شناسه خبر : 79066
سه شنبه 04 آذر 1399 , 15:40
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

ایثارگران بدانند:

چرا حکم کارگزینی مشمولین حالت اشتغال بنیاد صادر نمی شود؟

فاش نیوز - حکم کارگزینی دستور یا ابلاغ سازمان به کارمند است که در آن به جایگاه سازمانی، گروه و  تعهدات ثابت پرداختی از طرف سازمان در قبال کارمند را نشان می‌دهد. در واقع حکم کارگزینی سندی است که نشان‌دهنده مهم‌ترین اطلاعات و تعهدات میان کارمند و کارفرما است.

در حکم کارگزینی دو دسته از اطلاعات درج می‌شود: بخش اول اطلاعات سازمانی کارمند از جمله نوع استخدام، جایگاه سازمانی (پست و واحد) و شغل محوله به فرد و محل خدمت (که معمولاً به یک مکان جغرافیایی اشاره دارد) است و بخش دوم اطلاعات ریالی مربوط به عوامل حکمی است که ارتباط مستقیم با نظام پرداختی سازمان و شرایط فردی و سازمانی فرد دارد. حقوق پایه و عواملی مانند حق جذب، حق سرپرستی، حق اولاد، فوق‌العاده سختی کار، حق عائله مندی و … از مواردی است که در  حکم می‌تواند درج شود.
لازم به ذکر است که معمولاً در گزارش حکم، بخشی از اطلاعات و سوابق مرتبط به فرد از جمله برخی اطلاعات شناسنامه‌ای و سوابق پرسنلی (تحصیلی، ایثارگری و…)، نیز نشان داده  می‌شوند.

مستخدمین شهید، جانباز ازکارافتاده کلی، جانباز آزاده ازکارافتاده کلی و مفقودالاثر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی برابرقانون حالت اشتغال مصوب ۷۲/۶/۳۰  مجلس شورای اسلامی   اعم از شهدا  جانبازان  و آزادگان  با پیش‌بینی پستها یا مشاغل سازمانی با نام در تشکیلات مربوط همطراز با مشاغل قبلی آنان به منزله مستخدمین شاغل  دولت بوده و از لحاظ پرداخت حقوق یا اجرت و فوق‌العاده شغل، مزایای شغل یا مزایای مستمر و‌همچنین افزایش سنواتی و ارتقاء گروه و سایر عناوین مشابه همانند مستخدمین شاغل با دو گروه بالاتر و یا عناوین مشابه توسط دستگاه‌های ذیربط با‌آنان رفتار خواهد شد و بر اساس مقررات استخدامی ذیربط با سنوات مقرر بازنشسته شده و پس از آن از حقوق بازنشستگی یا مستمری مربوط بهره‌مند‌خواهند شد.
 مشمولین قانون حالت اشتغال چه قبل از شهادت و یا از کار افتادگی کلی مستخدم دولت بوده باشند و یا مستخدم دولت نبوده باشند پس از شهادت و از کار افتادگی همه مقررات مربوط به مستخدمین دولت همتراز کادر ثابت نیروهای مسلح بر آنان جاری خواهد شد. از خواسته های جدی مشمولین حالت اشتغال طی سالهای اخیر که به طور مکرر و در تماسهای مستمر خود به‌آن اشاره کرده‌اند درخواست صدور حکم کارگزینی بوده است.

ایثارگران مشمول قانون حالت اشتغال به دنبال آن بودند تا با دریافت حکم کارگزینی از وضعیت اطلاعات مندرج در آن مطلع شوند تا در صورت وقوع اشتباه در اطلاعات فردی و یا اطلاعات ریالی نسبت به پیگیری جهت اصلاح آن اقدام نمایند. این موضوع از حقوق اولیه آنان در جهت اطلاع از حق قانونی شان است. با توجه به اینکه سامانه پرداخت حقوق مشمولین قانون حالت اشتغال در بنیاد متمرکز است و استان ها و شهرستانها اطلاعات دقیق و کاملی از روند اجرای احکام ندارند و نمی توانند به خوبی پاسخگوی ایثارگران مراجعه کننده جهت رفع ابهامات در پرداخت حقوق آنان باشند و همچنین تردد ایثارگران به دلیل بعد مسافت و هزینه آن و عدم پاسخگویی ستاد مرکز بنیاد به مراجعات، شایسته است بنیاد نسبت به صدور احکام کارگزینی ایثارگران به منظور شفاف سازی در روند صدور احکام اقدام نماید‌.

|یوسف مجتهد

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام و عرض ارادت مجدد به محضر جناب آقای مجتهد عزیز و ممنون که به فکر جانبازان هستید وحال که بعنوان مشاور جناب آقای مهندس اوحدی ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شده اید ضمن تبریک مجدد به حضرتعالی لطفاً در این مورد وتمام موارد حقه قانونی جانبازان لطفاً وخواهشا دفاع کنید باشد که به لطف وعنایت یگانه بی همتاخداوند متعال ومساعدت جنابعالی مشگلاتمان کم وکمتر گردد، موفقیت وسلامتی توام طول عمر با عزت جنابعالی وخانواده محترمتان را از ایزد یکتا مسئلت می نمائیم، دوستدارتان جمعی از جانبازان 70 درصد، سیدعلی
باسلام عزیزان این ماده ۳۸ ایثارگری چزابرای جانبازان ازکارافتاده مدافعان حرم اجرانمیشه.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi