شناسه خبر : 79001
دوشنبه 03 آذر 1399 , 09:14
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

دیدارمهندس اوحدی باخانواده شهیدمیرزاعبدالله

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه دیدارهای مستمر با خانواده معظم شهدا و ایثارگران روز شنبه اول آذر ماه با خانواده شهید مدافع سلامت «دکتر محمود پویانی راد» و خانواده شهید جانباز «محمد میرزا عبداله» دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده‌های شهید مدافع سلامت «دکتر پویانی راد» و شهید جانباز «محمد میرزا عبداله»

مهندس سعید اوحدی در دیدار با خانواده شهید مدافع سلامت «دکتر محمود پویانی راد» متخصص بیهوشی بیمارستان فیروزگر گفت: پزشکان و کادر درمان در حرفه‌ای مشغول هستند که جایگاه آن‌ها برای مردم همراه با آرامش است.
وی با اشاره به جایگاه کادر درمانی در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: خداوند قدرتی را در پزشکان و کادر درمان قرار داده است که آرامش‌بخش هستند. پزشکان و کادر درمانی در این شرایط خالصانه و آگاهانه خدمت می‌کنند و به شهادت می‌رسند و این خدمت و ایثار ارزش مقدسی دارد و باید قدردان آنها باشیم.
معاون رییس جمهور خطاب به خانواده شهید مدافع سلامت به ویژه مادر این شهید گفت: در روایت آمده است که شهدا نخستین کسانی که مورد شفاعت قرار می‌دهند والدین، همسر و فرزندانشان هستند و آنها آگاهانه مسیر خود را برای رسیدن به شهادت با ایثار و فداکاری انتخاب کردند.
مهندس اوحدی همچنین در دیدار با خانواده جانباز شهید «محمد میرزا عبداله» گفت: شهدا زمانی که در سال‌های دفاع مقدس به جبهه‌ها می‌رفتند مسیر شهادت را انتخاب کردند و در وصیت‌نامه‌هایی که می‌نوشتند به این نکته اشاره می‌کردند که هدف آن‌ها شهادت است.
 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خطاب به همسر این جانباز شهید گفت: شما به عنوان همسر شهید این عزت را داشتید که در کنار جانباز دفاع مقدس زندگی کنید و در شرایط سخت در کنار این جانباز شهید به عنوان یکی از بهترین‌های روی زمین باشید و موجب آرامش ایشان شوید.
وی با اشاره به ارزش شهدا در مسیری که طی کردند، خاطرنشان کرد: شهدا با عزت در این دنیا زندگی کردند و با مرگ آگاهانه همه چیز خود را فدای ارزش‌ها و ایران اسلامی کردند.
مهندس اوحدی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم خاطرنشان کرد: هیچ انسانی از لحظه و زمان مرگ خودش خبر ندارد اما شهدا با نثار جان خود با آرامش این دنیا را ترک کردند و به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت رسیدند.
گفتنی است، شهید مدافع سلامت دکتر «محمود پویانی راد» متخصص بیهوشی بیمارستان فیروزگر 10 شهریور ماه به دلیل ابتلا به بیماری کووید 19 در سن 59 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
جانباز 70 درصد شهید «محمد میرزا عبداله» سال 59 در اثر اصابت ترکش در منطقه سوسنگرد به درجه رفیع جانبازی نائل آمد و سرانجام 23 آبان ماه سال جاری پس از 40 سال جانبازی به یاران شهیدش پیوست.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi