شناسه خبر : 80304
یکشنبه 28 دي 1399 , 11:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز

قانون کم نداریم، مشکل در اجراست

قانون شفاف است اما نگرش مدیران امروز ما با گذشته متفاوت است و این نگرش باعث شده که مشکلات ایثارگران کما کان باقی بماند.

فاش‌نیوز - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: قانون شفاف است اما نگرش مدیران امروز ما با گذشته متفاوت است و این نگرش باعث شده که مشکلات ایثارگران کماکان باقی بماند.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش‌نیوز، "فدا حسین مالکی" نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یازده دوره قانون گذاری و شفافیت قوانین ایثارگری در کشور، خاطرنشان کرد: موضوع ایثارگران و خانواده‌های معظم آنها یکی از مسائلی است که همیشه مورد توجه نظام و انقلاب بوده و خواهد بود.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما بعضاً مشاهده شده است که در دستگاه‌های دولتی، در مناطق و در استان‌ها کم توجهی‌هایی به این قشر عظیم انقلاب شده است که به هیچ عنوان مورد تائید نیست؛ اگر چه ما باید به لحاظ قانونی و عرف و شرع، نسبت به این خانواده‌ها و برطرف کردن مشکلاتی که در زندگی دارند اقدام کنیم. بنابراین دولتمردان و مسئولان کشور باید به ایثارگرانی که در دستگاه‌های دولتی مشغول هستند، اهتمام کرده و نسبت به اعطای تسهیلاتی که در شان این عزیزان است، اقدام کنند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم، متذکر شد: طبیعی است که باب شهادت برای نیروهای انقلاب هم در داخل کشور و هم در دفاع از نظام و انقلاب و اسلام، در حوزه و منطقه باز است و از این بابت نگاه پررنگ دستگاه‌های دولتی و نظام می‌تواند مورد توجه باشد.

فدا حسین مالکی، نماینده مردم زاهدان در بهارستان، با اتکا به کافی بودن قوانین اما اشکال در اجرا، تاکید کرد: در مورد مباحث کاری ایثارگران و اشتغالشان، قوانین زیادی داریم و اخیرا هم دو قانون در مورد ایثارگران شرکتی مصوب شد اما متاسفانه در اجرا موانع زیادی داریم. مانع ما در اجرا به این لحاظ است که موضوع برای برخی از دستگاه‌های دولتی قابل فهم نیست و حتی ذهنیت منفی در جامعه به وجود می‌آورد.

 نماینده‌ی ایثارگر مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا برخی از مدیران نمی‌خواهند قانون را درک کنند یا اینکه قانون شفاف نیست، تصریح کرد: قانون شفاف است چرا که اگر شفاف نباشد، دولت برای آن آیین‌نامه می‌نویسد و از این جهت مشکلی نیست، اما نگرش مدیران امروز ما با گذشته متفاوت است. یعنی این نگرش که تفاوت‌هایی دارد، باعث شده است که مشکلات عزیزانمان کماکان باقی بماند.

 عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم، در خصوص وضعیت ایثارگران در لایحه بودجه‌ی 1400 اظهار داشت: در لایحه‌ی بودجه توجه خوبی به ایثارگران شده است. چند روز پیش هم آقای اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران را به فراکسیون ایثارگران دعوت کردیم و مسائل و مشکلات ایثارگران در این نشست گفته شد و ان شاء الله مورد توجه جدی قرار بگیرد اگر چه ایشان این اراده را دارد که مشکلات را حل کند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ابراز احساس تحرک و پویایی در بنیاد شهید، با آمدن آقای اوحدی، خاطر نشان کرد: تاکید ما هم این است که به هر حال مسئولان از حرف به عمل بیایند چرا که این مجلس، فرصت خوبی است تا هر جا که گیر قانونی دارند، به ما مراجعه تا برایشان آن را برطرف کنیم.

نماینده‌ی ایثارگر مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: حتی اگر وزارتخانه‌ای به موضع ایثارگران توجه نمی‌کند، از طریق مجلس راحت‌تر می‌شود با آن برخورد کرد. چرا که در صورت درخواست، وزیر موظف به حضور در فراکسیون، کمیسیون و یا صحن علنی برای پاسخگویی خواهد بود و ما خود را مدیون این عزیزان می‌دانیم و مطمئنیم در خانه‌ی ملت، با متخلف برخورد خواهد شد.

پایان

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
خاطرنشان کرد: موضوع ایثارگران و خانواده‌های معظم آنها یکی از مسائلی است که همیشه مورد توجه نظام و انقلاب بوده و خواهد بود.
...
هیچ وقت نبوده و نخواهد بود .
مثلاً پس از پایان جنگ به همه رزمندگان عزیز باید مستمری حقوق می دادند : که ندادند ؟!
به همه جانبازان عزیز باید حقوق می دادند : که ندادند ؟!
و بینشان فرق و تفرقه گذاشتند و ۵% گفتند که حقوق نگیرد تا از فقر بمیرد؟!
و گفتند چه پولی بدهیم ؟!
و بچه های جبهه و جنگ و فرهنگ ایثار و شهادت را :
غریب و خاموش کردند ؟!
و فرهنگ رانت و اختلاس را ترویج کردند ؟!
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi