شناسه خبر : 80640
پنجشنبه 16 بهمن 1399 , 11:15
اشتراک گذاری در :
عکس روز

با مردم در یک خط حرکت کنید!

یک نماینده نباید خود را تافته‌ای جدابافته قلمداد کرده و حقوق ویژه‌ای برای خویش قائل باشد. نماینده باید با مردم و در بین آن‌ها و...

فاش نیوز - بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم؛ وکیل مردم؛ ما نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌کنیم تا یار مردم و نه باری بر دوش آنان و هزینه‌ای برای نظام باشد. نماینده وکیل ملت است. او قیّم و حاکم بر مردم نیست، بلکه خادم آنان است. یک قانون‌گذار در درجه اول باید مقید به قانون، مقید به شرع و مقید به اخلاق اسلامی برآمده از سیره نبوی و علوی باشد.

وی انتخاب می‌شود تا به معیشت و زندگی مردم در عرصه عمومی توجه داشته باشد. یک نماینده نباید خود را تافته‌ای جدابافته قلمداد کرده و حقوق ویژه‌ای برای خویش قائل باشد. نماینده باید با مردم و در بین آن‌ها و نه بر مردم باشد.

آیا زمان آن نرسیده که شورای محترم نگهبان در روش‌ها و مؤلفه‌های احراز صلاحیت نمایندگان مجلس بازنگری کند؟ آیا دادستان کل کشور به عنوان مدعی‌العموم نباید به این اقدام‌ها ورود نماید؟ سیلی به صورت یک سرباز در حال انجام وظیفه مبنی بر برقراری نظم و امنیت و آرامش، سیلی به قانون است. بنده به عنوان یک شهروند جمهوری اسلامی ایران، علاقه‌ای به اطلاع از نام نماینده ندارم ولی بی‌شک نام آن سرباز وظیفه‌شناس ماندگار خواهد شد.

از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهم اعلام نمایند که ازاین‌پس از خط ویژه حرکت نکرده و با مردم عادی در یک خط حرکت کنند. گرچه شنیده شده که نماینده خاطی عذرخواهی کرده ولی آیا سرخی صورت سرباز وظیفه‌شناس با عذرخواهی برطرف می‌شود؟ پیش‌تر بیش از این برای سربازان کشور حرمتی قائل بودیم.

پس پیشنهاد می‌شود ایشان استعفا دهد، چون مجلس شورای اسلامی خانه ملت است و کسانی که دست بر مردم بلند کنند، جایی در این خانه ندارند. و در آخر اینکه ما رأی خود را از این نماینده پس گرفته و منتظریم نهادهای نظارتی نیز اعتبارنامه این نماینده را به حالت تعلیق درآورند.

خادم الشهدا، جانباز عباس طایفه

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام و درود بر همه ی خادمین صدیق به نظام جمهوری اسلامی ، بنده حقیر یکی از شهروندان کشور پنهاور ایران عزیز نیز خواستار برخورد قانونی با نماینده خاطی که از موقعیت خود سو استفاده نموده است را خواستارم ، برادر گرامی و ارجمند نماینده خانه ملت ، به حضورتان عارضم امروز خیلی از مدیران در سازمانها و ادارات به اخلاق پایبند نبوده و نمی باشند و لیکن در لباس شما از حمایت در ارتقا و ابقا برخوردارند و تاسف دارد که نماینده با سعه صدر از حال طبیعی خارج شده و سیلی بر صورت یک ایرانی وظیفه شناس می زند ، شما را به خدا با اینگونه رفتار غیر منطفی دشمن شاد کن نباشید ، فکر ، دانش ، تجربه ، تخصص و مهارت خود را در تعامل با سایر نمایندگان دلسوز و پایبند به قانون و نماینده عالی دولت در استانها ، در جهت سالم سازی مدیران کشور و استانها بکار بگیرید حقیقتا عمده مشکل امروز جامعه اسلامی ما، عدم بکارگیری مدیران لایق ، متعهد ، متخصص و سالم می باشد .
امید است موارد مشابه حادث نگردد.

شایسته ترین سلام و درود به استاد بزرگوار م جناب طایفه عزیز خادم شهدا و شفیع دوستان در روز جزا ...

چند بیت از استاد شهریار تقدیم به روی ماهت:
ای چشم خمارین که کشد سرمه خوابت
وی جام بلورین که خورد باده نابت
ای شمع که با شعله دل غرقه به اشگی
یارب توچه آتش که بشویند به آبت
ای کاخ همایون که در اقلیم عقابی
یارب نفتد ولوله وای غرابت
در پیچ و خم و تابم از آن زلف خدا را
ای زلف که داد اینهمه پیچ و خم و تابت
عکسی به خلایق فکن ای نقش حقایق
تا چند بخوانیم به اوراق کتابت
...
بسیار بجا و درست فرمودی ؛ در حکومت اسلامی نماینده باید خادم مردم باشد ...
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi