شناسه خبر : 78479
پنجشنبه 08 آبان 1399 , 09:13
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پیام اوحدی به مناسبت سالگرد شهادت شهید فهمیده

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی تأکید کرد: نوجوانان و دانش‌آموزان بسیجی می‌توانند با روحیه دشمن‌شناسی و تأسی از فرهنگ دینی و شناخت راه و رسم شهدا و ایثارگران از جمله شهید محمد حسین فهمیده و سایر شهدای نوجوان، نقش ماندگاری از خود در حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌های شهدا و ایثارگران برجای گذارند.

متن پیام سعید اوحدی به شرح زیر است:
بسمه تعالی
در دوران با عظمت هشت سال دفاع مقدس روزهای باشکوه فراوانی از شجاعت و دلاور مردی‌های شهدا و ایثارگران ثبت و ضبط گردیده و مقاومت ایثارگرانه و شهادت‌طلبانه فرزندان این سرزمین در دفاع و پاسداری از میهن و ارزش‌های اسلامی و انقلابی در لحظه‌لحظه تاریخ این مرز و بوم جلوه‌نمایی می‌کند. در این میان 36000 شهید دانش‌آموز با برخورداری از اعتقادی والا و روح و اندیشه‌ای بزرگ، توانستند در مقابله با دشمن زبون و قدرت‌های استکباری حامی آن با جهاد و مقاومت و نثار خون خویش، نقش‌آفرینی نمایند و از برگزیدگان حضرت دوست شوند.
روز شهادت دانش‌آموز شهید محمدحسین فهمیده با سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام تقارن دارد. این هم‌زمانی نشان از استکبارستیزی دانش آموزان و دانشجویان مسلمان ایران است که با بصیرت کامل دست استکبار و ایادی آن را برای همیشه از میهن اسلامی ما کوتاه کردند. از همین روی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم نامیدند.
شهید «محمد حسین فهمیده» و همه شهدای نوجوان و دانش‌آموز در مسیر پاسداشت ارزش‌های الهی و انقلابی و پیروی از فرمان ولی زمان خویش، در نبرد حق علیه باطل گام نهادند و با نثار خون خویش، به همگان نشان دادند ایمان و روحیه ایثار و شهادت فارغ از سن و سال، نقشی ماندگار بر جای می‌گذارد و همیشه تاریخ یاد شهدا و پاک‌سیرتان و دلاوران این مرز وبوم بر تارک این سرزمین می‌درخشد تا آنجا که امام خمینی (ره) در رابطه با شهید محمد حسین فهمیده فرمودند: «رهبر ما آن طفل سیزده ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.»
امروز نوجوانان و دانش‌آموزان بسیجی می‌توانند با روحیه دشمن‌شناسی و تأسی از فرهنگ دینی و شناخت راه و رسم شهدا و ایثارگران از جمله شهید محمد حسین فهمیده و سایر شهدای نوجوان و بسیجی، مبارزه با متجاوز را به شکل و شیوه روز دنیا انجام دهند تا در آینده نقش ماندگاری از خود در حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌های شهدا و ایثارگران برجای گذارند. به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی «همه شما می‌توانید در کشورتان نقش پیدا کنید. یک روز نقش، نقش «حسین فهمیده» بود؛ یک روز نقش‌های دیگر است. در زمینه مسائل دینی، مسائل فرهنگی، مسائل سیاسی، مسائل اخلاقی، آینده‌نگری، امیدبخشی، نشاط دادن به محیط پیرامون خود و تعبّد و تقیّد و پایبندی به شریعت اسلامی - که سرمایه سربلندی فرد و جامعه است – می‌توان مجاهدت کرد».
همانا فرهنگ ایثار و شهادت گنجینه گران‌بهایی در جهت تقویت مقاومت ایثارگران و مقوم نظام جمهوری اسلامی و عامل پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی و عظمت‌آفرینی در دفاع مقدس و تمامی عرصه‌های مقابله با دشمنان استکباری بوده است. شهید فهمیده‌ها نیز سمبل و الگوی واقعی این فرهنگ هستند، فرهنگی که نوجوانان و جوانان متأثر از آن را به چنان درجه‌ای از معنویت و ازخودگذشتگی می‌رساند که از جان خود برای حفظ و پاسداشت اسلام، نظام مقدس جمهوری اسلامی و کیان جامعه هدیه می‌کنند.
انتهای پیام/
 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi