شناسه خبر : 78986
یکشنبه 02 آذر 1399 , 12:31
اشتراک گذاری در :
عکس روز

عکسی سه نفره، آخرین یادگاری مشترک سه شهید

ماجرا از این قرار است که سه جوان ۱۷ ساله بسیجی حاضر در یک عکس، تنها چند روز پس از این‌که این عکس از آن‌ها گرفته شد، به شهادت رسیدند و این‌گونه شد که این عکس، آخرین عکس آن‌ها شد. آخرین عکسی که عکاس آن، نامش را «عکس حجله‌ای سه‌نفره» گذاشته است.

«حمید داوودآبادی» که «عکس حجله‌ای سه‌نفره» و همچنین عکس‌های زیاد دیگری را در دفاع مقدس تهیه کرده است، ماجرا را این‌گونه روایت می‌کند:

«گردان حمزه که ما در آن بودیم، در خط مقدم ارتفاعات «قلاویزان» واقع در «مهران» مستقر بود. آن‌روز دوربین را آوردم و رفت دم سنگرشان تا با هر کدام از بچه‌ها عکس بیاندازم. از هر سه نفرشان خواستم از سنگر بیرون بیایند که آمدند. هر سه را کنار هم ایستاندم و درحالی که خواستم عکس بگیرم، گفتم: «یک عکسی ازتون می‌گیرم که هر کی دید و فهمید، خنده‌اش بگیره».

امینی با تعجب پرسید: «بخنده؟ واسه چی؟ مگه ما چمونه؟»، گفتم: «خنده‌دارتر از این می‌خوای که هر سه‌تایی متولد سال ۱۳۴۸ هستید؟ تو با این ریشت و محسن با این جثه کوچیک و احمد با این هیکل درشت!»

عکس حجله‌ای سه‌نفره

۱۰ روز بیشتر نگذشت که ما را از «مهران» به پادگان «دوکوهه» بردند و از آن‌جا به منطقه عملیاتی «کربلای ۵» در شلمچه رفتیم. دو سه روز بیشتر از مستقر شدن‌مان در خط مقدم نگذشته بود که هر سه جوان ۱۷ ساله که در «مهران» از آن‌ها عکس گرفته بودم، به شهادت رسیدند.

«محسن کردستانی» متولد سال ۱۳۴۸، روز سه‌شنبه ۷ بهمن سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید و پیکرش در بهشت زهرا (س) تهران، قطعه ۲۷، ردیف ۸۸ به خاک سپرده شد.

«احمد بوجاریان» متولد سال ۱۳۴۸، روز چهارشنبه ۸ بهمن سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید و پیکر مطهرش در تاریخ ۱۷ تیر سال ۱۳۷۵ در بهشت زهرا (س) تهران قطعه ۲۸ ردیف ۴۳ به خاک سپرده شد.

«ستار امینی» متولد سال ۱۳۴۸، روز دوشنبه ۶ بهمن سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید و پیکر مطهرش در بهشت زهرا (س) تهران قطعه ۲۹، ردیف ۲۳ به خاک سپرده شد».

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi