شناسه خبر : 80348
سه شنبه 30 دي 1399 , 08:26
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پاسخ شهید سلیمانی به نامه رزمندگان لشکر ۴۱ ثارالله

پاسخ شهید سلیمانی به نامه رزمندگان لشکر 41 ثارالله/ دست‌خط دیده نشده حاج قاسم+عکس

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در پاسخ به نامه رزمندگان لشکر ۴۱ ثارالله اطاعت از ولی را عاملی دانست که دیگران را در مسیر شهیدان حفظ می‌کند.

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در پاسخ به نامه رزمندگان لشکر 41 ثارالله اطاعت از ولی را عاملی دانست که دیگران را در مسیر شهیدان حفظ می‌کند.

شهید , سردار قاسم سلیمانی , دفاع مقدس ,

متن نامه رزمندگان لشکر 41 ثارالله به شهید سلیمانی و پاسخ ایشان به شرح زیر است: 

بسمه تعالی

محضر مبارک سردار بسیجی سرلشکر سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی
سلام علیکم بما صبرتم فنعم عقبی الدار

ای حبیب دل‌ها...در فرهنگ خاکریز هرچه جستیم نتوانستیم واژه‌ای بیابیم تا معنی کند تو را...خواستیم بگوییم مالک اشتر علی(ع)، باز دلمان در خاکریز قلاویزان و حاج محب جا ماند.

خواستیم بگوییم امیر دل‌های مظلومان فاطمی(س)، باز دلمان پیش شیر بچه‌های لشکر 41 ثارالله جا ماند...هر چه گشتیم نبود واژه‌ای که معنا کند تو را...دیدیم حاج قاسم خودمان زیباترین واژه‌ای است که بوی شهدا و رنج اسرا و خون دل خوردن جانبازان را می‌دهد...پس می‌خوانیم تو را به نام حاج قاسم که حبیب دل‌هایی و باید زنجیر کنیم بند دلمان را به تو که شهید زنده‌ای...

ای فرمانده، ببخش قصورمان را که یادگار و فاتح قلاویزان حاج محب، آن عزیز سفر کرده را درک نکردیم و در غربت تب شیمیایی سوخت و آب شد...باز هم ببخش ما را آن دم که در اوج جنگ با عفریته داعش رسالت حسینی از ولی امرمان گرفتی و برای بدرقه حاج محب آمدی و با بوسه‌ای بدرقه‌اش کردی...و حضور گرانقدر شما، باعث تسلای خاطر دل‌های غم گرفته‌مان گردید.

ای فرمانده، ای ترکش خورده از رنج روزگاران...در مصاف با فتنه و داعش و منافقین جدید، چتر دستان دعایت را بر سرمان باز کن تا باز احساس عشق کنیم و خود را در قلاویزان ،دشت مجنون و کانال ماهی و...پیدا کنیم. با وجود نفس گره خورده به کپسول و تن رنجور، یارای یاریت هستیم تا در مصاف با زر و زور و تزویر در رکابت باشیم و این تن ترکش خورده می‌تواند خشاب سربازانت را پر کند تا خشم هزار ساله را بر قلب تزویر و فتنه خالی نماید.

ای هم نفس شهدا، دعایمان کن تا از پیمان باز نگردیم و گندم نمای جوفروش نگشته و لیاقت سربازی مراد خویش حضرت امام سید علی (زیده عزه) را از کف ندهیم.

سپاس واژه‌ پراحساس ماست که کمترین است،این کمترین عاشقانه تقدیم تو باد.

رزمندگان استان سیستان وبلوچستان
در لشکر 41 ثارالله

پاسخ «حاج قاسم» به نامه رزمندگان لشکر 41 ثارالله

 بسم الله الرحمن الرحیم

دوستان و برادران عزیزم، یادگاران دوران عزت و افتخار جهاد

سلام علیکم

آنچه ما را می‌تواند در مسیر دوستان شهیدمان و در بستر جهاد و شهادت حفظ کند عبارت است از:

اولاً: توجه به خود، خود را شناختن و توجه خاص به تربیت خود و نادیده گرفتن خود در مقامات مادی و دنیوی.

ثانیاً: اصرار بر اذکار و افکار و اعمال شهدا و آن را چراغ راه خود قرار دادن برای گم نشدن.

ثالثاً: حفظ روحیه جهادی، انقلابی، دینی، معنوی، ادب در رابطه با مردم و اخلاص در عمل.

رابعاً: اطاعت از ولی که آنها جان در راهش دادند و باقی ماندن در این خط و راه؛ ترویج عملشان با عملمان و حفاظت از  منهجشان با اقدامتان.

اینها موجب می‌شود محب، همیشه باشد و در هر یک از شما روزانه طلوع کند.

برادرتان قاسم

96/4/23

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi