شناسه خبر : 79955
شنبه 20 دي 1399 , 16:20
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

مهم‌ترین ویژگی لایحه‌ی بودجه‌ی ۱۴۰۰

عضو کمیسیون تلفیق بودجه تشکیل کمیته های ۱۶ گانه از جمله کمیته ایثارگران را مهم ترین ویژگی لایحه بودجه ۱۴۰۰ دانست...

فاش نیوز -  عضو کمیسیون تلفیق بودجه تشکیل کمیته‌های 16 گانه از جمله کمیته‌ی ایثارگران را مهم‌ترین ویژگی لایحه بودجه 1400 دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش‌نیوز، مجتبی یوسفی، نماینده‌ی ایثارگر مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی، با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که در لایحه‌ی بودجه سال 1400 در نظر گرفته شده، تشکیل کمیته‌های 16 گانه است اظهار داشت: به دلیل اهمیت و نگاه ویژه‌ای که به ایثارگران در مجلس یازدهم وجود دارد، درلایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده‌ی کمیته‌ی خاص ایثارگران پیش‌بینی شده است که در بخش های مختلفی نظیر استخدام و حمایت‌ها، موضوعات جامعه ایثارگری را پیگیری و دنبال کند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه بحث تبدیل وضعیت و استخدام نیروهای ایثارگر شرکتی در اولویت کاری مجلس یازدهم قرار دارد متذکر شد: متأسفانه در بحث استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر شرکتی، با وجود مصوبات قانونی مجلس شورای اسلامی، دولت با قرائت غیرصحیح از قانونی که مجلس مصوب کرده بود تا نیروهای شرکتی را تبدیل وضعیت کند، همچنان آنها را تبدیل وضعیت نکرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم با اشاره به راه‌حل قانونی خروج از این کارشکنی دولت دوازدهم متذکر شد: با  تعدادی از همکاران استفساریه‌ای را تهیه و به صراحت اعلام کردیم که استخدام و تبدیل وضعیت‌ها، شامل نیروهای شرکتی ایثارگر هم می‌شود. همچنین در بحث حمایت‌ها، به طور مثال حمایت‌هایی که از رزمندگان معسر باید صورت بگیرد را در لایحه‌ی بودجه پیش‌بینی و پیگیری خواهیم کرد؛ زیرا کسانی که جوانی و سلامت خود را در طبق اخلاص گذاشتند اما در حال حاضر در تأمین معیشت دچار مشکل هستند را باید بتوانیم با نگاه ویژه‌ای، بخشی از مشکلات‌شان را برطرف کنیم.

سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس در پاسخ به این سوال که اعضای کمیته‌ی ایثارگران را چه کسانی تشکیل می‌دهند یادآور شد: آقای امیرآبادی به عنوان رییس کمیته‌ی ایثارگران انتخاب شده است اما بقیه‌ی اعضا قرار است بزودی انتخاب شوند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه‌ی سال 1400 مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت ایثارگران در لایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده خاطرنشان کرد: بناست که ما بودجه را در کمیسیون رسیدگی کننده به لایحه‌ی بودجه‌ی سال 1400 اصلاح کنیم تا بودجه‌ای که دولت به این صورت ارائه داده است به طور کلی اصلاح شود. به این خاطر ما می‌خواهیم این اتفاق در طول رسیدگی به بودجه رخ دهد و نگاه دولتمردان اصلاح و دولت به آنچه که در مجلس مصوب می‌شود عمل کند، والا اگر قرار بود شعاری عمل شود که این کار را نمی‌کردیم.

پایان

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام و احترام:
دو صد گفته چون نیم کردار نیست.
ما ایثار گران عضو هیئت علمی(پیمانی) دانشگاه ها . مؤسسات آموزش عالی کشور خواهشمندیم که در کمیته ایثار گران نسبت به تبدیل وضعیت ما از پیمانی به لااقل رسمی- آزمایشی تدبیری اندیشیده شود.
الان برابر بخشنامه صادره از وزارت علوم برای کارمندان ایثارگر که دارای مدرک تحصیلی دکترا هستند و حتی بیش از 10 سال سابقه کار اداری دارندو تا کنون از کلاس درس و پای تابلوی درس تجربه ای ندارند به بهانه استفساریه ماده 87 تبدیل وضعیت به هیئت علمی رسمی قطعی انجام می پذیرد.
امّا برای ایثارگرانی که عضو هیئت علمی (پیمانی) در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی هستند و بعضاً بیش از 5 سال یا بیشتر سابقه عضویت هیئت علمی پیمانی را دارند و درجه جانبازیشان هم از 25% بالاتر است همچنین سوابق حضور جبهه بسیجی داوطلبانه بیش از یک سال و بالاتر دارند، صرفاً بخاطر داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد آن ها را تبدیل وضعیت به رسمی - آزمایشی نمی نماید . در صورتیکه در خود آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به صراحت جهت تیدیل وضعیت این ایثارگران شرایطی ذکر شده است.
متأسفانه با عناد و لجاجت با این قشر ایثارگر که ذدر مقطع زمانی سال های دفاع مقدس به فکر حفظ دین، انقلاب اسلامی، و امنیت و آسایش هموطنان خود بودند و فرصتی برای تحصیل واخذ مدرک دکترا نداشتند، اکنون با این برخوردهای ناعادلانه مواجه هستند.
بار دیگر از نمایندگان محترم خواهشمندیم فکری به تبدیل وضعیت ما هم بنمایند. با تشکر
اگر این دولت انشاالله آنقدر قرض و بدهی روی دوش دولت بعدی نگذارد. از همین حالا خود نمایندگان در برنامه تلویزیونی از درخواست دولت برای بودجه های خیلی زیاد و بدون توجیه در بودجه 1400 می گویند که احتمالا تا خرداد تمامش میکنند و یک صندوق خالی و بدهکار برای دولت بعدی میگذارند.که ممکن است همین حقوق ناچیز جانبازان معسر هم قطع شود.
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت برادر یوسفی
رزمندگان دارای 4ماه سابقه حضور داوطلبانه درجبهه ها وعملیات ها
بعد از33سال از پایان جنگ
این قشر نه معلومه رزمنده اند نه معلومه رزمنده نیستندمجالس قبل از هر گونه امتیاز محرومان کرده اند
واقعا ؛ما فدای قوانین ظالمانه و کارشناسی نشده مجالس قبل هستیم
لذا ،ازمجلس انقلابی تقاضامندیم با تصویب یک الحاقه به عنوان
رزمندگان دارای 4ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه ها هم مانند سایر رزمندگان از مزایا برخوردار هستند.
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت برادر یوسفی
رزمندگان دارای 4ماه سابقه حضور داوطلبانه درجبهه ها وعملیات ها
بعد از33سال از پایان جنگ
این قشر نه معلومه رزمنده اند نه معلومه رزمنده نیستندمجالس قبل از هر گونه امتیاز محرومان کرده اند
واقعا ؛ما فدای قوانین ظالمانه و کارشناسی نشده مجالس قبل هستیم
لذا ،ازمجلس انقلابی تقاضامندیم با تصویب یک الحاقه به عنوان
رزمندگان دارای 4ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه ها هم مانند سایر رزمندگان از مزایا برخوردار هستند.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi