شناسه خبر : 78206
سه شنبه 22 مهر 1399 , 11:45
اشتراک گذاری در :
عکس روز

گزارشی از دومین دیدار رییس بنیاد شهید با جانبازان ورزشکار

وعده‌هایی که رنگ و بوی واقعیت به خود می‌گیرند

رئیس بنیاد شهید از تصویب انضمام تربیت بدنی و ورزش ایثارگران به معاونت فرهنگی و ورزشی بنیادشهید در شورای معاونان این سازمان به منظور توجه جدی تر به آن خبرداد....

فاش نیوز - رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه‌ی دیدارهای خود با جانبازان و ایثارگران و به منظور پیگیری مسائل مطرح شده در جلسه قبل و حل و فصل مشکلات جانبازان، عصر روز گذشته دومین دیدار خود را با جانبازان ورزشکار تهران انجام داد و به وعده‌ای که داده بود عمل کرد.

به گزارش خبرنگار ما، دومین دیدار رییس بنیادشهید و امور ایثارگران از مجموعه‌ی ورزشی فرهنگی بقیةالله و دیدار با جانبازان با حضور جانبازان نخاعی، عصر روز گذشته در سالن ورزشی این مجموعه برگزار شد.

دراین دیدار که علاوه بر سعید اوحدی، رییس بنیادشهید و امور ایثارگران، یعقوب سلیمانی، معاون فرهنگی بنیادشهید، دکتر عباسپور، معاونت بهداشت و درمان بنیاد، جانباز مصطفی پرکره، مشاور رییس بنیاد در امور جانبازان و تعداد دیگری از مدیران موسسه‌ی فرهنگی ورزشی ایثار و بنیادشهید تهران بزرگ نیز حضور داشتند، برنامه با قرائت آیاتی از کلام زیبای حق و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران رسمیت یافت که در ادامه با مداحی به مناسب روزهای پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا(ع)  همراه بود، اشک را میهمان چشمان حاضران کرد.

پس از آن جانباز عسکری مجری برنامه، ضمن خیرمقدم به رییس بنیادشهید و هیات همراه، مشروح برنامه‌های تدارک دیده شده را بیان کرد و سپس با زنگ مُرشد، جانبازان ورزشکار ویلچری با حرکات نمایشی میل، دمبل و کباده، ورزش باستانی را به نمایش گذاشتند که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

در ادامه مهندس اوحدی با اشاره به دومین حضور خود در جمع جانبازان ویلچری ورزشکار، این دیدار را توفیقی بسیار بزرگ برای خود بیان کرد که در آستانه‌ی بیست و هشتم ماه صفر نصیبش شده است.

وی ادامه داد: بنده خداوند را شاهد می گیرم و به رسول گرامی اسلام(ص) سوگند می خورم که این سخنان از عمق وجودمان نشآت می‌گیرد که این دیدارها یک تلنگر و تذکر جدی برای خود ماست که قدردان و قدرشناس وجود شما جانبازان باشیم. خداوند نعمت خدمتگذاری به شما با آن روح و آرمان‌های بلندتان را بر ما ارزانی داشته است که همه وجودتان را در طبق اخلاص گذاشته و به دفاع از دین و ارزش‌های اهل بیت(ع) و دفاع از ناموس، مملکت و وطن‌تان پرداخته اید و همه مملکت مدیون شما هستند.

رئیس بنیادشهید اضافه کرد: البته این عزت‌نفس شما باعث شده که با تواضع باهمه مسائل برخورد می‌کنید، اما بنده ایمان دارم که مردم و مسوولین هم قدرشناس شما هستند و کسی را سراغ ندارم که از روی تعمد کوچک‌ترین کوتاهی را در حق شما داشته باشد؛ چرا که می‌داند در وجدان خود با عذاب الهی مواجه خواهدشد.

معاون رییس جمهور با اشاره به مطالبات ورزشی مطرح شده در جلسه قبل ادامه داد: امروز در شورای معاونین مصوب کردیم حوزه تربیت بدنی زیرنظر معاونت فرهنگی و ورزشی بنیاد اداره شود و سردارسلیمانی هم با تمام قوا به میدان آمده است تا به این مطالبات توجه جدی داشته باشد.

وی با اشاره به سردار سلیمانی نیز گفتند: ورزش جانبازان باید به صورت فراگیر، هم در تهران و هم در شهرستان‌ها اجرایی شود؛ چرا که در آینده نزدیک هفته بسیج را در پیش داریم و مسابقاتی را باید در قالب هفته بسیج شروع نماییم که این مسابقات انگیزه‌ای برای عمومی کردن ورزش دربین جانبازان عزیز خواهد شد.

اوحدی همچنین تاکید کرد: ما حمایت‌هایی هم از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور داریم که انصافا آقای نوبخت هم هیچ کوتاهی بابت حمایت از جامعه ایثارگری نداشته و هر زمان بنده موضوع بیمه دی را مطرح کرده‌ام ایشان گفتند من هیچ وقت اجازه نمی‌دهم که هیچ کوتاهی و قصوری در حق خانواده بزرگ ایثارگری اتفاق بیفتد.

رییس بنیادشهید و امور ایثارگران در همین ارتباط افزود: در چهار ماه اول امسال نیز 95میلیاردتومان برای بیمه تکمیلی ایثارگران اختصاص داده شده بود که بعد از آن سازمان برنامه و بودجه 2200میلیارد تومان دیگر به آن اختصاص داد.

پس از سخنان مهندس اوحدی، سردار یعقوب سلیمانی، معاون فرهنگی بنیادشهید و امور ایثارگران نیز با مورد خطاب قراردادن جانبازان ویلچری حاضر در برنامه گفت: امروز خداوند توفیقی داد که در جمع شما شهدای زنده باشیم و از نزدیک شما را زیارت کنیم و دعا می‌کنیم سربازان خوبی برای شما باشیم. نمی خواهیم در بدو ورود شعار هم بدهیم؛ اما آنچه مسلم است آقای اوحدی از جنس شماست و امیدواریم که خداوند توفیقی بدهد که بتوانیم تحولی در استمرار زحماتی که دیگران کشیده اند ایجاد نماییم و با اهتمامی که در جمع هست با یک برنامه ریزی که تدوین و تنظیم شده، باتوجه به محدودیت‌هایی که به خاطر ویروس منحوس کرونا وجود دارد، با همت و تلاش و با مشارکت خود شما جانبازان و رعایت پروتکل ها، موانع را برطرف نماییم.

سلیمانی دربخش دیگری از سخنان خود به اهمیت ورزش جانبازان پرداخت و متذکرشد: اعتقاد ما بر این است که اگر اهتمام و توجه ما به ورزش جانبازان باشد هزینه کردن برای اردو و ورزش جامعه ایثارگران هزینه نیست، بلکه پیشگیری است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برنامه زورخانه‌ای که چند لحظه قبل به زیبایی اجرا شد قطع به یقین با توجه به این که این افراد پا به سن گذاشته اند، اگر بخواهیم اتفاقات کهولت سن و بیماری به سراغ‌شان نیاید، به جای هزینه دارو و درمان، برای ورزش جانبازان هزینه کنیم که احتمالا با اعتبار مناسبی که خواهیم داشت انجام شدنی است اما همه این برنامه ها را نباید به اعتبار ارتباط بدهیم بلکه بسیاری از مسائل با تعامل و هم‌افزایی پیش می‌آید و ان‌شاالله اتفاقات خوبی در آینده خواهد افتاد.

 جانباز نخاعی مهدی اسدزاده به نمایندگی از سوی جانبازان ورزشکار در این مراسم، با ارایه گزارشی از برگزاری مسابقات ورزشی بین جانبازان و توجه به ورزش این عزیزان و نگاه پیشگیرانه به امر ورزش و همینطور کسب مقام و قهرمانی در مجامع ورزشی بین‌المللی، پارالمپیکی و جهانی توسط جانبازان نخاعی، با ارائه توضیحاتی از نقش و اهمیت ورزش در حفظ روحیه جانبازان، برمساعدت بیشتر بنیادشهید در امر ورزش تاکید کرد.

جانباز نخاعی فاضل شایسته، نماینده موسسه رهپویان افق نور و دکتر حسن ابوطالبی، نایب رییس هیئت مدیره انجمن جانبازان نخاعی نیز هر یک در سخنان کوتاهی، مشکلات و نقطه نظرات خود را درخصوص ورزش و همچنین مشکلات موسسه فرهنگی ورزشی ایثار که از زیرمجموعه های بنیاد شهید می باشد بیان کردند.

درپایان این مراسم، رییس بنیادشهید و امور ایثارگران از قهرمانان و ورزشکاران افتخارآفرین میادین پارالمپیکی و جهانی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل کرد.

| صنوبر محمدی

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام زهرا میگه این جانبازان چطور تو ویلچر پهلوانی می کنند
ما سه تایی همه عکس ها را نگاه کردیم و خیلی بهتان افتخار کردیم زهرا میگه تبریک می گم ریحانه فقط خندید
چه خوب است که رئیس بنیاد به شما همقطارانم سر میزند و دارد مشکلات جانبازا و همه ایثارگران را حل میکند.
خدا به اقای اوحدی خیر بدهد و به جانبازان سلامتی.
مخلص کسانی که این همایش را ترتیب دادند
سلام.لطفا به دادرزمندگان معرکه اثباتا نوچه حقوقی میگیرند برسید.بایک میلیون ماهانه ب اتورم نگرانن شمار ابه خداچندروزمیتوان زندگانی کرد.سه سال گذشته ازتصویب قانون برنامه ششم که در قانون آمده حداقل حقوق کارمندان به رزمندگان معسرپرداخت شود متاسفانه تااین لحظه اجرایی نشده.لطفا ارتقای نوبخت ودولت محترم پیگیری نمایی‌ها انشاالله حداقلی اجرا شود.ممنونم.رزمنده جنگ
سلام.این کار خوبیست... ولی کاش برای شناخت و ساماندهی جانبازان و در نهایت رفع مشکل انها و کمک به انها فقط به درصد اکتفا نمیشد... مثلا من نوعی نادر ق از ممسنی فارس جانباز15درصد و عضو خانواده شهدا و رزمنده با بیش از 6 ماه جبهه و با داشتن مدرک دانشگاهی درحالی در سن 52 سالگی ارزوی یه زندگی ولو ساده را دارم که اولا همواره بیکار و الان هم بیمار و ناتوان خونه نشین و هنوز مجرد و بدبخت واقعی به همراه مادر پیر و بیمار خود اجبارا با حقوق زیر یک میلیون برای هر کداممون در زیر خط فقر و بدترین شرایط زندگی مخصوصا در طول این چند سال فقط گذران عمر میکنم و دوما در زمان نوجوانی که جبهه رفتم از اول ابتدایی تا دوم ریاضی فیزیک همواره نفر اول کلاس و درواقع یه نخبه بودم و درحالیکه در زمان مجروحیتم حدود یک ماه بستری بودم و امیدی به زنده بودنم نبود تنها فقط 13 درصد در سالهای قبل از 70 برام تعیین درصد کردند که اصلا نمیدونستم این درصد به درد چه میخورد ولی الان بخاطر نبود یه برنامه سازمان یافته برای این اقشار امثال من نوعی ، مجبورم به زور در فقر مطلق فقط عمر خود را بگذرونم و هدر بدم اونم درحالیکه درواقع نه دنیا را دارم و نه اخرتمو.... ایا واقعا این عادلانه است که نخبه دوران نوجوانی در درس و زندگی الان در 52 سالگی هنوز مجرد و بیمار خونه نشین همچون پیرمردی 90 ساله در شدیدترین فقر و بدترین زندگی فقط روزشماری برا پایان عمر خود کند؟!...لطفا اگر خداشناسید به دادمون برسید....درضمن چند روز پیش مبلغ 5 میلیون بحسابم اومد که چقدر خوشحال شدم و خدا را شکر کردم ولی متاسفانه دیروز پیام اومده که این وام بوده و بابت قسط اول حدود 400 هزار از کمک معیشت شما کسر میگردد!... خب من بیچاره و فقیر که ماهی 600 هزار فقط از مغازه محله مون اجناس قرضی برای معیشت خود میگیرم و در پایان هر ماه قرض خود را از همون کمک معیشت میدم حال اگه قرار باشه از حقوق یا کمک معیشت ماهانه ام چیزی کسر گردد پس باید چگونه امرار معاش کنم؟!... بخدا سه ساله لباس نو نخریده ام و نپوشیده ام و دیگر یخچال خالی مشترک خودم و مادر پیرم که فرزند و نوه دارد هم جای خود دارد!... ممنون
خودرو الان لازمه جانبازه نه بعد مرگ من یک جانباز هستم تو را به خدا کاری کنید یک خودرو داخلی هزینه اش با خودم فقط نامه بدهید برای ایران خودرو
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi