شناسه خبر : 80231
چهارشنبه 24 دي 1399 , 10:39
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

آرزوی یک نوجوان برای رزمندگی کنار شهید کاظمی

در سال‌های دفاع مقدس نوجوانان زیادی برای رفتن به جبهه مجبور به تغییر سن شناسنامه و یا استفاده از راه‌‎‌های دیگر بودند. مثل نوجوان رزمنده «مهدی کاظمی» که در نامه‌ای به شهید «احمد کاظمی» فرمانده وقت لشکر هشت نجف اشرف با زبان کودکانه خود، از وی تقاضا می‌کند تا برای شستن لباس یا درست کردن سنگر اجازه رفتن به جبهه بدهد.

وی این نامه را بر روی یک برگه خط دار (دفتر مشق مدرسه) نوشته است.

آرزویم پیکار با دشمن در کنار توست

در این نامه آمده است: «سلام‌ ای پاسدار قرآن،‌ ای پاسدار حرمت خون شهیدان که با بانگ غریو الله اکبر بر سینه دشمن حمله می‌بری من خیلی دلم می‌خواهد با هم به پیکار نبرد حق علیه باطل برویم، من آرزو دارم در کنار تو نبرد کنم، دلم می‌خواهد در تعطیلات به جبهه بیایم، ولی نمی‌گذارند و می‌گویند سن تو کم است کار به سن نیست. من لباستان را می‌شویم یا سنگر درست می‌کنم.

من کمتر از شما نیستم، من بدرد این جور کار‌ها می‌خورم، از شما خواهش می‌کنم اگر می‌شود به خاطر خدا هم که شده مرا هر جوری هست به جبهه بیاورید. امیدوارم در کارهایت موفق باشی، هم‌رزم تو مهدی کاظمی»

یادآور می‌شود در دوران دفاع مقدس ۳۶ هزار دانش‌آموز بسیجی که داوطلبانه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند، به شهادت رسیدند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi