شناسه خبر : 80133
شنبه 20 دي 1399 , 12:59
اشتراک گذاری در :
عکس روز

دل‌نوشته همسر شهید مهدی خراسانی در فراق حاج قاسم

هجر حبیب|دل‌نوشته همسر شهید مهدی خراسانی در فراق حاج قاسم/ اگر بخواهی شهید، شهیدت می‌کند

همسر شهید مدافع حرم مهدی خراسانی طی یادداشتی که در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده‌ در خصوص فراق حاج قاسم سلیمانی نوشته‌ است.

 13 دی‌ماه سالروز یکی دیگر از جنایت‌های استکبار جهانی آمریکای جنایتکار علیه ملت ایران است؛ اقدامی که نه تنها مردم کشورمان بلکه تمام آزادی‌خواهان جهان را در غمی بزرگ فرو برد.

رئیس‌جمهور خبیث و جنایتکار آمریکا در چنین روزی دستور ترور بزرگ‌مردی را داد که بسیاری از مردم مظلوم منطقه از لبنان و‌ سوریه گرفته تا افغانستان و عراق احساس آزادگی و حمایت این بزرگ‌مرد را چشیده‌ و توانسته‌اند از یوغ استکبار رهایی یابند.

به همین دلیل خبرگزاری تسنیم در نظر دارد با توجه به سالروز شهادت شهید قاسم سلیمانی به خصوصیات اخلاقی، ابتکارات، اقدامات و مجاهدت‌های این شهید بپردازد. از این رو برای آشنایی بیشتر با دوستان، همرزمان و فرماندهان ایشان گفت‌وگو کرده‌ایم. در این قسمت همسران شهدای حرم در فراق حاج قاسم دست به قلم شده و در این باره دلنوشته‌ای در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده‌اند. در ادامه متن دل‌نوشته همسر شهید مدافع حرم مهدی خراسانی را می‌خوانید:

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

«ناگهان باز دلم یاد تو افتاد و شکست»

سلام حاج قاسم؛ وقتی حاج قاسم صدایت می‌کنم با تو احساس صمیمیت بیشتری دارم، انگار سال‌هاست تو را می‌شناسم. بعد از رفتنت، بودنت را بیشتر فهمیدیم. جنس و مرامت، خواست با تو احساس صمیمیت بیشتری داشته باشیم، هستی در دل‌هایمان در قلب‌هایمان.

شاید کسانی بخواهند از سر زبان‌ها بیفتی ولی نمی‌دانند؛ قلب امن‌ترین و بهترین جا برای مهم‌ترین و دوست داشتنی‌ترین اشخاص است که عاشقانه جایشان دادی.

از دل نوشتن برای کسی که خود اهل دل بود، کار دشواری است؛ تو خود همیشه دلواپس دل‌های زجر کشیده و زخمی بودی؛ هرجا اشکی می‌ریخت و دل مظلومی به درد می‌آمد، صدایش را می‌شنیدی و محال بود به آن پاسخ ندهی. هیچ‌کس نمی‌تواند منکر آن شود که برای آزادی‌خواهی و عدالت مؤثرترین فرد در مقابل ظلم طاغوتیان بودی.

می‌گویند «شهادت» را به شیدایان حقیقی می‌دهند، و رمز شیدایی از «خودگذشتی» و رمز از «خودگذشتگی» فقط «عشق» است و «گمنامی». اینکه امثال شماها، حججی‌ها و همسرم عاقبت به خیر می‌شوند؛ نتیجه آن عاشق بودن است، عشقی فراتر از زمین.

شنیدم که گفتید دوست دارم وقتی شهادت آمد دنبالم، شهادتم بیشتر از ماندم اثرگذار باشد؛ آنجا بود که فهمیدم بعضی‌ها در مرگ و زندگی دنبال عاقبت به خیری بقیه هستند. تا حرف از شهادت می‌شنوم می‌دانم شهادت سهم کسانی است که در عشق بازی شهره‌شهرند. اما آرزو برای من گناه‌کار که عیب نیست، هست؟ راه آسمان که بسته‌ نیست، هست؟

می‌دانم که شهدا چقدر دستشان پیش خدا باز است. شهید بیدارت می‌کند، شهید دستت را می‌گیرد، شهید بلندت می‌کند، اگر بخواهی و اراده کنی شهید، شهیدت می‌کند.

در این روزهای بی‌تکیه‌گاه دوام بیاوریم؛ حتی اگر طناب طاقتمان به باریک‌ترین رشته رسید، فقط می‌دانم بعد از تو طولی نکشید که رسمِ دست دادن از سر دنیا کوتاه شد و با رفتنت همه‌جا به‌هم ریخت. حاجی نظری کن به دنیای به‌هم ریخته‌مان که سخت محتاجیم.

«اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلک بحق الحسین»

همسر شهید مدافع حرم مهدی خراسانی

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi