شناسه خبر : 78455
سه شنبه 06 آبان 1399 , 16:32
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شروع طوفانی رزمندگان یمنی در استان مارب پس از توقف چند روزه عملیات

مزدوران سعودی در آستانه از دست دادن مهم‌ترین پایگاه+عکس

یمنی (2).jpg

نیروهای یمنی عملیات گسترده ای را در شمال غرب استان مارب آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین با عقب راندن عناصر ائتلاف سعودی موفق شدند خود را به ۳ کیلومتری پایگاه مهم و راهبردی «ماس» برسانند.

به گزارش مشرق، پس از کاهش موقت درگیری ها در محورهای مختلف استان مارب، رزمندگان یمنی دور جدیدی از حملات را برای بازپس گیری مناطق اشغالی علیه مواضع عناصر ائتلاف سعودی در بخش های شمال غرب این استان ترتیب دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی عملیات غافلگیرانه و گسترده را در بخش «مدغل» در شمال غرب استان مارب از مناطق «الصفیراء، مجزع، تبین، آل حرمل» آغاز و پس از درگیری های سنگین موفق شدند نیروهای ائتلاف سعودی را عقب برانند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی در جریان پیشروی ها در بخش «مدغل» توانستند مناطق و ارتفاعات «السلیل، السوده، نیعه السفلی، الضلقه، نیعه العلیا، المدید» را به همراه مرکز اطلاعات نظامی در منطقه «ساهر» از اشغال خارج و به کنترل دربیاورند.

اعلام الحربی

در جریان عملیات نیروهای یمنی حدود ۵۲ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی به طور کامل پاکسازی و آزاد شد؛ دهها تن از نیروهای ائتلاف سعودی در جریان درگیری ها در بخش «مدغل» کشته و زخمی شدند؛ در لیست کشته شدگان نام چند فرمانده میدانی دیده می شود.

در حال حاضر، رزمندگان یمنی در تلاش هستند مواضع خود را در مناطق تازه آزاد شده تثبیت کنند؛ با پیشروی های صورت گرفته در محور شمال غرب استان مارب، نیروهای یمنی به ۳ کیلومتری پایگاه مهم و راهبردی «ماس» رسیدند و زنگ خطر را برای ائتلاف سعودی به صدا درآوردند.

براساس آخرین اخبار به دست آمده، رزمندگان پایگاه نظامی ماس را از محور شرقی به طور کامل محاصره و فشار را بر عناصر ائتلاف سعودی چند برابر کرده اند؛ این پایگاه نظامی آخرین و مهم ترین مقر ائتلاف در غرب استان مارب به شمار می آید.

نیروهای ائتلاف سعودی خوب می دانند اگر از این پایگاه عقب نشینی کنند دیگر جایی در شمال غرب استان مارب نخواهند داشت؛ این پایگاه از محور شرقی به شهر مارب و از غرب به شهر صنعاء وصل می شود و در مجموع نقطه اتصال شهر مارب به پایتخت (سه راهی الجوف - مارب) است.

به گفته منابع میدانی، مقصد بعدی رزمندگان یمنی از محور شمال غرب، پایگاه نظامی «ماس» و از محور غربی، مناطق و کوه های «خیوزه، العلق، القلته، المنامه» خواهد بود؛ در صورت پاکسازی این مناطق بخش مدغل به طور کامل از اشغال خارج و آزاد می شود.

اعلام الحربی

در حال حاضر حدود ۹۰ درصد از بخش «مدغل» در محور شمال غرب استان مارب به کنترل رزمندگان یمنی درآمده و روند تحولات میدانی نشان می دهد عناصر ائتلاف سعودی در آینده نزدیک باید این بخش را تخلیه و عقب نشینی کنند.

همزمان با پیشروی های جدید رزمندگان یمنی، عملیات موشکی علیه مواضع و پایگاه های نیروهای ائتلاف سعودی در استان مارب افزایش یافته که هدف قرار دادن پایگاه «رویک» در نزدیکی مرزهای مشترک با استان الجوف تازه ترین حمله به شمار می آید.

براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان حمله دقیق یگان موشکی جنبش مقاومت انصارالله به پایگاه «رویک» در شمال استان مارب، خسارت زیادی به نیروهای ائتلاف سعودی وارد آمد و شماری از آنان کشته و زخمی شدند.

به گزارش مشرق، در روزهای گذشته یگان موشکی مواضع نیروهای ائتلاف سعودی را در پایگاه نظامی «تداوین» در شمال شهر مارب هدف قرار داد؛ در جریان این عملیات شماری از مزدوران ائتلاف به همراه تعدادی از نظامیان عربستانی به هلاکت رسیدند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi