شناسه خبر : 78998
دوشنبه 03 آذر 1399 , 08:51
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

دو جانباز ۷۰ درصد دیگر به یاران شهیدشان پیوستند

جانبازان شهید «حاج فریدون لایقی قلعه‌سوخته» و "جواد اسماعیل زاده" پس از سالها صبوری و مجاهدت، سرانجام دعوت حق را لبیک گفتند و به همرزمان شهیدشان پیوستند

فاش نیوز - جانباز۷۰ درصد"حاج فریدون لایقی قلعه‌سوخته" از استان چهارمحال و بختیاری پس از سال‌ها تحمل رنج‌های ناشی از مجروحیت شیمیایی به آرزوی دیرینه اش شهادت رسید.
 
جانباز «حاج فریدون لایقی قلعه‌سوخته» به هم‌رزمان شهیدش پیوست
بنابراین گزارش شهید «حاج فریدون لایقی قلعه‌سوخته» از جانبازان 70 درصد شهرستان لردگان بود که درسال 34 متولد شد و سال 67 در عملیات والفجر 10 در منطقه عملیاتی حلبچه بر اثر شیمیایی دشمن بعثی به مقام جانبازی رسید.
پیکر این جانبازِ ایثارگر با حضور مردم ولایتمدار لردگان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران، عاشقان ایثار و شهادت و مسئولان از بیمارستان لردگان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تشییع و جهت خاک‌سپاری به زادگاهش روستای امامزاده حسن منتقل و در کنار دیگر شهدای این شهر به خاک سپرده خواهد شد.

 

همچنین در خبر دیگر جانباز 70 درصد "جواد اسماعیل زاده" از جانبازان مشهدی پس از گذشت 32 سال از مجروحیت در دفاع مقدس و تحمل درد و رنج ناشی از جراحات، دعوت حق را لبیک گفت و به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

جانباز «جواد اسماعیل زاده» از دیار امام هشتم به همرزمان شهیدش پیوست

پیکر این اسوه صبر و مقاومت همراه با ادای احترام مسئولان و بدون حضور مردم در قطعه گلزار شهدای بهشت رضا مشهد مقدس در جوار همرزمان شهیدش آرام گرفت.
گفتنی است این شهید والامقام 16 خرداد 1338 چشم به جهان گشود، در 19 اسفند در منطقه عملیاتی جزیره مجنون از ناحیه دست و پا مجروح و به مقام جانبازی نائل آمد و در یکم آذر 1399 در بیمارستان رضوی مشهد به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi