبازان گرانقدر،آزادگان سرافراز وخانواده های معزز ومحترمشان وظیفه ملی وهمگانی ست.
و...
سلام برادران محترم چرا چوب لای چرخ میکنید حالا بعداز 40 سال یکی پیدا شده مقداری از بدهی شما را بده یکی میگه چرا مننت بابا تد را قران ول کنید این حرفها را چرا ما همه چی را دو لا میبینیم اگر بده یجور اگر نده باز یجور انگار ما از دماق فیل افتادیم 40 ساله همه آمدن رفتن چیزی ندادن هتا احمدی نژاد حالا این آقا آمده بدهی جانبازان را داده خب باز چی میگوید
دولت بلیط نیم بها را از سامانه راه آهن برداشته نزدیک دوسال هست میگویند بیایید از ایستگاه راه آهن بگیرید حال حساب کنید میزان نیم بها بودن بلیط قطار و هواپیمای جانبازان و خانواده شهدا را با هزینه ایاب و ذهاب به باجه بلیط فروشی ایستگاه راه آهن را . چون خودشان دزد هستند و بنام ایثارگران از سامانه بلیط نیم بها صادر میکردند آقایان صورت مسئله را پاک کردند و صدور بلیط الکترونیکی نیم بها را از سامانه حذف کرده اند تا نشان دهند که با اختلاس مبارزه میکنند ولی واقعیت این هست که با حق و حقوق ایثارگران مبارزه میکنند تف به شرف نداشته وزیر راهی که گفت افتخارم این هست که در کل دوره وزارت یک مسکن هم نساختم چون مسکن مهر را مزخرف معرفی کرد .
ایشان یعنی آقای نوبخت هم قول افزایش حقوق جانبازان معسر زیر 25 درصد ساتا را داد که از بخت بد تحت حمایت ساتا شدند. چون تا قبل از سال 1399 بنیاد شهید محترم این جانبازان را پاس میداد به ساتا. ولی بعد از انتخابات دوره یازدهم مجلس با یک حرکت شتاب زده اندسته از جانبازان جا مانده از ساتا که شرایط بسیار سخت ساتا مانند نداشتن بیمه و خانه و ماشین و...را نداشتند سریع جذب و حقوق پرداخت نمود.هم اکنون هم که جانبازان ساتا را بر خلاف برنامه ششم توسعه قبول نمیکند. بنابر این بزرگترین ظلم د رحال حاضر دارد به جانبازان ساتا به لطف همین آقای نوبخت دارد می شود.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi