شناسه خبر : 79852
سه شنبه 09 دي 1399 , 10:22
اشتراک گذاری در :
عکس روز

دستور «حاج قاسم» برای اجاره خانه در سوریه!

 

شهید سلیمانی طالب شهادت بود/ می‌گفت دعا کنید شهید شوم

آخر کجای دنیا سابقه دارد که برای دفاع از یک شهر، خانه‌هایش را اجاره کنند و به حقوق افراد احترام بگذارند؟ این اوج اخلاق و عمل به اسلام از سوی حاج قاسم و جبهه مقاومت بود.

 سردار محمدعلی حق‌بین از فرماندهان جنگ تحمیلی و نبرد در سوریه در مراسم رونمایی از کتاب خاطراتش با نام «گیل مانا» که در خبرگزاری مهر برگزار شد، به بیان نکاتی درباره نقش سردار شهید،‌ حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

وی گفت:‌ سردار قاسم سلیمانی کاری کرد که همه ناوهای آمریکایی در خلیج فارس هم، قدرت رویارویی با ایران را نداشتند. انقلاب به جایی رسید که بسیاری از عرصه‌ها را درنوردید. آمریکا و اسرائیل وقتی از نقشه‌هایشان علیه انقلاب اسلامی ناامید شدند، داعش را تاسیس کردند و مسلمانان را به جان مسلمانان انداختند.

سردار محمدعلی حق‌بین، راوی کتاب گیل‌مانا

سردار حق‌بین افزود: اخلاق و منش سردار سلیمانی زبانزد بود. بقیه مدافعان حرم هم از این اخلاق و منش درس می‌گرفتند و بر اساس آن رفتار می کردند. یادم هست خانه‌ای را برای مقرمان در سوریه انتخاب کرده بودیم. وقتی فهمیدیدیم طلاهای خانم خانه در ویترین است، ‌دور تا دور آن را با چسب‌های زخیم بستیم تا آسیبی به آن‌ها نرسد. وقتی آن منطقه امن شد و خانمِ صاحب خانه آمد، از این که طلا و جواهرهایش سالم‌ مانده‌اند، تعجب کرده بود. از خوشحالی گریه می‌کرد و اصرار داشت همان جا بمانیم و خودش برای چند شب به خانه دخترِ دکترش که قدری آنطرف‌تر بود، رفت.

این فرمانده میدانی نبرد در سوریه ادامه داد: ما برای دفاع از مردم سوریه، مجبور بودیم در خانه‌هایشان مقر بزنیم. به دستور حاج قاسم یا از صاحبان این خانه‌های اجازه می‌گرفتیم و در برخی موارد،‌ خانه‌ها را اجاره می‌کردیم! آخر کجای دنیا سابقه دارد که برای دفاع از یک شهر، خانه‌هایش را اجاره کنند و به حقوق افراد احترام بگذارند؟ این اوج اخلاق و عمل به اسلام از سوی حاج قاسم و جبهه مقاومت بود.

بیشترین آشنایی من با سردار سلیمانی در جریان آزادسازی دو شهر نبل و الزهرا بود که حدود چهار سال در محاصره سخت تکفیری‌ها بود. دشمن، خط فوق‌العاده مستحکم و غیرقابل نفوذی را دور این شهرها زده بود. در آزادسازی حلب هم که بسیار مشکل بود، خدا از طریق تدابیر سردار حاج قاسم سلیمانی به داد ما رسید تا توانستیم این شهر را آزاد کنیم.

کتاب گیل‌مانا را سیده‌نساء هاشمیان سیگارودی (همسر شهید اصغری‌خواه) بر اساس خاطرات سردار محمدعلی حق‌بین نوشته و انتشارات مرز و بوم آن را روانه بازار نشر کرده است. همچنین کتابی از روایت‌های این سردار از آزادسازی نبل و الزهرا با عنوان «ایرانی‌ها آمدند» به قلم امیرمحمد عباس‌نژاد به زودی از سوی انتشارات خط‌مقدم منتشر خواهد شد.

منبع: مشرق نیوز
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi