شناسه خبر : 80217
سه شنبه 23 دي 1399 , 17:29
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

هواداران ترامپ در خیابان‌ها رژه رفتند

آماده‌باش پنتاگون برای مقابله با شورش روز تحلیف

«رایان مک‌کارتی» مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا می‌گوید «پنتاگون از تهدیدهای احتمالی آینده توسط تروریست‌های بالقوه در روزهای منتهی به مراسم تحلیف و از جمله خود روز این مراسم، آگاه است و در حال کار با نیروی انتظامی محلی و فدرال برای هماهنگی مقدمات امنیتی است». همزمان هواداران مسلح ترامپ در نیویورک و کالیفرنیا، رژه رفتند!

به گفته «رایان مک کارتی»، دست‌کم ۲۵ پرونده «تروریسم داخلی» در ارتباط با حمله به کنگره آمریکا گشوده شده است. اسلحه‌های بلند، کوکتل مولوتوف، مواد منفجره و کابل در حمله به کنگره پیدا شده که بیان می‌کند نزدیک بوده «فاجعه‌ای سهمگین» رقم بخورد.
همزمان شهردار واشنگتن نیز طی نامه‌ای به سر‌پرست وزارت امنیت داخلی آمریکا خواستار افزایش و تمدید تدابیر امنیتی تا زمان تحلیف بایدن و حتی بعد از آن شد. به نوشته پایگاه خبری «یو.اس نیوز»، موریل بوزر در نامه‌ای که برای «چاد ولف»، سر‌پرست وزارت امنیت داخلی آمریکا نوشته عنوان کرده است: «ما شدیداً بر این باور هستیم که با توجه به آشوب، مجروحات و کشته‌شدگانی که در جریان یورش‌ها به کنگره شاهد بودیم، پنجاه و نهمین مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری در ۲۰ ژانویه(اول بهمن) نیازمند یک تدبیر بسیار متفاوت‌تر نسبت به تحلیف‌های گذشته است». شهردار واشنگتن در این نامه خواستار اعلان وضعیتی «قبل از فاجعه» برای این شهر شد و همچنین مجوز کمک از سوی دولت فدرال را نیز صادر کرد.
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi