شناسه خبر : 80181
دوشنبه 22 دي 1399 , 13:40
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

درباره کارت ایثار، احراز مجروحیت و پرونده مدارک

س- پدرم در جنگ تحمیلی راننده مینی بوس روستا بود. یک روز اعضای حزب دموکرات هنگام ورود به روستا ماشین پدر من را که پر مسافر بود را به رگبار بستند. دو نفر شهید و چند نفر هم مجروح شدند. پدر من بر اثر ریزش شیشه های ماشین دچار بریدگی شدید از ناحیه پا شد. همان موقع بعد از کلی این ور و آن ور دوندگی مداوا شد ولی از بیمارستان مدرکی نداریم. بعد از دو سال نیز بر اثر ضربه ای که به پایش وارد شد دچار برخورد دو عصب به همدیگر شد.  متاسفانه بر اثر عفونت شدید پا مجبور به عمل مجدد شده و هر چندسال عفونت و درد پا تکرار می شود. الان هم بعد از گذشت چندین سال به علت درد شدید پا عملا از کار افتاده شده است. می خواهم بدانم چگونه می شود اقدام کرد. اگر چه تا به حال به خاطر جوانی و اینکه می توانست کار کند اقدام نکرده است و مدرکی هم دست ما نیست. لطفا راهنمایی کنید چگونه می توانیم اقدام کنیم ؟؟؟

- بر اساس قانون برنامه پنجساله کشور افرادی که دارای صورت سانحه نمی باشند باید بامراجعه به یگان مربوطه نسبت به تائید سوابق خود اقدام کنند. در مورد پدر شما نیز این موضوع صادق است و با مراجعه به بیمارستان مربوطه که در آن مجروحین حادثه بستری شده بودند نسبت به دریافت صورت سانحه اقدام و به بنیاد شهید منطقه ارائه دهید.

 

س- برای دریافت کارت ایثارگری افرادی که افتخار سربازی در دوره جنگ تحمیلی در  ژاندارمری را داشتند. از کجا می توانم اقدام کنم و آیا شامل بنده هم می شود یا نه؟

- شما برای دریافت کارت ایثارگری باید به نیروی انتظامی مراجعه کنید چرا که بر اساس قانون نیروهای مسلح، ژاندارمری (یگان اعزام کننده) سال هاست در نیروی انتظامی ادغام شده است.

 

س-  در سال 65 در پایگاه موچش کامیاران در کردستان حضور داشتم. فرماندهان مان اگر چه دیندار و غلامی از سپاه مشهد بودند اما تائیدیه حضور در منطقه را دارم. متاسفانه وقتی مراجعه کردم گفته شد که پرونده موجود نیست. به نظر شما می شود کاری کرد؟

_ لطفا با همان تائیدیه ای که از حضور خود در منطقه دارید به بخش ایثارگران سپاه مراجعه و نسبت به احقاق حق خود اقدام کنید.

 

پاسخ از محمد معرفی

کارشناس قوانین ایثارگران

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
.سلام . پدر من تکاور ارتش بوده .و مدت حضور در جبهه چهار سال هفت ماه (جنگی ) است
ارتش بهشون کارت قرمز رنگ داده که بالای کارت نوشته کارت ایثار . و در در قسمت جانبازی ۲۸ درصد بهش جانبازی دادن . ولی بنیاد جانبازان میگه ما قبول نداریم ما باید درصد و کارت جانبازی بدیم .
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi