شناسه خبر : 78290
یکشنبه 27 مهر 1399 , 09:19
اشتراک گذاری در :
عکس روز

برادر۶شهیدوفرمانده پیشمرگ کُردمسلمان درگذشت

کردستان|تصاویری دیده‌نشده از فرمانده دلاور پیشمرگ کُرد مسلمان+تصاویر

"برهان قادرخانزاده" برادر شش شهید و فرمانده دلاور پیشمرگ کُرد مسلمان و پیشکسوت صحنه‌های مجاهدت و دفاع از اقتدار و کیان کشور در دوران دفاع مقدس و رزمنده ایثارگر خطه قهرمان‌پرور کردستان دار فانی را وداع گفت.

خانواده شهیدان قادرخانزاده که 6 فرزندشان (شهیدان بختیار، کامیار، بهنام، اردشیر، کوروش و دلاور) در طول دفاع مقدس به مقام شهادت نائل آمده، نمونه‌‌ای از جانفشانی و ایثارگری‌های مردم کردستان هستند که نامشان با انقلاب این مملکت آمیخته و همه دوستداران جهادگر و ولایی کشور و این دیار با آنها آشنایی دارند، نامی آشنا از گذشته تا به امروز.

خانواده‌ این شهیدان مجاهد و مبارز در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی با رشادت‌های بی‌مثال خویش مجاهدت‌هایی را خلق کرده که در کمتر جایی از ایران اسلامی نمونه آن را می‌توان یافت، تا جایی‌که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در خطبه‌های نماز جمعه تهران در بخشی از فرمایشاتشان فرموده‌اند «در سنندج پدر بزرگوار و نیرومندی را دیدم از یکی از شهرهای کردستان که شش پسرش در راه خدا شهید شده بود و این مرد با کمال قدرت و استقامت ایستاده بود و دم از وفاداری به انقلاب می‌زد، من با همین کلمات معمولی که حقیقتاً کلمات عاجزند از اینکه بتواند احساسات انسان را نشان بدهند به این پدر بسیار بزرگوار و مؤمن تبریک و تسلیت می‌گفتم و به او تسلی می‌دادم اما او به من می‌گفت من احساس نمی‌کنم شش پسر من خونشان هدر رفته و ضایع شده چون در راه اسلام شهید شده‌اند. پسر هفتم او جانباز است که یک پایش را در راه خدا داده که او را هم ما زیارت کردیم.»

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 88 در سفر پر خیر و برکت و مبارکشان به کردستان، دارا قادرخانزاده برادر این 6 شهید را به حضور پذیرفتند. معظم‌له همچنین خردادماه سال گذشته در دیدار دست‌اندرکاران کنگره 5400 شهید کردستان فرمودند "ما در کردستان خانواده‌ای را داشتیم که شش شهید داده‌اند؛ اینها جزو چیزهای کم‌نظیر است، یعنی ما در کشور شبیه این را کم داریم؛ یک خانواده‌ای شش پسرشان را در راه خدا داده‌اند".

"برهان قادرخانزاده" برادر شش شهید و فرمانده دلاور پیشمرگ کُرد مسلمان امروز دار فانی را وداع گفت.

"برهان قادرخانزاده" برادر شش شهید و فرمانده دلاور پیشمرگ کُرد مسلمان و پیشکسوت صحنه‌های مجاهدت و دفاع از کشور در دوران دفاع مقدس و رزمنده ایثارگر خطه قهرمان‌پرور استان کردستان-بانه امروز دار فانی را وداع گفت.

در ادامه تصاویری دیده نشده از  فرمانده دلاور پیشمرگ کُرد مسلمان را می‌بینید:

انتهای پیام/490/ش

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi