شناسه خبر : 80811
پنجشنبه 23 بهمن 1399 , 12:35
اشتراک گذاری در :
عکس روز

عملیات سرنوشت‌ساز نیروهای عراقی در استان‌های «صلاح الدین و نینوا» + عکس

نیروهای عراقی (1).jpg

در روزهایی که داعش برای ایجاد ناامنی وارد عمل شد، نیروهای عراقی عملیات بزرگ و مهمی را از 9 محور آغاز کرده اند که می تواند نقش ویژه ای را در تامین امنیت استان های صلاح الدین، نینوا و الانبار ایفا کرد.

در هفته های گذشته عناصر مخفی داعش با چند حمله تلاش کردند وحشت آفرینی کنند و هراس را بار دیگر به عراق بازگردانند اما با واکنش قاطع نیروهای مسلح این کشور در محورهای مختلف مواجه شدند.

اگر چه تروریست ها در جریان یک عملیات تروریستی دهها تن از شهروندان را در مرکز شهر بغداد به خاک و خون کشیدند و شماری از نیروهای بسیج مردمی را در یک عملیات بُزدلانه به شهادت رساندند اما نیروهای عراقی در میدان نبرد به این حملات پاسخ دادند.

هسته های مخفی گروهک تروریستی داعش قصد دارند با کمک مستقیم آمریکایی ها و رژیم های مرتجع منطقه دوباره برای نیروهای حافظ امنیت عراق خط و نشان بکشند اما در مقابل رزمندگان بسیج مردمی به همراه نیروهای امنیتی و ارتش منفعل عمل نکردند و کوبنده وارد عمل شدند.

یک منبع میدانی که تحولات را در عراق از نزدیک دنبال می کند، گفت: نیروهای مسلح عراق چندین عملیات گسترده را در استان های الانبار، صلاح الدین، دیاله و سایر مناطق آلوده به صورت هماهنگ آغاز کرده اند تا نفس عناصر مخفی داعش را به شماره بیندازند.

جزئیات عملیات سرنوشت‌ساز نیروهای مسلح عراق در استان‌های «صلاح الدین و نینوا» + نقشه میدانی و عکس

این منبع میدانی در توصیف آنچه که در مناطق مرکزی و شمالی عراق می گذرد این گونه توضیح داد که ماشین عملیات نیروهای عراقی برای نابودی تروریست های مخفی داعش شتاب گرفته است و فعلا قصدی برای توقف ندارد.

این منبع میدانی با تاکید بر این که افکار عمومی منطقه باید در جریان عملیات های نیروهای عراقی قرار بگیرند، افزود: با دخالت آمریکایی ها وضعیت با گذشته تفاوت دارد و شرایط به مراتب حساس تر شده است.

وی با توضیح این که قطار عملیات نیروهای عراقی بر روی ریل قرار گرفته، گفت: نیروهای مسلح عراق به ویژه رزمندگان بسیج مردمی موضع تهاجمی خود را علیه تروریست ها حفظ کرده اند و با وجود برخی کارشکنی ها برای پاکسازی مناطق آلوده مصمم هستند.

جزئیات عملیات سرنوشت‌ساز نیروهای مسلح عراق در استان‌های «صلاح الدین و نینوا» + نقشه میدانی و عکس

این منبع میدانی با اشاره به این که موج جدیدی علیه عناصر مخفی داعش به راه افتاده است، افزود: در همین ارتباط گروهی مشترک از رزمندگان بسیج مردمی (تیپ های 51، 21،6،35)، نیروهای ارتش عراق (تیپ 91 و گروه 20) به همراه هنگ «سوات» صلاح الدین، گروه انصارلله المرجعیه، هنگ های پلیس صلاح الدین و حشد العشایر عملیات گسترده ای را در 9 محور برای شناسایی تروریست ها آغاز کردند.  

وی با بیان این که عملیات با نام «اسود الجزیره» و با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش در مناطق مرکزی و غربی عراق از جمله استان های «صلاح الدین و نینوا» در جریان است، گفت: دامنه و محدوده عملیات بیشتر به نواحی بیابانی از جمله صحرای «صینی» و مرزهای مشترک دو استان معطوف شده است.

جزئیات عملیات سرنوشت‌ساز نیروهای مسلح عراق در استان‌های «صلاح الدین و نینوا» + نقشه میدانی و عکس

این منبع میدانی تصریح کرد: اگر عملیات در این محورها نتیجه دهد، امنیت مناطق شمالی استان الانبار نیز تا حدود زیادی تامین می شود و به امن شدن جاده «بغداد - موصل» و مناطق شمال و شمال غرب استان صلاح الدین و نقاط مرکزی و غربی نینوا کمک فراوانی می کند.

به گزارش مشرق، جست و جوی نقطه به نقطه نیروهای بسیج مردمی، ارتش و... در این محورها برای شناسایی هسته های مخفی داعش و مقرهای آنان و پاکسازی مناطق آلوده متوقف نشده است و همچنان ادامه دارد.

به نقل از مشرق

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi