شناسه خبر : 79082
چهارشنبه 05 آذر 1399 , 16:14
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

بیانیه جمعیت جانبازان به مناسبت هفته‌ی بسیج

تولد بسیج کمتر از یک ماه پس از تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ در واکنش حضرت امام به تهدیدات آمریکا صورت گرفت...

فاش نیوز - جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، تلاش نظام سلطه برای متوقف کردن منش انقلابی بسیج را موجب تولد مجدد عنصر جهاد و شهادت بسیجیان در قالب «مکتب سلیمانی» و گرفتن انتقامی سخت درقالب بیرون راندن آمریکایی‌ها از کل منطقه عنوان کرد.

به گزارش فاش نیوز، در بیانیه‌ای که جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی به مناسبت پنجم آذرماه، سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) صادر کرد، آمده است: «تولد بسیج کمتر از یک ماه پس از تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ در واکنش حضرت امام به تهدیدات آمریکا صورت گرفت. هیچ‌کس عمق نگاه راهبردی معمار بزرگ انقلاب در تشکیل نیروهای مقاومت بسیج را برای صیانت از انقلاب و اهداف تمدنی آن را نمی‌دانست. امام با تعبیر انقلابی بزرگتر از انقلاب اول برای تسخیر لانه جاسوسی، استکبار جهانی را به عنوان شیطان بزرگ و متهم اصلی ظلم و استبداد نظام ستمشاهی و حامی نظام‌های خشن و بی‌ریشه در منطقه معرفی کرد».

این جمعیت با تاکید بر اینکه «جوهره راهبردی تفکر امام برای تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها جان‌مایه مکتب امام (ره) برای تاسیس بسیج به بی‌نظیرترین نیروی مقاومت فرهنگی، اجتماعی و نظامی در جهان انجامید که اکنون الگوی بالنده و پویا در جای‌جای منطقه و میدان‌دار مقابله با جبهه عبری، غربی، عربی است» افزود: «بسیج با سرمایه بزرگ کلام وحی و تبعیت از مکتب امامین انقلاب توانسته است به عنوان انسان تراز انقلاب اسلامی، نمایشگر اعتماد به خدا، بصیرت، اخلاص، ساده‌زیستی، پرکاری، کم خواهی، اولویت شناسی، عقلانیت، اقتدار، جامع‌نگری، اقدام به هنگام، انقلابی‌گری، پایداری بر اصول، نواندیشی در روش، صبوری پیوسته، مطالبه‌گری انقلابی، پرچمداری در مبارزه با فساد و اشرافیت و جدیت در استقرار کامل عدالت اجتماعی جایگاه خود را تثبیت کند».

در ادامه بیانیه جمعیت جانبازان آمده است: «عرصه‌ بسیج یک عرصه‌ عمومی است؛ نه مختص یک قشر است، نه مختص یک بخشی از بخشهای جغرافیائی کشور است، نه مختص یک زمانی دونِ زمان دیگری است؛ نه مختص یک عرصه‌ دون عرصه‌ دیگری است. در همه‌ی جاها، در همه‌ی مکان‌ها، زمان‌ها، عرصه‌ها و در همه‌ی قشرها، این وجود دارد. این معنای بسیج است (مقام معظم رهبری)»

جمعیت جانبازان با اشاره به درخشش بسیج در صحنه‌های دفاع و جنگ نرم، نهضت علمی، سازندگی و کمک‌رسانی تاکید کرد: این موضوع نشان داد این سرمایه‌گرانبها می‌تواند الگوی قابل تکرار در جهان اسلام باشد؛ اکنون بر کسی پوشیده نیست که میراث بزرگ امام راحل (ره) چگونه ترجمان واقعی مردم سالاری را در ابعاد شخصیت بسیج و بسیجیان از لبنان و فلسطین تا عراق و سوریه و یمن و افغانستان متوجه خود کرده است.

جمعیت جانبازان با یادآوری اینکه امروز مولفه‌های قدرت جبهه مقاومت اسلامی، میوه چنین شجره طیبه‌ای هستند که امام راحل (ره) در ۵ آذر ۵۸ آن را کاشت و امروز درختی تناور و سایه گستر در تمامی منطقه است، خاطرنشان کرد: «به حق می‌توان گفت تا عزم جوانان انقلابی و سایه این فرهنگ بر سر جمهوری اسلامی و دیگر کشورهای جبهه مقاومت است، تهدیدی ارکان اسلام انقلابی را به مخاطره نخواهد انداخت».

به باور این جمعیت، فرصت ساختن از تهدیدها در صحنه‌های عقب راندن آمریکا و همپیمانان اروپایی و منطقه‌ای‌اش به ویژه رژیم صهیونیستی، نشان داد تلاش نظام سلطه برای متوقف کردن این منش انقلابی به تولد مجدد عنصر جهاد و شهادت بسیجیان در قالب «مکتب سلیمانی» انجامید که فصلی نوین را برای به محاق بردن نظام لیبرال دموکراسی غرب رقم زد و آغاز انتقامی سخت برای بیرون راندن آمریکاییان از منطقه اکنون پیش روی ماست.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بیان مقام معظم رهبری در تنوع و گسترش شخصیت بسیج و بسیجیان را تابلویی زیبا و موزون  دانست و این بیان رهبر انقلاب را یادآوری کرد که فرمودند: «در بسیج همه‌ این چهره‌ها وجود دارند؛ از حسین فهمیده و بهنام محمّدی و محسن حججی و ابراهیم هادی بگیرید تا شهدای هسته‌ای؛ ببینید این چهره‌ها را! فاصله‌ی اینها از لحاظ جایگاه اجتماعی و موقعیّت اجتماعی چقدر است؟ امّا در بسیج اینها همه کنار هم هستند. شهدای هسته‌ای هم بسیجی‌اند، این عناصری هم که اسم آوردیم بسیجی‌اند؛ همّت و باکری و زین‌الدّین و حسین خرّازی و مانند اینها سپاهی بودند امّا بسیجی بودند؛ صیّاد که ارتشی است امّا بسیجی بود، بابایی ارتشی بود امّا بسیجی بود؛ حرکت، حرکت بسیجی بود؛ جهت، جهت بسیجی بود؛ مَنِش، مَنِش بسیجی بود؛ تا چمران و آوینی و کاظمی و مانند اینها همه بسیجی‌اند. کاظمی‌آشتیانی که سلّول‌های بنیادی را برای ما به ارمغان آورد، برای کشور همان قدر بسیجی است که حسین خرّازی و حسین فهمیده؛ اینها همه بسیجی‌اند، بسیج این است. این عرض عریض، این عرصه‌ پهناور، همه [از جلوه‌های] بسیج‌اند و صدها چهره‌ نام‌آورِ دیگر».

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام چرا جانبازان 20درصد استخدام قرارداد کارگری موقت که از مزایای ایثارگری وقانونونی محروم می باشم تبديل وضعيت تبدیل وضعيت ازقرارداد کارگری به حکمی کارگری یا پیمانی یا رسمی که درسال 87 استخدام در آتش نشانی شهرداری رامهرمز مشغولم واز کلیه مزایای ایثارگری وقانونی محروم می باشم کارگزینی شهرداری رامهرمز تا کنون خودداری میکند
تمام خدمتگران مسولین دلسوز

بنده ماده ۱۲۰ و ۱۴۰ وجانباز وابثارکر ورزمنده ۲۴ ماه گواعی خدمتی دوران جنگ عم دربنیاد ودر ارتش لویزان مدرک قبل از اعزام دیپلم اکنون بیکار بدون درامد وپرونده
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi