شناسه خبر : 80761
سه شنبه 21 بهمن 1399 , 09:06
اشتراک گذاری در :
عکس روز

قبل ازترورشهیدفخری زاده هشدارداده بودیم

وزیر اطلاعات: 5 روز قبل از ترور شهید فخری زاده هشدار داده بودیم

وزیر اطلاعات گفت: ما فقط ۵ روز قبل از ترور شهید فخری‌زاده گفته بودیم که در این نقطه می‌خواهند ایشان را ترور کنند؛ فقط زمان را نمی‌دانستیم.

حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما طی سخنانی اظهار داشت: وزارت اطلاعات فقط 5 روز قبل از ترور شهید فخری‌زاده گفت که در این نقطه می‌خواهند ایشان را ترور کنند؛ فقط زمان را نمی‌دانستیم. آن نفری که کار تدارکات را انجام داده بود در نیرو‌های مسلح بود و ما در این حوزه نمی‌توانیم کار اطلاعاتی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انقلاب اسلامی ایران در این 42 سال الحمدلله بر توطئه‌های دشمنان پیروزی‌های پیاپی داشته و به طرح‌های ناامنی‌سازی آن‌ها ضربه وارد کرده و علیرغم اینکه در مقاطعی خود را آماده کردند تا امنیت ایران را مخدوش کنند، کشور به لطف خدا و همت سربازان امام عصر(عج) و دستگاه‌هایی که در امنیت کشور اثرگذار هستند، از این عرصه‌های پر خطر عبور کرده و  جمهوری اسلامی ایران در یکی از مقاطع پر امنیت خود به سر می‌برد، علیرغم اینکه دشمنان می‌کوشند به امنیت ما آسیب بزنند.

وزیر اطلاعات بیان داشت: امسال مردم جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب و جشن پیروزی بر تحریم‌های ظالمانه،ضد بشری و ضد انسانی که ترامپ با هدف ضربه مردم ایران و فروپاشی جمهوری اسلامی ایران بر مردم ما تحمیل کرد را می‌گیرند و همه‌ی این‌ها به لطف خدا، با مقاومت ملت ایران و هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری در هم شکست و ملت ایران پیروز و سربلند از تحریم‌ها برآمده و بانی تحریم‌ها نه به زباله‌دان ننتاریخ بلکه به فاضلاب تاریخ رفته است.

حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه دشمنان می‌گفتند جمهوری اسلامی ایران 40 سالگی انقلاب خود را نخواهد دید، خاطر نشان کرد: مردم ما چهل و دومین سالگرد را جشن می‌گیرند و به کوری چشم آن‌ها پیوند مردم با نظام مستحکم‌تر است و مردم راه امام راحل را دنبال می‌کنند.

وی تصریح کرد: ملت ایران و نظام اسلامی نشان دادند که در برابر تحریم‌ها با خیلی از کشورها و ملت‌ها تفاوت دارند و نه تسلیم اراده دیگران شدند و نه اجازه تحمیل اراده‌ای را بر اراده خود دادند. ملت ایران ملتی نیست که به‌خاطر راحتی و رفاه از عزت و کرامت خود صرف‌نظر کند و هرگونه سختی را برای رسیدن به اهداف خود تحمل می‌کند. آمریکا و اروپا باید فهمیده باشند که نمی‌توانند با این ملت با زورگویی حرف بزنند و و بگویند که "ایران باید به تعهدات برجامی خود عمل کند تا ما بررسی کنیم که چه کنیم"؛ آن‌ها خودشان به تعهدات‌شان عمل نکردند. ملت ما در برابر تحریم‌ها ایستاد و تحریم‌های ضد انسانی ترامپ لکه ننگی بر کارنامه او است و آن‌ها حتی داروهای بیماری‌های خاص را هم تحریم کردند و البته راه به جایی نبردند.

وزیر اطلاعات گفت: اینکه ملت ایران در شرایط تحریم‌های فلج‌کننده با رهبریِ شجاع و مقاوم طاقت آورده از زشتی آن تحریم‌ها نمی‌کاهد و اینکه ایران دولتی دارد که با پختگی از زمین خوردنِ کشور جلوگیری کرده و کشور را با این تحریم‌ها اداره کرده است، از محکومیت تحری‌ها کم نمی‌کند. ایران دولتی داشته که نگذاشته کارهای عمرانی بخوابد و طرح‌های بزرگی را از جمله پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بید بلند، سدها، راه‌ها و امثال این را  به نتیجه رسانده و مردم ایران این فعالیت‌ها را می‌بینند و ایران دولتی دارد که با هدایت‌های مقام معظم رهبری، جان‌فشانی کادر درمانی و همراهی مردم بهتر از بسیاری از کشورها موفق شد بیماری کرونا را مدیریت و آسیب‌های آن را کاهش بدهد، زشتی تحریم‌ها را کم نمی‌کند. تحریم‌های آن‌ها طبق قاعده باید ملت ایران را از پای در می‌آورد ولی ملت ایران شکست نخورد و تحریم‌های آن‌ها شکست خورد.

حجت الاسلام علوی هم‌چنین درباره جنگ روانی که آمریکا اخیرا به‌راه انداخته بود، تصریح کرد: اینکه این‌ها را منحصر به جنگ روانی بدانیم ساده‌اندیشی است و آمریکا برنامه جدی داشت که به ایران ضربه نظامی بزند و می‌خواست شکست خود را در جنگ اقتصادی این‌گونه جبران کند و من این را بر اساس اطلاعای که در دست داریم می‌گویم. اینکه آن‌ها بمب‌افکن‌های خود را در منطقه می‌آوردند و 36 ساعت پرواز داشتند و ناو هواپیمابرشان را از ترس اینکه از تیررس موشک‌های ما در امان باشند به اقیانوس هند بردند و می‌خواستند به ما ضربه بزنند اما نمایش قدرت توسط نیروهای دفاعی و نیروهای مسلح ما آن‌ها را مردد کرد و آن‌ها می‌خواستند از ناوهای هواپیمابرشان موشک بزنند و چون اگر از هر فرودگاهی می‌خواستند پرواز کنند، پرواز جنگنده از فرودگاه آن کشور و با خاک یکسان تأسیسات آن کشور و از بین رفتن آن جنگنده مساوی بود، می‌خواستند از ناوشان استفاده کند.

وی افزود: با سرنگونی پهپاد فوق مدرن‌شان فهمیدند که آسمان ایران برای جنگنده‌شان امن نیست و فکر کردند که با رفتن به اقیانوس هند از تیررس ما خارج می‌شوند و وقتی یگان موشکی سپاه پاسداران در مانور، هدف متحرکی را در اقیانوس و در در فاصله 1800 کیلومتری هدف قرار داد، حساب کار خود را کردند که اگر یک موشک از ناوشان و یا یک جنگنده‌شان پرواز کند، مورد هدف قرار می‌گیرد.

این خبر تکمیل می‌شود...

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi