شناسه خبر : 78440
سه شنبه 06 آبان 1399 , 09:45
اشتراک گذاری در :
عکس روز

چه کسانی مانع ترخیص داروهای حیاتی جانبازان می‌شوند؟

مشاور رئیس بنیاد شهید با اشاره به ممانعت ترخیص داروی جانبازان گفت: افرادی در بعضی از دستگاه‌ها با مانع تراشی در روند خدمت رسانی به ایثارگران به آنان صدمه می‌زنند.

فاش نیوز - مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ممانعت ترخیص داروی جانبازان گفت: افرادی در بعضی از دستگاه‌ها با مانع تراشی در روند خدمت رسانی به ایثارگران به آنان صدمه می‌زنند.

پس از گذشت 40 سال از آغاز جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس هنوز جانبازان و خانواده‌هایشان هر روز با مشکلات طاقت‌ فرسایی برای تهیه دارو رو‌به‌رو می‌شوند. مشکلات و نگرانی‌های مربوط به کیفیت دارو و درمان جانبازان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌های این افراد است. به خصوص در میان جانبازان شیمیایی که از داروهای کمیابی استفاده کرده و به علت شرایط تحریم مشکلات عدیده‌ای برای تهیه آن دارند. تحریم‌های مالی نیز باعث می‌شود شرکت‌های تأمین کننده و واردکننده دارو یا صنایع جانبی با مشکلاتی مواجه شوند که همین مسئله باعث کمبود دارو در داخل کشور می‌شود.

نمایندگانی از جانبازان هر ساله در کنفرانس سالانه سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی در لاهه هلند در زمینهٔ تحریم و تأثیر آن بر داروهای مورد نیاز جانبازان سخنرانی می‌کنند. همچنین طوماری در زمینه تحریم‌های ظالمانه آمریکا با امضای جانبازان شیمیایی به نمایش عموم درآمده است. چندی پیش نیز سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید هم با اشاره به این تحریم‌ها گفت: هم اکنون دو هزار جانباز شیمیایی کشور در شرایط بسیار وخیمی به سر می‌برند و حتی داروهای این عزیزان را هم تحریم کرده‌اند. این در حالی است که اقلام دارویی نباید شامل تحریم باشند اما جهان بیشترین ظلم را به جانبازان شیمیایی ایران می‌کند.

سردار مصطفی پرکره مشاور رئیس بنیاد شهید در امور جانبازان و عضو هیئت موسس و شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که خود از جانبازان 70 درصد نخاعی دفاع مقدس است با اشاره به وضعیت داروهای حیاتی و نایاب برخی از جانبازان گفت: مسئول ترخیص داروی جانبازان  بنیاد شهید به من گزارشی داد که با توجه به تحریمی که هستیم، معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید از طرق مختلف برای جانبازان بدحال که به بعضی از داروهای خاص نیاز حیاتی دارند، اقدامات مؤثری انجام داده است. یعنی داروهای مورد نیاز را خریداری کرده و به کشور وارد می‌کند. تا مدت‌ها پیش خیلی راحت این داروها از طریق سازمان غذا و دارو ترخیص و در نهایت به دست جانبازان عزیز بدحال می‌رسید و خیلی هم مشکل گشا بود.

وی با اشاره به کارشکنی برخی مدیران در روند تهیه داروی جانبازان گفت: تقریبا دو سه ماهی می‌شود که مقداری از همین داروهای حیاتی برای جانبازان وارد شده است اما با مشکل تراشی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل غذا و دارو سازمان غذا و دارو، اجازه ترخیص داده نمی‌شود. از طرفی هم برای ترخیص این داروها، مسئول ترخیص دارو بنیاد شهید یعنی آقای دکتر ادیب بارها و مکرر مکاتبه کرده و حتی خودش برای تسریع حل مشکل نیاز حیاتی داروهای جانبازان، به سازمان غذا و دارو مراجعه کرده است اما متاسفانه با مشکل تراشی مدیریت سازمان مواجه شده.

پرکره افزود: بعد از این کارشکنی‌ها، عالی‌ترین مقام بهداشت و درمان بنیاد شهید یعنی آقای دکتر عباسپور معاون بنیاد شخصا با نامه‌ای که از قبل به امضا رسیده به سازمان غذا و دارو مراجعه کرد. بعد از مدتی که او را پشت درب اتاق همان مدیر کل (حیدر محمدی ) معطل نگه می‌دارند، اعلام می‌کنند که آقای مدیر، دکتر عباسپور را به حضور نمی‌پذیرد. اما دکتر عباسپور با زور وارد اتاق مدیر کل می‌شود و نامه‌ را به حیدر محمدی تحویل می‌دهد ولی متاسفانه این شخص نامه بنیاد شهید را پاره می‌کند.

پرکره با اشاره به پیگیری رفتار نامناسب این مسئول گفت: درخواست ما این است که این شخص به دستگاه قضایی معرفی و مورد پیگرد قرار گیرد. ضمن اینکه این همه داروی غیرمجاز توسط برخی از سازمان‌ها و دوایر دولتی وارد و به راحتی ترخیص می‌شود اما برای تهیه داروی جانبازان اینگونه مقاومت می‌کنند. شائبه اینکه این کار توسط ضد انقلاب صورت می‌گیرد، وجود دارد. کسانی که حتی یک سیلی برای این انقلاب نخورده و حتی یک شب برای این انقلاب بیخوابی نکشیده‌اند.

وی در پایان گفت: حالا که مدتی است ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران بر عهده آقای سعید اوحدی از جانبازان، آزادگان دفاع مقدس و خانواده شهداست و او در این شرایط سخت تحریم با مدیریت جهادی به خوبی در حال خدمت است، چرا باید افرادی در بعضی از دستگاه‌ها با مانع تراشی در روند خدمت رسانی به ایثارگران به آنان صدمه بزنند؟ بنظرم این افراد می‌خواهند مدیریت جهادی یک رزمنده سابق و ایثارگر و جانباز را زیر سوال برده و بین ایثارگران موج نارضایتی بوجود بیاورند.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
باید اون مدیرکل متخلف عزل و به محاکم قضایی کشانده شود تا درس عبرتی باشد برای نفوذی ها که در داخل ادارات برای مردم و بویژه ایثارگران مشکل تراشی میکنند.
سلام اگر این اتفاق در هر جای دنیا می افتاد الان رسانه های ما بعنوان یه رسوایی تیتر آن را بصورت ویژه همه جا انتشار می دادند اما افسوس که بلا بر سر قشر مظلوم جانباز ایرانی آمده!
سلام ، فاش نیوز عزیز به مسئولان و دلسوزان انقلاب اطلاع بدهید عده ای در کشور بر علیه ایثارگران مشغول انجام اقدامات مخرب شدند و باعث تحمیل هزینه های هنگفت به ایثارگران میشوند برای مثال امروز صبح چهارشنبه هفتم آبانماه تلفنی از پیش شماره 21 تهران داشتم که قطع شد وقتی تماس گرفتم خانمی پشت خط بود گفت "شما دارای بیمه دی هستی و جواب آزمایش شما آماده شده گوشی را نگه دار تا به دکتر وصل کنم" متوجه شدم تماس دروغ است و بلافاصله قطع کردم اما برای همان چند ثانیه تماس 42 هزار تومان به حساب تلفنم ثبت شد چنانچه متوجه نبودم و گوشی را نگه داشته بودم خدا میداند چه مبلغی به حسابم ثبت میشد.
طی تماس با اداره اطلاعات و پلیس فتا و مراجعه به سایت پلیس فتا متاسفانه امکان پیگیری وجود نداشت و فقط پاسکاری کردند لذا کسی پاسخگوی اینگونه مشکلات اجتماعی و امنیتی نیست.
لطفا در صورتی که صلاح میدانید موضوع را مطرح و اطلاع رسانی فرمایید تا افرادی که بدلیل نامعلومی به اطلاعات حقوقی ایثارگران دسترسی پیدا کردند نتوانند موجب تحمیل هزینه های هنگفت به ایثارگران شوند. ضمنا تماس از کشور تونس با شماره 21695894146 میباشد که تصور بنده پیش شماره تهران بود. با تشکر
سلام آدرس دکتر حیدر محمدی یا همون مدیر کل نادون رو بفرستید به شماره تماس من برم یقه اش رو بگیرم ببرم فقط یه شب تو بیابون نگهشدارم حساب کار دستش میاد تا با جان مردم بلعخس جانباز ان شیمیایی بازی نکند و سپاسگزارم از آقای دکتر عباسپور
باسلام ریاست محترم قوه قضائیه اقای رئسی تورابه جدد قسم میدم اگر ترک فعل جرم دارد پس چرا سراغ اقای حیدر محمدی معاون اقای وزیر بهداشت نمی روید که اخازه نمی دهد دارهای جانبازان شیمیای تر خیص شود تاکمی ازدرد ماها کم شود
باید با کسانی که کار شکنی میکنند بر خورد قاطع شود که از کرده خود پشیمان شوند و دهانشان به خاک مالیده شوداز خدا بخبرا
داروخانه ها از 3 قلم دارو, 2 قلم را میدن ویک قلم ازاد پول می گیرند ..
جانباز اعصاب وروان .
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi