شناسه خبر : 80245
چهارشنبه 24 دي 1399 , 14:35
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

به کمیسیون تلفیق ارائه شد:

پیشنهاد افزایش حدود ۲۰ درصدی حقوق ایثارگران

در بحث ایثارگران، ما موضوع تبدیل وضعیت را مصوب کردیم. اگر چه الان دیوان عدالت اداری رأی دیگری داده است و متاسفانه...

فاش نیوز - نایب‌رییس کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم از پیشنهاد افزایش 20 درصدی اعتبارات ایثارگری به کمیسیون تلفیق خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش‌نیوز، ولی اسماعیلی، نماینده‌ی مردم گرمی و دشت‌مغان در مجلس شورای اسلامی، در حاشیه‌ی جلسه‌ی علنی با اشاره به شکل‌گیری کمیته‌ی ایثارگران در کمیسیون تلفیق یادآور شد: به منظور رسیدگی هر چه بهتر به مطالبات ایثارگران در لایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده، 16 کمیته، از جمله کمیته‌ی ایثارگران در کمیسیون تلفیق تشکیل شده است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کمیسیون اجتماعی در بحث لایحه‌ی بودجه‌ی 1400 بر اساس پیشنهادی، بودجه‌ی ایثارگران را در همه‌ی زمینه‌ها افزایش دادیم و خواستار اعمال این پیشنهاد در بودجه‌ی سال آینده هستیم.

وی ادامه داد: این افزایش‌ها(از 20 تا 40درصد) در بحث حقوق ایثارگران از جمله120 هزار رزمنده‌ی معسر، والدین شهدا، پرستاران جانبازان 70 درصد به بالا و بازنشستگان ایثارگر باید اعمال شود و حقوق همه‌ی آنها در سال آینده افزایش یابد.

اسماعیلی با بیان اینکه این پیشنهاد از طرف کمیسیون اجتماعی به کمیسیون تلفیق داده شده است خاطر نشان کرد:  ما به‌طور مرتب مسائل و مشکلات ایثارگری را دنبال و پیگیری می‌کنیم. به‌طور مثال برای رزمندگان معسر در سال جاری مبلغ 900هزار تومان حقوق در نظر گرفته شده است؛ در حالی که در برنامه‌ی ششم توسعه‌ی کشور، حداقل حقوق یک میلیون و 800هزار تومان لحاظ شده است. بنابر این ما پیشنهاد کردیم به جای 900 هزارتومان، این مبلغ را اضافه شود؛ چرا که در حال حاضر با 900 تومان کسی نمی‌تواند زندگی کند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: برای افزایش‌ها،منابع تامین اعتبارات نیز دیده شده است و امیدواریم با تصویب در کمیسیون تلفیق، پاره‌ای از مشکلات جامعه‌ی ایثارگری برطرف و مطالبات پرداخت شود.

نماینده‌ی مردم استان اردبیل در بهارستان در خصوص مشکلات تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی نیز متذکر شد: در بحث ایثارگران، ما موضوع تبدیل وضعیت را مصوب کردیم. اگر چه الان دیوان عدالت اداری رأی دیگری داده است و متاسفانه با رأیی که صادر کرده، کار خراب شده است؛ اما با این وجود قصد داریم در لایحه‌ی 1400 منبع مالی آن را تعیین کنیم. اگر چه موضوع تبدیل وضعیت را در قانون آورده‌ایم اما با رأی دیوان، بحث پیچیده‌تر شده است.

ولی اسماعیلی در ادامه‌ی سخنان خود اظهار داشت: با این وجود سعی می‌کنیم این موضوع را در بودجه‌ی 1400 بیاوریم و محل تامین اعتباراتش را از هدفمندی یارانه‌ها لحاظ کنیم تا فرزندان ایثارگران، اعم از فرزندان شهدا و جانبازان مشمول این قانون شوند.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل تاکید کرد: به نظر من دیوان نباید به این موضوع ورود می‌کرد و باید  آن چیزی را که مجلس شورای اسلامی برای ایثارگران تصویب کرده بود را اجرا می کرد.

پایان/

تلگرام
اینستاگرام
توییتر

...
این خبر بود یا دروغ سیزده بدر .
۲۰ % .
با گرانی ۴۰۰ % .
شوخی کرد .
شما جدی گرفتی .
...
آقای روحانی که %25درصدپیشنهادداده شما کردی 20%بااین تورم وگرانی%400درصدی گلی به جمال شما. من از بیگانگان هرگز ننالم. هرآنچه کردبامن آشناکرد؟
امسال وسط سال حقوق کارمندم را زیاد کردن خوب ایثارگران را مثل کارمندم حساب کند یک با انصاف توی کشور اسلامی پیدا نمیشه نعره بزنه بگه آهای دولت شیعه خط تورم ده میلیون تو هنوز صدقه یک م میدی
سلام مسلمان مجلسی خود دولت که بوجه ایثار گران را۶۰درصد
افزایش داده بابا ی کم مطا لعه کنید یکم گوش بدید
۲۰درصد افزایش حقوق پیشنهادی کارگرانست برای ۱۴۰۰ که مورد قبول واقع نشده ۵۰۰درصد تورمداریم یک امپول ارامبخش۸۰۰برابر گران شده
جالبه دولت بیست وپنج درصد میخاد اضافه کنه این اقا میخواد پنج درصد کم کنه.
از نمایندگان مجلسی که نتوانستند از قانونی که خود تصویب کرده اند دفاع کنن هیچ انتظاری نیست و ثابت شد همه این حرف ها عوام فریبیست والا و دو نفر ادم در پست معاونت کل مجلس و قانون و جامعه ایثارگران را به سخره گرفتند و بی سوادی نمایندگان را برملا کردند . تبدیل وضعیت ایثارگران چه شد ؟ سه سال همه ما را سر کار گذاشتید و برای تبلیغات خودتان در بوق و کرنا کردید قانون برای تبدیل وضعیت ایثارگران تصویب کردیم و تبلیغات کردید اما در عمل هیچ کاری نشد و فقط نام ایثارگران را خراب کردید که همه به چشمی دیگر در محل کارمان ما رو میبینن . حیف آن همه ایثار و از خود گذشتگی و خون هایی که برای این مرز و بوم ریخته شد که یه عده که خودشان را وارث خون شهدا مینامند بدون احساس مسئولیت و بدون در نظر گرفتن قبر و قیامت فقط در فکر پست و دنیا و پول هستند . دکتر چمران گفت هر کسی اگر مومن باشد مسئولیتی که نمیتواند و صلاحیت ندارد بر عهده نمیگیرد .
حالا میفهمیم چرا میگویند حضرت امام خامنه ای تنها و بی یاور است . ننگ بر خائنین به این مردم و مملکت . ننننگ
مگه میشه قانونی به تصویب مجلس برسه وابلاغ هم بشه*
امااجرانشه؟!
این کاردیوان،،یعنی وتوووو!!!!!
به ریاست قوه قضاییه رجوع شود.
و درصورت لزوم به محضرآقاگزارش کنید***
والسلام.
از نمایندگان دلسور مثل ایشان که با وزیر آموزش و پرورش که هر طور شده می خواست 15 شهریور مدارس را باز کند انهم بدون توجه به وضعیت قرمز اکثر شهرستان ها ولی با جدیت اخطار دادند و بعد ا زمدتی دستور تعطیلی دادند(متاسفانه هم اکنون نیز می خواهند دوباره باز کنند و یک دهن کجی به وزارت بهداشت که مخالف بازگشایی مدارس است بکنند) و همچنین سروسامان دادن به وضعیت نابسامان ایثارگران که از دوره دوم احمدی نژاد شروع و در دولت روحانی به اوج رسید تشکر کرد.مسلما اگر پیگیری این نمایندگان نبود نصف دانش آموزان بر اثر کرونا و نصف ایثارگران از گرسنگی و بیمه تکمیلی ناقص دی فوت کرده بودند. جا دارد آقای اسماعیلی طرح تسری امتیازات جانبازان بالای 25 درصد به زیر 25 درصد که در هفته دفاع مقدس سال 1399 قول اجرای آن را دادند نیز عملی کنند. به یاری ایزد منان
با سلام
اينها همش دروغ است مجلس انقلابي هم براي رزمندگان هيچ كاري نميكند.
سلام.،،،، دوستان سالی که خوشست از زمستانش پیداست
َجنگم برای پارتی داران شد نعمت شد ثروت شد ریاست شد دست اندازی به پولهای کلان شراکت بابامدیران دزد
وبرای ما افراد بی پارتی شد نقمت درد مجروحیت ناتوانی از دست دادن همه چی وهمه کس اوارگی شرمندگی هر روز دروغی هر روز حیله ای
والا درد وبی پولی ناتوانی در درتهیه داروهایی که


نایابند کلافه ایم اقایان مسئول برای ریاست ودزدی بیشتر بهم
میپرند ما برای بدبختیکه روز بروز بیشتر میشود
خدا لعتت کند بانی این همه گرفتاری
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi