شناسه خبر : 78949
شنبه 01 آذر 1399 , 08:13
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

تفاهم نامه تامین زمین و اشتغال برای ایثارگران دو استان

تفاهم‌نامه‌ تأمین زمین برای 2000 واحد مسکونی و 1000 شغل برای ایثارگران استان مرکزی در سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به این استان به امضا رسید
 
سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان مرکزی/ امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین 2000 واحد مسکونی و 1000 شغل برای ایثارگران

مهندس سعید اوحدی صبح روز سه‌شنبه 27 آبان ماه در سفر به استان مرکزی با حضور در گلزار مطهر شهدای شهر اراک به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
وی همچنین در دیدار با آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با اشاره به حجم بالای معوقات ایثارگران در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این مطالبات بیش 8 هزار میلیارد تومان بود که خوشبختانه بخش عمده آن با تأکید شخص دکتر روحانی و همراهی سازمان برنامه و بودجه و از همه مهم‌تر عنایت خود شهدا پرداخت شد.
اوحدی افزود: پرداخت این مطالبات آرامشی نسبی را ایجاد کرد که توانستیم با خیالی آسوده‌تر به موضوعات فرهنگی بپردازیم.
آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رسیدگی به مسائل معیشتی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از اقدامات مهمی است که باید با تدابیر حکیمانه به آن رسیدگی شود، اما مسئله مهم‌تر موضوعات معنوی این عزیزان است. خانواده‌های معظم شهدا میراث‌دار شهدا هستند و در مسیر پاسداری از اسلام و انقلاب از همه پیشتازتر هستند.
وی افزود: کارهای خوبی در زمینه بزرگداشت شهدا انجام شده است اما باید کارهای بیشتر و تأثیرگذاری در این زمینه انجام شود. در اجرای اقدامات فرهنگی باید بازدهی و اثر آن را مد نظر داشته باشیم. خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران سرمایه‌های ما هستند و باید برای آیندگان حفظ شوند، به خصوص امروز که مسئله گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است لزوم حفظ و انتقال فرهنگ و معنویات در این گام دوم بیش از پیش مشخص شده است.
آیت الله دری نجف آبادی در ادامه به بیان بخشی از مسائل و مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان مرکزی پرداخت.
معاون رییس جمهور همچنین با حضور در منازل خانواده معظم شهید مدافع حرم «عبدالله خسروی»، جانباز گرامی 70 درصد مدافع حرم «حسین رحیمیان» و جانباز 55 درصد و آزاده سرافراز «حجت‌الاسلام حسین عسگری» از نزدیک با آنان دیدار و گفت‌وگو کرد.
اوحدی در پایان سفر خود به استان مرکزی با حضور در استانداری این استان به منظور امضای تفاهم‌نامه‌ تأمین زمین برای 2000 واحد مسکونی و 1000 شغل برای ایثارگران استان مرکزی یکی از ویژگی‌های انسان را نِسیان دانست و گفت: نسیان یا فراموشی می‌تواند هم مثبت باشد و هم منفی، اگر انسان مصیبت‌ها را فراموش کند می‌تواند در ادامه زندگی به موفقیت برسد اما اگر دچار غفلت و فراموشی درباره نعمت‌های الهی شود قطعاً خسارت خواهد دید. توفیق خدمت یکی از نعمات بسیار بزرگی است که ممکن است انسان از آن غافل شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: امروز شاهد بدترین و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه کشورمان هستیم و حتی دارو هم وارد کشورمان نمی‌شود. در چنین شرایط سختی است که باید همبستگی و همت برای رسیدن به آرمان‌ها بیشتر شود.
اوحدی با بیان اینکه در استانی هستیم که بیش از 6 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، گفت: ما امانتدار این شهدا و 230 هزار شهید کشورمان هستیم، آن‌ها رفتند و امانتی بزرگ را به دست ما سپردند و باید تلاش کنیم به بهترین شکل از آن پاسداری کنیم.
وی افزود: اگر امروز تفاهم‌نامه‌ای برای تأمین مسکن خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به امضا می‌رسد قطره‌ای ناچیز در برابر عظمت و بزرگی آنان است. هرچند عزت نفس این عزیزان آنقدر بالاست که هرگز برای خود درخواستی ندارند اما وظیفه ما حکم می‌کند در خدمت آنان باشیم.
آیت الله دری نجف آبادی نیز در این مراسم تأکید کرد: موضوع اشتغال دغدغه جاری در تمام کشور است و توان دولت نیز برای برطرف کردن این دغدغه محدود است و نباید انتظار داشته باشیم همه افراد در مجموعه‌های دولتی مشغول به کار شوند. باید از ظرفیت‌های متعدد مانند معادن، کشاورزی و تولید استفاده شود تا بخش زیادی از این مشکل از طریق بخش‌های غیردولتی برطرف شود و به سمت کوچک و چابک سازی دولت برویم.
سید علی آقازاده استاندار استان مرکزی نیز در این جلسه تصریح کرد: خرسندیم که میزبان یکی از چهره‌های خدوم انقلاب اسلامی هستیم که کارنامه درخشانی چه در دوران خدمت و چه در زمینه ایثارگری دارند. امروز نیز خبر بسیار خوبی از ایشان شنیدیم که مطالبات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پرداخت شده است.
وی افزود: امضای این تفاهم‌نامه فرصت بسیار خوبی برای خدمت رسانی به ایثارگران استان مرکزی ایجاد می‌کند. قدردانی و خدمت‌رسانی به این عزیزان وظیفه همه ما است و امیدواریم بتوانیم قدم‌هایی هرچند کوچک در مسیر این خدمات‌رسانی برداریم و شاهد این باشیم که ایثارگران گرامی دغدغه مسکن و شغل نداشته باشند.
در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه تأمین زمین برای 2000 واحد مسکونی و 1000 شغل برای ایثارگران استان مرکزی به امضای رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار استان مرکزی رسید.

همچنین در خبری دیگر :

تفاهم‌نامه‌های تأمین زمین برای 3500 واحد مسکونی و تأمین 670 شغل برای ایثارگران استان قم در سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به این استان به امضا رسید.
 
سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان قم/ امضای تفاهم‌نامه‌ تأمین زمین 3500 واحد مسکونی و تأمین 670 شغل برای ایثارگران

 مهندس سعید اوحدی بعدازظهر روز سه‌شنبه 27 آبان ماه در ابتدای ورود به استان قم با حضور در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) شهر قم به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
معاون رییس جمهور در ادامه با حضور در استانداری قم به منظور امضای تفاهم‌نامه‌های تأمین زمین برای 3500 واحد مسکونی و تأمین 670 شغل برای ایثارگران این استان با پاسداشت یاد و خاطره شهدا و گرامی داشت سالروز شهادت سردار مهدی زین‌الدین گفت: امروز توفیق حاصل شد تا در سالروز شهادت این شهید گران‌قدر در شهر ایشان حضور داشته باشیم و خداوند را از این بابت شکرگزاریم.
وی با تشکر از تلاش‌های استاندار قم بابت ایجاد زمینه امضای این تفاهم‌نامه گفت: توفیق خدمت به خانواده‌های معزز شهدا و جامعه ایثارگری از نعمات بسیار بزرگی است که خداوند ممکن است نصیب انسان کند. امام (ره) خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را همطراز خدمت به خداوند و نبی اسلام (ص) دانسته‌اند و مقام معظم رهبری نیز خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران را افضل خدمت‌ها عنوان کرده‌اند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: فرمایشات امام (ره) و مقام معظم رهبری نشان‌دهنده عظمت و جایگاه ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران است، اما این اهمیت به دلیل ساختار اداری این مجموعه نیست. مجموعه اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مانند سایر دستگاه‌ها است، اما این قداست به اعتبار جامعه مخاطبان آن یعنی شهدا و ایثارگران است.
اوحدی با تأکید بر اهمیت کار شهدای مدافع حرم گفت: زمانی بیش از 30 کشور تمام توان خود را در حمایت از نیروهای تکفیری در سوریه به کار گرفته بودند، اما سرانجام شاهد پیروزی حق بر باطل بودیم. در دوران دفاع مقدس نیز چنین شرایطی حکم‌فرما بود و کشورهای مرتجع منطقه هر نوع حمایتی از رژیم بعث عراق کردند، اما دیدیم که سرانجام کشور ما با تکیه بر فرهنگ ایثار و شهادت به پیروزی رسید و امروز می‌بینیم که دشمنان آن زمان ما کجا قرار دارند و نظام جمهوری اسلامی دارای چه اقتداری است.
وی افزود: اگر بنا به فرمایش مقام معظم رهبری هیچ گزینه نظامی علیه کشور ما مطرح نمی‌شود به واسطه اقتداری است که با خون پاک شهید زین‌الدین‌ها، شهید سلیمانی‌ها و شهدای مدافع حرم ایجاد شده است. هرچند تحت بی‌سابقه‌ترین فشارها و تحریم‌های استکبار جهانی قرار داریم، اما هر روز شاهد پیشرفت‌ها و دستاوردهای جدید در کشورمان هستیم.
معاون رییس جمهور با اشاره به امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین برای 3500 واحد مسکونی و تأمین 670 شغل برای ایثارگران استان قم گفت: این اقدامات بر اساس دین و وظیفه‌ای انجام می‌شود که بر گردن ما قرار دارد و قدم بسیار کوچکی در برابر بزرگی و عظمت این عزیزان است. امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه، عملیات اجرایی آن نیز آغاز شود.
بهرام سرمست استاندار قم نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: توفیق خدمت در شهر کریمه اهل بیت (ع) و خدمت‌رسانی به زائران آن حضرت توفیق مضاعفی است که نصیب ما شده و امیدواریم از فرصت پیش آمده به خوبی استفاده کنیم.
وی افزود: مردم کشورمان به دلیل تحریم‌های ظالمانه و همچنین شیوع بیماری کرونا در شرایط سختی به سر می‌برند و از خداوند می‌خواهیم در چنین شرایطی خدمت‌گزاران خوبی برای مردم باشیم.
در پایان این مراسم تفاهم‌نامه تأمین زمین برای 3500 واحد مسکونی و تأمین 670 شغل برای ایثارگران استان قم به امضای رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار قم رسید.
معاون رییس جمهور همچنین در دیدار با آیت الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) به تشریح بخشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه خدمات رسانی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پرداخت.
آیت الله سعیدی نیز در این دیدار خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را افتخار بسیار بزرگی دانست و در ادامه به بیان توصیه‌هایی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداخت.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با حضور در منازل خانواده معظم شهیدان «مهدی و مجید زین‌الدین»، جانباز گرامی 70 درصد «علی بابکی» و جانباز 40 درصد و آزاده سرافراز «سید حسین میر سید» با آنان دیدار و گفت‌وگو کرد.
زیارت حرم حضرت معصومه (سلام‌الله‌علیها) پایان‌بخش سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان قم بود.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi