شناسه خبر : 79984
سه شنبه 16 دي 1399 , 09:35
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

رئیس فراکسیون ایثارگران و رئیس کمیته‌ی ایثارگران تلفیق مجلس:

مصوبه تبدیل وضعیت با سایر احکام به تلفیق ارائه می‌شود

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس از لحاظ کردن موضوع تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی در احکام جداگانه برای ارائه‌ی آن به عنوان مصوبه‌ی کمیته‌ی ایثارگران به کمیسیون تلفیق خبر داد...

 فاش‌نیوز -  رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی را در احکام جداگانه لحاظ می‌کنیم تا بتوان آن را به عنوان مصوبه کار کمیته ایثارگران به کمیسیون تلفیق ارائه دهیم.

به گزارش خبرنگار فاش‌نیوز، "احمد امیرآبادی فراهانی" عضو هیئت‌رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از اعضای جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با تشکیل کمیته ایثارگران در کمیسیون رسیدگی کننده به لایحه‌ی بودحه‌ی سال 1400(کمیسیون تلفیق) اظهار داشت: واقعیت مطلب این است که با توجه به پیگیری‌های زیادی که در خصوص اجرای "استفساریه بند و ماده 44" برای نیروهای ایثارگر شرکتی به عمل آمده است اما هنوز هم نتیجه ای نگرفته‌ایم.

نماینده ایثارگر مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لذا اخباری که دوستان به من منتقل و عنوان می‌کنند که در فلان جا جلسه بوده و فلان کس پیگیری کرده است اخباری است که حداقل من از آنها اطلاع دقیقی ندارم و نمی‌توانم در باره صحت و سقم آنها قضاوت کنم.

عضو هیئت‌رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما آنچه که بنده اکنون در کمیته ایثارگران کمیسیون تلفیق دنبال می‌کنم این است که ما ان‌شاالله در جلسه‌ای که بزودی برگزار خواهد شد قرار است یک حکمی را بنویسیم و همراه با برخی از مشکلاتی که ایثارگران در بحث معیشت و مسائل دیگر دارند، این موضوع را هم در احکام جداگانه لحاظ کنیم تا بتوان آن را به عنوان مصوبه‌ی کار کمیته‌ی ایثارگران کمیسیون تلفیق به کمیسیون تلفیق ارائه دهیم.

رییس فراکسیون ایثارگران خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد تا آنچه را که در کمیته تصویب می‌کنیم در کمیسیون تلفیق هم تصویب شود؛ تا برای بررسی بودجه‌ به صحن علنی برود و مصوباتی که قبلاً به آنها ایراد می‌گرفتند که شما حکم را مضیق نوشته‌اید و نمی‌شود آن را اجرا کرد؛ و جلوی اینگونه بهانه‌ها را بگیریم تا آنگاه یک حکم دقیق و موثقی را در بودجه‌ی 1400بیاریم و ان‌شاالله بتوانیم  مشکلات را حل و فصل کنیم.

نماینده‌ی مجلس یازدهم با اشاره به بررسی لایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: هنوز نتیجه‌‌ی جدیدی حاصل نشده است تا خدمت شما گزارش دهیم. از طرفی هم وقتی کار جدیدی صورت نگرفته و اتفاقی نیفتاده جز شرمندگی چیزی برای گفتن نداریم.

عضو مجمع نمایندگان استان قم اضافه کرد: به همین جهت امیدوارم حوصله‌ داشته باشید؛ چرا که چاره‌ای نداریم و عرض کردم که آقایان در دولت از قبل هم بعضی از قوانین را برای اجراء ابلاغ نمی‌کنند تا رئیس مجلس مجبور شود آنها را ابلاغ کند. به هر حال اجازه بدهید ان‌شاالله ما پیگیر موضوعات ایثارگری هستیم و امیدواریم با پیگیرهای جدید بتوانم مشکلات را حل و فصل بکنیم. لذا دوستان هم در این خصوص به من پیام می‌دهند که چیزی بگو؛ اما حقیقت موضوع این است که با توجه به پیگیرهای انجام شده، فعلاً نتیجه‌ای در بند و ماده 44 برای نیروهای ایثارگر شرکتی نداشته است؛ به همین جهت ما چیزی نداریم که بگوییم.

رییس کمیته‌ی ایثارگران کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: صبر کنید تا در بودجه‌ی 1400 موضوع را پیگیری کنیم؛ بلکه ان‌شاالله یک اتفاق خوبی بیفتد. ما هم پیگیریم و گزارش کمیته و کمیسیون تلفیق را به موقع خدمت شما ارائه خواهیم کرد. از سایر افراد هم خواهش می‌کنم که در نحوه دریافت اطلاعات دقت کنید؛ چون مسئول کمیته بنده هستم و هر اتفاقی که بیفتد، توسط خود کمیته  اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پایان

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام بزرگوار .. کمک در اجرای سریع ماده 21 وتبصره ها 2// جایگزینی فرزند به جای پدر وفق قانون 3// وام بلاعوض به جانبازان 50درصد وبالا
آقای امیر ابادی عزیز ضمن تشکر
ما نیروهای شرکتی ایثارگر اول از همه امید و توکلمون به خداست اوست که گره ها رو باز میکنه و گروهی رو وسیله حل مشکلات دیگران قرار میده
ولی به خدا تحمل ریشخند و تمسخر ما نیروهای شرکتی ایثارگر توسط سایر همکاران رسمی و... توی محل کار خیلی سخته
خواهشا تا تحقق نهایی تبدیل وضعیت ما پیگیر این امر باشید
برادر بزرگوار جنابآقای دکترامیرآبادی
نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، سلام علیکم؛ باادب واحترام:
با سلام و احترام:
خود حضرتعالی ازاعضای هیئت علمی دانشگاه هستید، و دارید عیناً مشاهده می کنید که به قشر ایثارگر به بهانه های مختلف کم توجهیمی کنند نمونه :
تبدیل وضعیت اعضای ایثارگر پیمانی به لااقل رسمی- آزمایشی که مطابق آیین نامه وزارت عتف همه امتیازت لازم و تأیید صلاحیت عمومی را هم دارا می باشند ولی بعلت خود محور بودن رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و ایضاً خود مرکز جذب وزارت عتف، جهت تبدیل وضعیت با تساهل و تسامح حضرات واقع می گردند.
ما ایثار گران عضو هیئت علمی(پیمانی) دانشگاه ها . مؤسسات آموزش عالی کشور خواهشمندیم که در کمیته ایثار گران نسبت به تبدیل وضعیت ما از پیمانی به لااقل رسمی- آزمایشی تدبیری اندیشیده شود.
الان برابر بخشنامه صادره از وزارت علوم برای کارمندان ایثارگر که دارای مدرک تحصیلی دکترا هستند و حتی بیش از 10 سال سابقه کار اداری دارندو تا کنون از کلاس درس و پای تابلوی درس تجربه ای ندارند به بهانه استفساریه ماده 87 تبدیل وضعیت به هیئت علمی رسمی قطعی انجام می پذیرد.
امّا برای ایثارگرانی که عضو هیئت علمی (پیمانی) در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی هستند و بعضاً بیش از 5 سال یا بیشتر سابقه عضویت هیئت علمی پیمانی را دارند و درجه جانبازیشان هم از 25% بالاتر است همچنین سوابق حضور جبهه بسیجی داوطلبانه بیش از یک سال و بالاتر دارند، صرفاً بخاطر داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد آن ها را تبدیل وضعیت به رسمی - آزمایشی نمی نماید . در صورتیکه در خود آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به صراحت جهت تیدیل وضعیت این ایثارگران شرایطی ذکر شده است.
متأسفانه با عناد و لجاجت با این قشر ایثارگر که ذدر مقطع زمانی سال های دفاع مقدس به فکر حفظ دین، انقلاب اسلامی، و امنیت و آسایش هموطنان خود بودند و فرصتی برای تحصیل واخذ مدرک دکترا نداشتند، اکنون با این برخوردهای ناعادلانه مواجه هستند.
بار دیگر از نمایندگان محترم خواهشمندیم فکری به تبدیل وضعیت ما هم بنمایند. با تشکر
آقای امیر ابادی عزیز ضمن تشکر
ما نیروهای شرکتی ایثارگر اول از همه امید و توکلمون به خداست اوست که گره ها رو باز میکنه و گروهی رو وسیله حل مشکلات دیگران قرار میده
ولی به خدا تحمل ریشخند و تمسخر ما نیروهای شرکتی ایثارگر توسط سایر همکاران رسمی و... توی محل کار خیلی سخته
خواهشا تا تحقق نهایی تبدیل وضعیت ما پیگیر این امر باشید
آقای امیر آبادی عزیز بدان که حل این موضوع به اندازه صدها بار رفتن به حج ، برای شما اجر پاداش خواهد داشت از خداوند منان سلامت و شادکامی را برای جنابعالی و خانواده محترمتان مسئلت می نمائیم .
ممنون و متشکر از اقای امیرابادی...دمت گرم...تورو خدا پیگیر همین نیروهای شرکتی باشین...خدایی خیلی ظلم میشه در حق نیروهای شرکتی
سلام خدمت شما.اقای امیرابادی تروخدا خواهش میکنم تا اخر پیگیری بفرمایید.تا زمانی که حکم رسمی نیروهای شرکتی توسط اداره استخدامی انجام بشه.چون قانون رو زیر پا گذاشتند.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi