شناسه خبر : 80889
یکشنبه 03 اسفند 1399 , 15:30
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نامه وارده

شکایت به خدا از بنیاد ایلام

گویا بنیاد ایلام منتظر مرگ ماست که با بایگانی پرونده‌ی ما خیالش راحت شود! دردمان را اول به خدا شکایت می بریم و بعد با شما در میان می گذاریم....

فاش نیوز - با سلام و احترام؛ جانباز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس هستم. در اوایل جنگ در عملیات مجروح شدم. مجروحیتی سخت که با هواپیما به تهران منتقل و بستری شدم. لیاقت شهادت نداشتیم؛ وگرنه نباید شاهد رنج های امروزم می بودم.

باور می کنید تا حالا فقط یک بار به کمیسیون پزشکی و تعیین درصد رفته ام؟! با گذشت سال های عمر و طبیعتا" افزایش سن، مشکلات و دردهای ثانوی مجروحیتم چند برابر شده است؛ به طوری که در آستانه ی زمین‌گیر شدن ام. اهل ایلام ام. گله ای از بنیاد ایلام ندارم؛ به خاطر اینکه سال ها از جانبازی من می گذرد و خبر ندارند زنده ام یا مرده؛ هستم یا نیستم. دریغ از یک تماس...!

اما یک گله ای از بنیاد ایلام دارم؛ سن بالا و مجروحیت سخت را در کنار هم بگذارید تا بدانید چند صباح دیگر زنده ام! دردهای مجروحیت و دردهای مضاعف سن بالا و مرتبط با جراحت و غیر مرتبط زندگی، نه تنها بنده بلکه اکثر هم‌رزمان مثل حقیر را زمین‌گیر کرده است.

وفق مقررات باید بنیاد خودش پیگیر مشکلات ما باشد؛ ولی با پیگیری خودمان هم به جایی نمی رسیم! حالا شما شرایط سخت کرونایی را هم به این دردهای جانبازان ایلامی اضافه بفرمایید! حدود 38سال از زمان مجروحیت سخت من می گذرد؛ یک بار به کمیسیون پزشکی تهران رفته و درصد گرفته ام؛ اما چندسالی است که با وجود دردهای فراوان و ناتوانی جسمی و عود بیماری و مشکلات کاملا مرتبط با مجروحیت، هرچند به بنیاد ایلام می رویم و درخواست می نویسیم و شفاها" بیان می کنیم، گوش شنوایی برای ناله‌ی ما وجود ندارد.

بیش از 5(پنج ) سال است برای شرکت در کمیسیون پزشکی تعیین درصد و حق پرستاری درخواست داده ایم ولی ظاهرا" هنوز نوبت به ما نرسیده است!

جانبازی با محروحیت در 37 سال پیش، یک بار به کمیسیون پزشکی رفته ام؛ آن هم در آن ایام سال های خیلی دور...

و حالا برای اولین بار درخواست کمیسیون پزشکی تعیین درصد کرده ام؛ ولی 5سال گذشته و هنوز خبری نشده است. بنیاد می گوید: هنوز نوبت شما نشده است؟! سوال اینجاست که آیا جانبازی که 37 سال پیش مجروح شده و فقط یکبار در آن سال ها به کمیسیون پزشکی رفته و الآن با چندین مشکل مضاعف بدنی و روحی ناشی از مجروحیت و غیره روبروست و سنی هم از او گذشته.... 5سال برای برگزاری کمیسیون پزشکی مدت کمی‌ست که باید بازهم منتظر بماند؟!

نوبت کمیسیون پزشکی تعیین درصد در ایلام چه روالی دارد؟ نوبت ها را از روی چه ضوابطی مشخص می کنند؟ چرا به ما نمی گویند فلان سال یا فلان قرن نوبت شما خواهد بود؟! آیا صرف اینکه «هنوز نوبت شما نرسیده است» یک پاسخ منطقی‌ست؟ گویا بنیاد ایلام منتظر مرگ ماست که با بایگانی پرونده‌ی ما خیالش راحت شود! دردمان را اول به خدا شکایت می بریم و بعد با شما در میان می گذاریم.

| احمد از ایلام

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
احمد جان با سلام
الان چند در صدی ؟
ممنون
ضمن سلام حضور دوستان شبکه فاشنیوزوسلام حضور دوستان رزمنده وایثارگ ومخصوصا احمد از ایلام
دوست عزیز فهم ودرک شما برای ما رزمندگان وایثار گران راحتست ومیفهمیم
چی میکشی ولی برای مسئولین که غرق دردر خود شده وبه زر اندوزی به دزدی به اختلاس بپارتی بازی ورشوه خواری
وه منکری کشایسته خود شانست قابل درک وفهم نیست اگر هزار نامه هم بنویسی چون مشغولند به اوامر شیطان
مثل شما زیادست مطمئن باش کسی به
درخواست و درد ماها گوش نمیدن بعضی اوقات خودی نشان میدن انهم به خاطر انتخاباتس راهی جز توکل نیست کشور سهم.......زاده هاست که اقاهاشون از همین الان میپرند به هم وزنبیل میزارند نوبت .....................
اعطای حداقل ۵ درصد جانبازی به رزمندگان فاقد مدارک بالینی و صورت سانحه

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مقرر کرد: جانبازی رزمندگانی که فاقد صورت سانحه هستند در صورت تایید نیروهای مسلح قابل پذیرش است...
چند پیشنهاد به بنیاد برای کمیسیون پزشکی:

اگر بنیاد اهل عمل باشد براحتی می تواند برای کمیسیون پزشکی اقدام کند.
به این شکل که مدارک مثبت پزشکی را از جانبازان دریافت وبررسی نمایند پس از بررسی توسط پزشکان متخصص نسبت به تعیین درصد اقدام نمایند. چنانچه جانباز به درصد مربوطه اعتراض داشت آنگاه حضوری هم معاینه گردد.
دنیا بسوی دیجیتال واقدام غیر حضوری در سخت ترین کارها می رود ولی ظاهرا" بنیاد خبر ندارد یا نمی خواه تکنولوژی روز دنیارا دراختیار بگیرد.لذا ازطریق ویدئو کنفرانس وامثال آن هم میشود کمیسیون غیرحضوری انجام داد.
شرایط کرونایی امروز و حساسیت جانبازان که عموما" مریض کم بنیه ومسن هستند باید مد نظر قرارگیرد.
برای جانبازانی که بالای 60 سال سن دارنددرصد دادن خیلی مهم نیست چرا که عمر آنها چقدر دیگر کفاف می کند؟ پس سخت نگیرید وبراساس مدارک ومستندات پزشکی موجود وارائه شده به جانبازان درصد وحق پرستاری و ...بدهید.
حتی می توانید بلحاظ شرایط کرونایی درصدها را که براساس مدارک داده شده بصورت موقت یکساله.2 ساله. 5ساله..داده شود تا پس از شرایط کرونایی مجددا" کمیسیون حضوری برگزارگردد. اینجوری باعث میشود حق جانباز ان ضایع نشود.
اولویت کمیسیون پزشکی به جانبازانی بدهید که سن بالا دارند یا سالهاست به کمیسیون پزشکی نرفته اند.یا بیماری ومشکل سخت غیر مرتبط با مجروحیت دارند.
یک اطلاعیه یا فراخوان برای دریافت مدارک پزشکی جدید از جانبازان بدهند ومدارک آنهارا دریافت وپس از روئیت وصحت آن را اسکن ودر پرونده بایگانی وسپس در کمیسیون غیرحضوری بررسی کنند.
الآن بنیاد به هیچ وجه مدارک پزشکی جانبازان درخصوص مجروحیت وغیره را نمی پذیرد. مگر اسکن کردن مدارک درپرونده الکترونیکی جانباز چه ایرادی دارد؟!
با سلام ودرود خدمت همه ایثارگران وقتی بنده خدا از همه بریده وبه خدا پناه میبرد یعنی امیدی به عدالت هیچکی نداره واگر حق با اون باشه وای بحال آن مسئول که حسابش به کرام الکاتبین افتاده ..........
سوال.این.هستش.درسال.۸۸. دربیمارسان.ساسان.عمل.شودم.بابت.تیردرچنگ.عراق. ودرهمان.سال.کمیسیون.شودم.دربنیاد.وماده.۳...۱۵. درصددادن.۵. درصدهم.داشتم.بایدبشه.۲۰. درصد.بااینکه.ج.نظرکمیته.ماده.۳دردست.خودم.هستش.ولی.پنیاد.میکه.ماخبرنداریم.مکه.میشه.میشه.خواهش.کنم.جواب.سوال.منوبدین
دو مرحله جبهه رفتم‌جانبازی ندارم در آخر عمر پنج درصد دردی دوا نمی کند چهل هست حق ما خورده شده
چهل‌ سال هست از این موضع می گذرد در این آخر عمر پنچ در صد به درد چی‌می خورد که دل خوش کنیم حق چهل ساله ما را بدهید
سلام خداشاهده داخل روستا ما آدم هس که سالم داره میگرده فقط داخل خدمت که بوده پاش شکسته حفوق میگیره با خانواده دفترچه بیمه دارن وام میگیرن ماده ۳۸نصبشون شده خونه زندگی درست کردن چراچون که سپاهی بوده یه نفرسالم میگرده سالم میگرده سرو مرو گنده تو تصادف کمی پیشونیش قلنبیده داخل گود شده حقوق وکارت حکمت وبیمه همه چی داره
چرا واقعا حق یکی دیگه زایع میکنند خداشاهده من همسرم ۲۳ماه جبهه داره ۳۵ ساله دارم باهاش زندگی میکنم عصاب نداره رواتی هس همش مریض سردرد وعصاب وروان وفراموشی گرفته هرجا میخواد بره باید باهاش باشم ایی کاش یه هزاری ما ازدولت گرفته بودیم موقع جنگ پاش شکسته سالک شده شمیایی شده بهمون گفتن پرونده های سال ۶۳تا۶۵ ماده ۷۸سوخته منهدم شده به چه بدبختی سه تا بچه بزرگ کردم عصابش به خودم وبچه هام سرایت کرده حالا چهارساله کمسیون پزشکی انجام داده هنوز جوابش به دست ما نرسیده همون پنج درصد بهش بدن بعد از۳۵ سال دیگه پنح درصدبدن بدردما نمیخوره بچه ها که سربازیشون رفتن درس خوندن تمام شد بیکارنشستن نه راهی مونده نه پارتی داریم بنیاد شهید جوابی به ما نمیده میگه ارتش به ما ربطی نداره یه وامی بگیریم آخرپیری اینقدربدبختی نکشیم هرکه دست وپایی داشته پارتی داشته بخور بخور میکنه ماهم یه مشهدی به دلمون مونده کاش میشد یه بار یه مسافرتی زیارتی میرفتیم
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیبا خرید این کتاب نیروهای جهان را بیشتر بشناسیدlogo-samandehi