شناسه خبر : 79239
چهارشنبه 12 آذر 1399 , 10:37
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جانبازان نیرو‌های مسلح تحت پوشش خدمات فیزیوتراپی

«احمد موذن‌زاده» رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران از امضای تفاهم‌نامه بین این انجمن و سازمان بیمه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه جانبازان، معلولان و مددجویان نیرو‌های مسلح تحت پوشش خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی قرار می‌گیرند.

وی افزود: در همین راستا، تبادلات علمی و پژوهشی و امکانات دانشی و مهارت‌های مورد نظر در انجمن علمی فیزیوتراپی ایران و سازمان بیمه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح، به اشتراک گذاشته می‌شود.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران ادامه داد: سعی می‌کنیم اطلاعات علمی و فنی را با هم تبادل کنیم، در این مورد بحث طراحی کاربرگ‌های مربوط به خدمات فیزیوتراپی و تعریف بسته خدمات پایه و تکمیلی رشته فیزیوتراپی و توانبخشی در چارچوب مقررات و همچنین ایجاد تسهیل در ارایه مطلوب خدمات فیزیوتراپی به بیمه‌شدگان نیرو‌های مسلح در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است.

موذن‌زاده تصریح کرد: به همین منظور چک لیست‌های نظارتی سازمان بیمه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح با همکاری انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی، به‌روز می‌شود و یک چک لیست نظارتی با لحاظ کردن ضرایب علمی و دقیق برای اولین بار جهت نظارت بر مراکز فیزیوتراپی در نظر گرفته می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین بحث خود اظهاری بیماران مطرح است که ما کمک می‌کنیم تا به نحو مناسب در رابطه با کیفیت و نحوه اثربخشی و رضایت‌مندی بیمه شدگان از خدمات فیزیوتراپی، مد نظر قرار گیرد و یکی دیگر از موارد این تفاهم نامه، درمان در منزل است که با ارائه و تهیه بسته خدمات فیزیوتراپی به بیمه‌شدگان نیرو‌های مسلح این خدمات ارزشمند در منزل ارائه می‌شود.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران تاکید کرد: تصویب ضوابط و نحوه ارایه خدمات توانبخشی معلولین، جانبازان و مددجویان در قالب توانبخشی مبتنی بر جامعه یکی دیگر از مفاد این تفاهم‌نامه بوده و تعیین ضرایب ریالی برای ارائه خدمات فیزیوتراپی در مراکز طرف قرارداد و میزان فرانشیز بیمه‌شدگان، به‌منظور کاهش هزینه‌های پرداختی از جیب بیماران، بخش دیگری از مفاد این تفاهم‌نامه است.

موذن‌زاده همچنین اظهار داشت: هدف ما ارایه تمامی خدمات که شامل ثبت نسخه و تشکیل پرونده و درمان‌های تخصصی است و کاملاً به صورت اتوماسیون بوده به نحوی که هیچ نیازی به مراجعه حضوری بیمه‌شدگان به دفاتر سازمان در سطح کشور نباشد و نقطه آخر همکاری مشترک ادارات استانی این سازمان با شعب استانی انجمن در جهت ارزشیابی و نظارت مراکز فیزیوتراپی است.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: تلاش می‌کنیم ارائه خدمات فیزیوتراپی به بیمه‌شدگان این سازمان با رعایت تمامی نکات علمی و فنی و حرفه‌ای و بالاترین استاندارد‌های رضایتمندی باشد.

وی تصریح کرد: سعی می‌کنیم ارایه خدمات به بیمه‌شدگان نیرو‌های مسلح که مشمول بیمه پایه و تکمیلی هستند، با پایین‌ترین پرداخت هزینه از جیب بیمار و پوشش کامل‌تر بیمه‌ای همراه با رعایت استاندارد‌ها و پروتکل‌های درمانی ارائه شود.

موذن‌زاده تأکید کرد: این نوع همکاری‌ها می‌تواند منجر به تعامل سازنده بین انجمن علمی فیزیوتراپی و سازمان‌های بیمه‌گر گشته و برای اولین بار در کشور موفق به امضای چنین تفاهم‌نامه جامع و کاملی با بیمه نیرو‌های مسلح (ساخد) شده‌ایم که از رویکرد مدیریت این سازمان است.

بر اساس این گزارش، در ایران به ازای هر ۱۰ هزار نفر یک فیزیوتراپیست است و به‌طور کلی در کشور هفت هزار فیزیوتراپیست وجود دارد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi