شناسه خبر : 80264
پنجشنبه 25 دي 1399 , 13:37
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

این می تواند یک هشدار باشد

وقتی خود بنیادشهید، شهدا را تحریف می‌کند!

رهبر معظم انقلاب بارها خطر تحریف معارف دفاع مقدس را گوشزد فرموده‌اند. عجیب اینکه انتشارات رسمی بنیاد شهید یعنی نشر شاهد هم حالا عامل این تحریف شده...

فاش‌نیوز -  بنیاد شهید و امور ایثارگران که در همه‌ی زمینه‌ها باید مدعی حقوق ایثارگران باشد، پس از کم کاری‌ها و بی‌عملی‌هایی که در حوزه‌ی مطالبه‌گری حقوق ایثارگران از دولت، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها شاهدش هستیم، حالا خبری به دستمان رسیده است که گویا موردی از اهمال و بی‌مسئولیتی در حوزه‌ی فرهنگ و نشر آثار ایثارگران نیز انجام گرفته است که امیدواریم همین یک مورد بوده باشد!

 بر پایه این خبر، حدود بیست سال پیش کتابی با نام محبوب دل‌ها چاپ شد. سال‌ها بعد نویسنده‌ای با عقد قرارداد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اخذ چند میلیون تومان پول، قول چاپ کتابی را می‌دهد. بعد از مدتی ضمن پرداخت حق الزحمه تحقیقات وی، به دلایلی از ادامه‌ی کار با وی جلوگیری می‌شود. نویسنده نیز به نشر شاهد می‌رود و ضمن اخذ چند میلیون تومان دیگر، با عقد قرارداد جدید، اطلاعات مربوط به سپاه را به طور غیرقانونی خارج کرده و مطلب را تحریف می‌کند و کتاب جدیدی با مطالب سرقتی را تحریف شده به چاپ می‌رساند که حتی اسم این کتاب هم کپی است.

علی‌رغم اطلاع دادن به مدیران نشر شاهد و مکاتبه‌ی رسمی سپاه با بنیاد برای جلوگیری از توزیع کتاب تحریف شده‌ی دفاع مقدس و درخواست ابطال مجوز نشر آن، نه تنها اقدامی نشده، بلکه به طور رسانه‌ای در پایگاه نوید شاهد بنیاد شهید، انتشار کتاب نیز مژده داده شده است.
سوال این است که چرا علی‌رغم این همه پیگیری و احراز مالک اصلی معنوی، بنیاد شهید در قبال کتابی که البته تحریف هم شده است، اصلاً مسوولیتی قبول نمی‌کند و می‌گوید ما با نویسنده قرارداد داریم و طرف حسابمان ایشان است.

رهبر معظم انقلاب بارها خطر تحریف معارف دفاع مقدس را گوشزد فرموده‌اند. عجیب اینکه انتشارات رسمی بنیاد شهید یعنی نشر شاهد هم حالا عامل این تحریف شده است!

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi