شناسه خبر : 80395
پنجشنبه 02 بهمن 1399 , 13:26
اشتراک گذاری در :
عکس روز

طرح تشکیل سازمان رزمندگان

کمیته‌ی ایثارگران کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی طرح تشکیل سازمان رزمندگان را مورد پیشنهاد قرارداده و این طرح برای اجرا، نیاز به تصویب در صحن علنی مجلس را دارد....

فاش نیوز - امام خمینی(ره): من‏ ‏می‌دانم که بسیاری از خانواده‌های عزیز شهدا و جانبازان و اسرا و‏ ‏مفقودین به خاطر مناعت طبع و بزرگواری و اخلاق کریمۀ خود در‏ ‏مصایب و مشکلات زندگی به مسئولین مراجعه نکرده‌اند و یا‏ ‏مراجعه‌شان به حداقل بوده است. و همه نیز می‌دانیم که اکثریت‏ ‏این قشر و رزمندگان عزیز اسلام از طبقات محروم و کم‌درآمد‏ ‏بودند و مرفهین کمتر دل برای انقلاب سوختند، ولی وظیفه‌ی ماست‏ ‏که در حد توان و مقدورات قدرشناس زحمات آنان باشیم و من‏ ‏میل ندارم که این قدرشناسی فقط در حد تعریف و تمجید ظاهری‏ ‏خلاصه شود بلکه باید در همه نوع امتیازات اجتماعی و اقتصادی.‏

 کمیته‌ی ایثارگران کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 مجلس شورای اسلامی طرح تشکیل سازمان رزمندگان را مورد پیشنهاد قرارداده و این طرح برای اجرا، نیاز به تصویب در صحن علنی مجلس را دارد که پیش بینی می‌گردد با همت نمایندگان انقلابی و ایثارگر مجلس به تصویب نهایی رسد. باتوجه به فداکاری‌ها، رشادت‌ها، ازخودگذشتگی‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، مدافعان وطن، مدافعان حرم و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت؛ تشکیل این سازمان ضروری به نظر می‌رسید. در ساختار سازمانی سازمان رزمندگان پیشنهاد می‌گردد که چهار مدیریت قرار گیرد.

1 -مدیریت پذیرش 2- مدیریت حقوق و مزایا 3- مدیریت خدمات رفاهی 4- مدیریت حمایت از رزمندگان

مدیریت پذیرش: این مدیریت موظف است تا آمار رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم را بر اساس آمار اعلامی از سوی هر یک از نهادها و یگان‌های نیروهای مسلح اخذ و ثبت نماید و در راستای ارائه خدمات به رزمندگان نیروهای مسلح نسبت به صدور کارت ایثار اقدام نماید. مبلغ ۱۳۰۰۰ میلیارد ریال به ردیف‌های ۱۱۱۱۸۷ بودجه‌ی 1400 جهت کارت ایثار، ایثارگران- به نام سازمان رزمندگان- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای این امر اختصاص یافته است.

مدیریت حقوق و مزایا: در راستای بند (ب) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای اجرای تبصره ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، سازمان رزمندگان نیروهای مسلح و بنیاد شهید و امور ایثارگران به کلیه آزادگان و ایثارگران واجد شرایط اعم از حالت اشتغال و غیرحالت اشتغال از محل ردیف ۱۳۱۶۰۰ و ۱۱۱۱۸۷ پرداخت نماید.

برابر بند ب ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده است در سال اول اجرای قانون برنامه، اعتبار مورد نیاز برای اجرای تبصره ماده38 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی کرده و از طریق سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح به کلیه آزادگان و جانبازان واجد شرایط پرداخت کند.

مطابق مفاد ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران : حقوق و مزایای پرسنل وظیفه و نیروهای داوطلب غیرشاغل دستگاه‌های موضوع ماده ۲ این قانون که به صورت مردمی از سوی مراجع ذیصلاح نظیر نیروی مقاومت بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش، کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد سازندگی، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به جبهه اعزام و به دلیل حضور در جبهه یا بر اثر ترور، شهید، مفقودالاثر، جانباز از کارافتاده کلی و آزاده از کارافتاده کلی شده‌اند طبق مقررات همطراز کادر نیروهای مسلح تعیین و توسط بنیاد پرداخت خواهد شد.

تبصره – حقوق وظیفه جانبازان غیرحالت اشتغال مشمول قوانین نیروهای مسلح براساس مقررات مربوط در نیروهای مسلح محاسبه و توسط نیروی مربوط پرداخت میگردد.

مدیریت خدمات رفاهی: در اجرای بند (الف) ماده (۸۹) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از طریق بانک‌های عامل و با معرفی سازمان رزمندگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در کلان‌شهرها دو میلیارد ریال و در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار جمعیت ۱.۶۰۰ میلیون ریال و در شهرهای بالای یکصد هزار نفر یک میلیارد و سیصد میلیون ریال و در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت یک میلیارد ریال و در روستاها هشتصد میلیون ریال وام قرض الحسنه با نرخ ۴% و با بازپرداخت ۲۰ ساله به رزمندگان تسهیلات ساخت و یا خرید مسکن اعطا نماید.مابه التفاوت سود سقف نرخ مصوب شورای پول و اعتبار به مبلغ پنج هزار میلیارد ریال (۵۰۰۰) از محل ردیف ۱۱۱۱۸۷ توسط سازمان رزمندگان دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پرداخت می‌گردد.

در راستای اجرای جزء (۱) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه ششم توسعه، دانشگاه‌های تحت پوشش وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری- بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی‌که از مشمولین این بند شهریه دریافت می‌نمایند، موظفند نسبت به اعطای معافیت حداقل ۳۰% شهریه به مشمولین ماده فوق اقدام نمایند. بار مالی نشای از اجرای این بند از محل ردیف ۱۳۱۶۰۰ و ۱۱۱۱۸۷ به مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال تأمین می‌گردد.

در راستای اجرای بند (ث) ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه و تبصره ۳ ماده ۴۱ قانون جامع ایثارگران، مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال در ردیف‌های ۱۳۱۶۰۰ و ۱۱۱۱۸۷ پیش‌بینی می‌گردد

بند ث ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه اشعار می‌دارد: دولت مکلف است طبق بودجه سنواتی به‌منظور حمایت و تجلیل از رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که حداقل شش‌ماه سابقه حضور در جبهه دارند و جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) جانبازی و آزادگان با کمتر از شش‌ماه سابقه اسارت و همسران و فرزندان آنان تسهیلات رفاهی، معیشتی، بهداشتی، درمانی و فرهنگی به شرح زیر ارائه نماید.

  1.  تأمین و پرداخت یا معافیت حداقل سی‌درصد(30%) هزینه شهریه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی، دوره‌های شبانه دانشگاههای دولتی، دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه‌های مورد تأیید وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وفق بودجه سنواتی
  2.  بهره‌‌مندی رایگان از خدمات مراکز فرهنگی عمومی و ناوگان حمل و نقل شهری
  3.  معافیت از پرداخت سی‌درصد (30%) هزینه از طریق هر یک از شرکتهای دولتی و خصوصی هواپیمایی، ریلی و دریایی در سفرهای داخلی و عتبات عالیات برای یکبار در سال
  4.  شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و سازمان اوقاف و امور خیریه مکلفند به‌منظور ارج نهادن به والدین، همسران و فرزندان شهدا و آزادگان و همسران و فرزندان آنان، جانبازان و همسران و فرزندان جانبازان بیست‌و پنج‌درصد (25%) و بالاتر و رزمندگان با سابقه حضور شش‌ماه و بالاتر در جبهه را با رعایت مفاد وقفنامه در امامزادگانی که دفن اموات در آنها مجاز می‌باشد و آرامستان‌ها بدون أخذ هزینه اقدام نمایند.
  5.  بهره‌مندی از انشعاب رایگان آب، فاضلاب، برق و گاز برای یک بار در یک واحد مسکونی
  6. بهره‌مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر مطابق قوانین مربوطه و برای رزمندگان با حداقل شش‌ماه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس در حقوق و مزایای اجتماعی.

مدیریت حمایت از رزمندگان:

با توجه به اینکه وزارتخانه‌ها و سازمان ها تفاسیر متفاوت از قوانین رزمندگان دارند و می‌بایست سازمان رزمندگان در این مسئله بصورت قوی و مستدل جهت رفع ابهام قوانین مصوب رزمندگان که متضمن حمایت از رزمندگان باشد اقدام کند به همین دلیل پیشنهاد می‌گردد تا مدیریت حمایت از رزمندگان در زیر مجموعه سازمان رزمندگان ایجاد گردد.

در راستای اجرای قانون تفسیر بند و ماده 44 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور موضوع تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران معزز که در تاریخ 27/07/99 به تصویب مجلس رسیده و در نامه ی شماره ی 91698 مورخ 15/08/99 ریاست محترم جمهور جهت اجرا ابلاغ گردیده است؛ سازمان رزمندگان موظف است تا با معرفی و حمایت از رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان که در کلیه دستگاه اجرایی موضوع ماده2 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مشغول بکار بوده اند برای تبدیل وضعیت براساس شرایط مشروحه در قانون به رسمی قطعی تبدیل اقدام نمایند.

 

علی صیاد قبادی – کارشناس ارشد مدیریت و پژوهشگر حوزه اداری و استخدامی

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
لطفا لطفا لطفا این مورد فراموش نشود / یشنهاد می شود متناسب با سایر قوانین مصوب همچون جدول بند دو ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری که در آن هر ماه حضور در جبهه، همطراز با درصد جانبازی، همسان سازی شده , به ازای هر یک ماه حضور در جبهه رزمندگان، یک درصد جانبازی در نظر گرفته شود .
لطفا لطفا لطفا این مورد فراموش نشود

باسلام واحترام لطفاطرح به ازای هرماه جبهه 1درصد جانبازی برای رزمندگان پیگیری فرمایید. از مدیر وکارکنان فاش نیوز برادرانه انتظار پیگیری جدی قبل از تصویب نهایی بودجه 1400 داریم
سلام و ادب و احترام، در حَدِّ حرف و مصاحبه خبرنسبتاً[نه کاملاً] خوبی است.
ما نه ضد انقلابیم نه بُریده و منحرف از «ولایت».
افتخار ما این است: با لبیک به امامین انقلاب اسلامی از جان خود هم برای حفظ نظام مایه می گذاریم. #ماتاآخرایستاده_ایم.
عرایض ما از سَرِ درد است، با شکم سیران و مرفهین بی دردِ لیبرال دموکرات سخنی نداریم. سخن ما با آنانی است که در قوای مقننه و قضاییه و اجراییه خود از قاطبه ایثارگران دردمند هستند و کمر همت به پتیبانی این عزیزان بسته اند و می خواهند با تصویب و اجرا و نظارت های قوی و بعضاً لازم به برخورد با موارد عدم اجرا، در این راستا حق مغفول شده کرامت ایثارگر را از سال های گذشته را جبران نمایند.
نویسنده مطلب فوق آقای علی صیادقبادی اشاره ای با این مضمون در نوشتار خود داشتند: « موضوع ماده2 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مشغول بکار بوده اند برای تبدیل وضعیت براساس شرایط مشروحه در قانون به رسمی قطعی تبدیل اقدام نمایند.»
باید عرض نمایم مشکل تعداد قابل متنابهی از ایثارگران در وزارت علوم تفسیر و بهانه گیری های بی مورد در حق ایثارگران اعضای هیئت علمی(پیمانی) در این وزارتخانه برای تبدیل وضعیت است.
عین ماده 2 در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به صورت زیر است:
_____________ ماده ۲ـ دستگاه‌های مشمول این قانون عبارتند از:
الف- کلیه وزارتخانه‌ ها، سازمانها و دستگاه‌های اجرائی، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و ملی شده تحت پوشش و یا مدیریت دولتی اعم از اینکه دارای قوانین و مقررات خاص باشند و یا نباشند، قوه قضائیه اعم از کادر قضائی و اداری و سازمانها و مؤسسات وابسته و تابعه آنها، کانون وکلای دادگستری، کانون‌‌های کارشناسان رسمی دادگستری، قوه مقننه، نهاد ریاست جمهوری، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (سازمانهای وابسته و تابعه)، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران (نظامی و انتظامی) نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‌های تحت پوشش وابسته یا تابعه آنها و کلیه سازمان‌‌ها و شرکت‌هایی که به نحوی از انحاء از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند و یا قسمتی از بودجه آنها توسط دولت تأمین می‌گردد، بانک‌ها، مؤسسات بیمه‌‌ای، جمعیت هلال ‌احمر جمهوری اسلامی ایران، شهرداری‌ها و شرکت‌های تحت پوشش آنان و نیز مؤسسات و شرکت‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است از قبیل سازمان تأمین اجتماعی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان صنایع ملی ایران، شرکت‌های هواپیمایی، سازمان انرژی اتمی، اعضای هیأت علمی و کادر اداری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالـی کشـور، مجمـع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان و دانشگاه آزاد اسلامی.
ب- سایر دستگاه‌ها و سازمان‌‌ها و شرکت‌ها و مراکز تولیدی و توزیعی و خدماتـی که تحت پوشش قانون کار یا مقـررات تأمین اجتماعی و قـوانین خاص هستند.________________
با مُداقِّه کامل به سطور آخر ماده 2 با صراحت تمام قانون گذار اعضای هیئت علمی و مؤسسات آموزش عالی را [و حتی کارکنان آن را] شامل تبدیل وضعیت به قطعی رسمی می داند.
امّا در دانشگاه ها و مؤسسات به بهانه نداشتن مدرک دکتری کلیه اعضای هیئت علمی(پیمانی ) را که سوابق جبهه داوطلبانه بیش از یک سال و درجه جانبازی بیش از 25% و ... دارند و اکنون هم با احکام معادل استادیاری سال ها در حال تدریس میی باشند تبدیل وضعیت حتی لااقل به رسمی_ آزمایشی نمی نمایند.
واین مشکل ما است.
خواهشمندیم در تصمیمات آتی این قشر ایثارگر صحنه های نبرد فیزیکی و جنگ نرم امروزی در صحنه های علمی را فراموش نفرمایید و چاره ای برای تبدیل وضعیتشان بیاندیشید.
با تشکر از همه زحمت کشان سایت «فاش نیوز» که سنگ صبور ما ایثارگران است.
انتظار ما این است این درخواست ها را به کمیسیون مربوط ایثارگران و کمیسیون اصل 90 و کمیسیون تلفیق و فراکسیون ایثار گران مجلس برسانید. باز هم تشکر.
عجب!!! توی کاغذ چقدر امتیازات دارن جانبازان...
ولی واقعیت....
سلام خسته نباشید لطفا همین پیشهاد برادر مصطفی احمدزاده به ازای هر ماه جبهه یک درصد جانبازی تعلق به رزمندگان گیرد مهمترین مصوبه که تبعیض بین ایثارگران را ازبین می بره را به اطلاع نمایندگان انقلابی و ایثارگر فراکسیون ایثارگران برسانید که برای یکبار در بودجه سال ۱۴۰۰این خواسته کل رزمندگان مظلوم لحاظ شود
سلام آقا بهترین هر ماه یک درصد جانبازی من نمیدانم چرا دارند لقمه دور میزنند بیاید هر ماه جبهه یک امتیاز
سلام علیکم
پیشنهادات خوبیه*
امااگرکسی جانبازباشه و رزمنده بالای ۶ماه سابقه جبهه هم داشته باشد.
تحت پوشش هردوسازمان قرارمیگیرد؟
بنیادشهید وسازمان رزمندگان؟
یااینکه تسهیلات هردوموردرا ازیک سازمان دریافت میکند؟
لطفإ این موضوع هم کارشناسی،،بررسی واقدام شودکه حقی ست بر گردن قانونگذاران***
موفق ومؤیدباشید.
پیشنهاد خوبی است
امیدواریم ریاست این سازمان به یک نفر با تجربه و دانا همچون سردار جاسمی عزیز سپرده شود
باسلام آقا یان هر روز یه قانون نوشتید آخرش هیچ
یه قانون در مجلس تصویب کنید هر یکماه جبهه یک در صد
جانبازی بدین دست بنیاد و بنیاد را وزارت خونه کنید تمام بکنید بره 40 سال است دور خودتان میچرخید گیج گیج میزنید این انقلاب راهش ا دامه دارد پس باید وزارت خونه باشد تا جوابگو رزمندگان باشد تنها راهش وزارت خانه واسلام
باسلام و احترام خدمت اعضا محترم فاش نیوز
خبرنگار عزیز ، لطفا و خواهشاً به نمایندگان محترم بفرمایید که در مجلس وقتی تصویب می‌کنند، سازمان رزمندگان را ، طرحی ویا ماده تبصره ای برای اعضای معلول حین خدمت بسیج که در راستای ماموریت حادثه می‌بینند هم امتیازی چیزی درنظر بگیرند ،
به وا... رایگان زحمت میکشیم فقط فقط برای پیشرفت انقلاب عزیزمان و برای رضای خدا
خب شما هم برای رضای خدا بیایید و این نوع افرادی که حادثه می‌بینند در ماموریت بسیج هم جزوی ایثارگر حساب بفرمایید.
به خدا ماهم جزوه رزمندگان (اعضایی که در ماموریت بسیج حادثه می‌بینند ) محسوب میشیم .
چه گناهی کردیم در پایگاه بسیج کار میکنیم نه حقوقی هست نه بیمه ای نه درآمدی رایگان ، بعدش حادثه که میبینیم به ما می گویند میخواستی نیایی چرا آمدی!!!!
مگه دعوت نامه داده بودیم .!!!!
ای کاش این متن بنده به رهبرفرزانه انقلاب برسد و ایشان بزرگواری بفرمایند و بگویند در سازمان رزمندگان این نوع اعضای بسیج هم محسوب شوند .
به وا... هرجایی میرفتیم برای کار به دلیل مجروحیت بسیجی کار نمیدهند ، این درده‌ درد .
ای کاش امام راحل رضوان ا... علیه بودند.
از شما سپاسگزارم هم وقت نمودید خواندید و هم سوال میپرسید یاحق
واقعا جای تاسفه خیلی زشت وزنندن بعد سی وسه سال با این همه تبلیغات جهت فرهنگ ایثار وشهادت ررزمندگان را. قال گذاشتند فکرش برای هر انسان آزاده ای ازار دهن واقعا حق وحقوق هم سنگران شهدا را خوردن نفرین سهمگینی داره
با سلام باید به این مملکت گریه کرد تازه بعداز 30 سال آقایان میخوان سازمان رزمندگان متاسفم براتان 36 ماه عمر من در جبهه بوده 35 روز زیر توپ و تانگ مشگل است تا 36 ماه ما باید در قیامت حق و حقوق خود را بگیریم متاسفم به سپاه که ما را برد جبهه متاسفم متاسفم
با سلام خدمت دلیر مردان .بسیار کار پسندیده ای .ولی عمری نمانده .وارد زندگی بعضی از همین جانبازان ایثارگران با درصد کم بشوید .وارد حسابهای بانکیشون بشوید. بعضیها هیچ حقوقی ندارن.مستمری ندارن.درامدی ندارن.مستجرند .حمایتی نمیشوند .به خاطر مشکلات جسمانی قادر به کار نیستن.در حال حاظر اگه مستمری هم بدن ۵۵سال به بالا بتید باشی .یعنی کسی که مثل بنده۵۳سال سن داره وفقط تو این شرایط تنها ورودی حسابش یارانه ومعیشتی دیگه نمیدونه چه کاری انجام بده .از بس نامه نوشتم .حضوری مراجعه کردم .خواهش التماس کردم که دیگه خجالت میکشم .دیگه حتی برای گرفتنه وسایل اولیه زندگی .خورود خوراک .غیره با مشکلات فراوانی مواجه هستم .این مطالبو نمینویسم که دلی به رحم بیاد فقط خواهشان از نزدیک بیایند وخودشون ببیند.خواهشان طبق قانون رسیدگی به جانبازان معسر وفاقد کارودرامد .بنده رو هم زیر چتر رفعت خودتان قرار دهید.جانم فدای رهبر .کشور.مردمم ومسعلین زحمتکش
اش به همین خیال باش
باسلام.واقعا جای تاسف دارد جبهه ما را به دوبخش قبل وبعداز قطعنامه تقسم کردن بنده خداهایی که ۵ ماقبل قطعنامه بودن و ۳ مابعداز قطعنامه چه خاکی روس سرشان بریزن .تبعیض تا کجا
درخواست اصلاحیه از
((قانون جامع خدمات رسانی به ایثار گران)) در قانون مذکور حداقل سابقه رزمندگی 6ماه قید شده
عاجزانه درخواست داریم ،به حداقل 4ماه تقلیل یابد.

باسلام بنده بااینکه جانبازهستم و۳۸ ماه بسیجی جبهه رفتم وهیچ درآمدی ندارم فقط بیمه ایثارگری دارم با۵۳ سال عمربایدشرمنده خانواه باشم حتی کمک معیشتی هم به بنده ندادن آخه این عدالته که هستن کسانی باحقوق ۱۰ میلیون وماشین بالای ۵۰۰ میلیون وخانه ۱۲ میلیارد ودریافت کمک معیشتی به قول معرف یه بوم ودوهوا
با سلام ،
" با طرح تشکیل سازمان رزمندگان " موافقم ،
اما با طرح تفسیری آن مخالف هستم
چون در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ، در ماده یک بند " ه " ابتدا رزمنده را ایثارگر می شناسند اما متعاقبا طی تبصره ای در همان ماده ، رزمندگان را جدا میکنند و مقرر می‌نمایند تا دولت طرح سند راهبردی به رزمندگان را به خدمات رسانی به تصویب برسانند ، همین جدا سازی مشکل ایجاد کرده بطوری که پس از هفت سال ، این سند راهبردی در هییت وزیران در سال ۱۳۹۴ تصویب شد و کمیته ای به همین منظور تشکیل تا پیگیری گردد اما پس از ۲ سال اعضای آن تغییر و با ایجاد دبیرخانه و تشکیل فقط یک جلسه با دستور معاون ریاست جمهوری اجرایی
گردید و طی این سه سال هیچگونه حرکتی برای خدمات رسانی این قشر عظیم " رزمندگان " صورت نگرفته است فقط وعده های در حد کارت ایثار و پذیرش سهمیه دانشگاه بوده لذا بعنوان یک رزمنده و کارشناس نژاد به تشکیل چنین سازمانی را برای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با هر مقدار حضور و حمایت کامل از رزمندگان و خدمات رسانی به این عزیزان را خواستارم ولسلام
سلام پاسبان زمان طاغوت تحت پوشش وزارت دفاع ساتاهست حقوق بیمه ولی رزمندگان ازمیهن دفاع کردندهنوزمحروم ازبیمه بایدمجلس تصویب کردتحت پوشش ساتاحمایت کنیدرزمندگان دفاع مقدس
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi