شناسه خبر : 78222
سه شنبه 22 مهر 1399 , 11:41
اشتراک گذاری در :
عکس روز

سردارشریفی:پایان تفحص پیکر شهدا در سوریه تا سال آینده

سردار شریفی گفت: کار جست‌وجوی پیکر ۳۰ شهید ایرانی در سوریه ادامه دارد که امیدواریم تا سال آینده کشف شوند.

 

جست‌وجوی ۳۰ پیکر شهید ایرانی در سوریه ادامه دارد/ پایان کار تفحص شهدا در سوریه تا سال آیندهسردار «ابوالقاسم شریفی» مسؤول ایثارگران کل سپاه با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه سوم سیما با اعلام این خبر که تعداد ۳۰ پیکر شهید ایرانی در سوریه باقی مانده است، اظهار داشت: افرادی همچون فرمانده شهید «بادپا» که از دوستان شهید سلیمانی بود و شهید «عبدالله اسکندری» اولین شهیدی که داعش سرش را به نیزه کرد در سوریه به شهادت رسیدند و عملیات تفحص برای کشف پیکر این شهدا ادامه دارد.

وی در خصوص رفتار گروه‌های تکفیری در مبادله پیکر‌های شهدا بیان کرد: داعش و گروه‌های تکفیری، چون می‌دانند برای پیکر‌ها ارزش قائلیم، بخشی از پیکر‌ها را با خود به شهر ادلب برده بودند و از طریق رابطه‌ها اعلام می‌کردند شهید ایرانی داریم که ما اعلام کردیم باید آزمایش کنیم، اگر آزمایش‌ها درست بود وارد معامله می‌‎شویم. تعدادی از مفقودین قبلاً از طریق مبادله به کشور بازگشتند. در بحث شهید حججی نمی‌خواستند پیکر را تحویل دهند؛ اما سید حسن نصرالله با اقتدار وارد عمل شد. بچه‌ها در جریان بازگشت پیکر شهید ۲۴ ساعت بدون آب و غذا ماندند.

سردار شریفی در خصوص پیش بینی‌ها برای پایان عملیات تفحص در سوریه گفت: حدود ۷۰ درصد مناطق سوریه و ۱۴ استان این کشور در اختیار داعش بوده که بخش عمده‌ای از مناطق آزاد شده است. گروه‌هایی در مناطق مختلف سوریه در حال تفحص هستند. تعدادی پیکر در مرکز ژنتیک داریم که باید آزمایش شوند. امیدواریم حداکثر تا یک سال آینده کار تفحص پیکر‌ها تمام شود.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi