شناسه خبر : 80900
سه شنبه 28 بهمن 1399 , 12:20
اشتراک گذاری در :
عکس روز

طرح فراکسیون ایثارگران:

انتقال پرونده‌های جانبازان نیروهای مسلح به بنیاد شهید

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس از بررسی طرح انتقال و تحت پوشش قرار گرفتن جانبازان نیروهای مسلح در بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد...

فاش نیوز - عضو فراکسیون ایثارگران مجلس از بررسی طرح انتقال و تحت پوشش قرار گرفتن جانبازان نیروهای مسلح در بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده مردم سنقرکلیایی در مجلس شورای اسلامی در حاشیه‌ی جلسه‌ی علنی با بیان اینکه بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جامعه‌ی ایثارگری هستند، خاطر نشان کرد: بر این اساس در فراکسیون ایثارگران تلاش می‌کنیم که بخشی از پرونده‌هایی که در نیروهای مسلح و متعلق به جانبازان است را به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل کنیم تا تحت پوشش بنیاد قرار بگیرند؛ همچنین موارد دیگری که در واقع برای جانبازان ظرفیت ارائه‌ی خدمات را دارند، باید توسط نیروهای مسلح به افراد واجد شرایط ارائه شود.

نماینده ایثارگر استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص موضوع واگذاری خودرو به جانبازان بالای 70 درصد یادآور شد: ما به عنوان نمایندگان ایثارگر، موضوع واگذاری خودرو به جانبازان را که به تصویب کمیسیون تلفیق هم رسیده است پیگیری می کنیم.

آن چه که مربوط به قانون است، خودروسازان و وزارت صمت باید پای کار بیایند. مجلس هم بر اساس جایگاهی که دارد، باید کمک کند تا قانون اجرا شود و عزیزانی که در واقع برای این موضوع ظرفیت دارند، از این مصوبه واگذاری خودرو بهره ببرند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که بر اساس قانون قرار شد که هر ده سال یک بار به جانبازان خودرو واگذار شود، هر چند که این مدت هم سپری شده است، چه نظری دارید، متذکر شد: تلاش ما در مجلس شورای اسلامی احیای این مصوبه است تا حداقل جانبازان یک بار دیگر از مزایای آن در سال آینده بهره‌مند شوند.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم در پاسخ به سوال آیا جانبازان اجازه ورود خودرو به داخل کشور در سال آینده را خواهند داشت تصریح کرد: شرایط فعلی نظام این است که واردات خودرو ممنوع است و این تصمیم در کلان نظام گرفته شده است؛ لذا فعلاً در این موقعیت ظرفیت واردات مهیا نیست اما برای سال آینده باید ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد.

حجت الاسلام حسینی‌کیا، نماینده مردم سنقر کلیایی اضافه کرد: اگر چه قبلاً مصوبه واردات خودرو قانونی و در موضوع واردات خودرو برای جانبازان آزاد بوده است، اما در حال حاضر کل موضوع واردات خودرو ممنوع شده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بررسی مجدد لایحه بودجه و جایگاه ایثارگران در سال آینده اظهار داشت: بودجه سال 1400 قرار است دوباره بررسی شود و بر این مبنا باید ببینیم که چه چیزی در آن آورده شده است.

پایان

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
بسیار بسیار کار خوب و عقلانی است
بشرطی که خیلی از شروط و سنگ اندازی های بنیاد جلو پای جانبازان معسر برداشته شود
مثال= اگر کسی بیمه داشته باشد بنیاد شهید قبول نمی کند تحت پوشش قرار دهد
اگرپروندهاب
ازسپاه به بنیادبرگشت داده شودخیلی بهتراست چونکه سپاه یکمیلیون پرداخت میکنه امابنیادخیلی بیشتروماکه بیکارهستیم وبیمار خداوکیلی هزینه زندگی کفاف نمیکنه بنده همسرم سرطان داردتمام زندگی خودم رافروختم خرج درمان همسرم کردم الان سه سال هست منزل پدرهمسرم زندگی میکنم ‌وخیلی مشگل هست
تورابخدا کمک کنید
سلام علیگم
ابتدابایدعرض کنم که برعکس***
چراکه جانبازان ازاعضای ن م بوده اندوبایدمعاونتی درستادکل ن م ایجادشودوطبق قوانین شاغلین وچه بسا فراترازآن خدمات قابل توجهی به این عزیزان ارائه دهد.
ازقبیل حقوق،مزایا،سنوات،درجه و...
جانبازان بمباران وغیرجنگی هم تحت پوشش سازمان جداگانه ای باشد.
بنیادشهیدجمع آوری شود.
درموردجوزه انتخابیه(سنقر و کلیایی)صحیح است!
درموردخودرو،حق عموم جانبازان عزیزاست★★★
و...
بین جامعه هدف فرافکنی نکنید!!!
این کاردشمنان است.
و...
حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا، سلام علیکم، با احترام از قبل از برنامه پنج ساله پنجم تا کنون به مجلس محترم و بنیاد و... تمام ار گان های دخیل در این مورد نامه نوشتیم، دریغ از یک کلمه پاسخ. . اگر فاش نیوز همت کند و این درخواست چند سطری را به شما برساند و حضرتعالی در کمیسیون ایثار گران و کمیسیون های مربوطه در مجلس فکری برای این دسته از ایثارگران شمل( رزمندگان بالای 9 ماه جبهه بسیجی داوطلبانه+ جانبازان + آزادگان+ خانواده معظم شهیدان) که فعلاً عضو هیئت علمی پیمانی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی هستندو دارای سوابق کاری بیش از پنج سال بصورت عضو هیئت علمی پیمانی هم می باشند. این عزیزان را هم تبدیل وضعیت نمایند.
مگر عضو هیئت علمی خدمتگزار و کار مند این مملکت نیست؟ چرا تا کنون نه در استفساریه های جدید و نه در اصلاحیه ها نامی از آنان به چشم نمی خورد؟
جناب آقای دکتر قالیباف ریاست محترم مجلس شورای اسلامی - نمایندگان محترم مجلس و اعضای محترم فراکسیون ایثارگران. سلام علیکم
درپی طرح انتقال وتحت پوشش قرارگرفتن جانبازان نیروهای مسلح در بنیاد شهید

از اینکه بعد از ۴۰ سال ندای مظلومیت جانبازان نیروهای مسلح را شنیده اید سپاسگزاریم ما جانبازان نیروهای مسلح که حافظان کیان امنیت کشور هستیم متاسفانه مورد بی توجهی وبی مهری مسئولین قرار گرفته ایم به طوری که در نیروهای مسلح طبق قانون جانباز تعیین درصد میشود و به عنوان جانباز در سازمان خودش شناخته می شود لیکن بنیاد شهید علیرغم احراز جانبازی به بهانه عدم قبول ویا نداشتن مدارک بالینی ۲۵ سال قبل هیچ. درصدی به جانباز نمی دهد و عملا با این کار باعث محرومیت اجتماعی از حقوق جانبازان میشود استدعا داریم ترتیبی اتخاذ شود جانبازان نظامی و انتظامی که در یگان خود تعیین درصد شده اند مجدد نیازی نباشد در بنیاد شهید تعیین درصد شوند وبا همان درصد یگان خودشان در بنیاد تحت پوشش قرار بگیرند۲- فقط مجروحین افراد عادی و بسیجیان تعیین درصد توسط بنیاد شهید بلامانع باشد ۳ - درصورت اختلاف بین بنیاد شهید و نیروهای مسلح کلیه خدماتی که از طریق بنیاد شهید به ایثارگران داده می شود از طریق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به نیروهای مسلح ایثارگر قابل سرایت باشد
با سلام و احترام خدمت فرماندهی کل قوا امام خامنه ای اینجانب جانبار60درصد ارتش و مدت خدمت در 8سال جنگ 68ماه و بعد از جنگ هم 62 ماه در مناطق عملیاتی شمالغرب و کردستان و 4 جوان بیکار دارم تا الان بابت ایثارگری یک ریال در این 43 سال انقلاب اسلامی و هیچگونه امتیازی نه فرزندان و نه خودم استفاده نکردم و درصد ن م هم حتی شهرداری کرمانشاه رفتم برای کارگری شرکتی بنده را ایثارگر قبول ندارند من ایثارگر از فرماندههای ارشد نظامی خواهش میکنم برای حق و حقوق ما ایثارگران و درصد های داده شده توسط شورای عالی پژشگی بما جانبازان داده شده مثل جانبازان بنیاد مورد تایید قرار بگیرد در تمام دنیا جنگ شده اما یک بام دو هوا نکردند کسانی در جنگ بودند بعد از جنگ در حاشیه قرار بگیرند
سلام، جناب حسینی کیا جنابعالی دربخشی ازبیانت خوداشاره کرده که قانون بوده یعنی قانون موجوده پس اینکه میفرمایین بایستی احیا کنیم تناقض داردبا گفته ی قبلی که طبق قانون هر 10 سال یکدستگاه خودرو ساخت داخل با شرایط مندرج که در متن قانون آمده است را بایستی به جانبازان 70 درصد را دولت واگذار کند ودربحث واردات خودرو در زمان جناب احمدی نژاد درهییت دولت بعنوان هدیه تصویب شدکه بیش از 90%جانبازان بخاطر شروطی که گذاشته بودندوازطرفی توان مالیش رانداشته وازسال79که آخرین واگذاری بوده دیگرواگذاری صورت نپذیرفته وهرچندجناب پرزیدنت فریدون همان هدیه راهم مصادره نموده بااینحال از همان زمان هم که درتاریخ88/9/28بیش از یک دهه گذشته است و خودشاهدیدکه درهمین سایت وزین فاش نیوز روزی نیست که تیتر نخورده باشد که جانباز 70 درصدی آسمانی شد، جناب حسینی کیا قرار بود نهایتاً تاپایان سال ماخودروی خارجی نخواستیم همان داخلی فقط به شرط اینکه اتومات باشد ودرثانی درحال حاضر حدودا 6400دستگاه خودروی خارجی وارد شده است وارادات باشه برای خودتان ازمابهترون فقط لطفاً امروز وفردا نکنید چراکه الانشم دیرشده وتاقبل ازآنکه ریق رحمت را سر کشیده درطی همین یکی دو هفته واگذاری ها رو شروع کنید هرچندبه نظر حقیر افرادی که قطع عضو هستند حال باهردرصدی نیز بایستی خودرو بهشان واگذار شود چرا که خودرو یعنی پای جانبازان هرچند که قبول داشته جانبازان 70 درصد دراولویتندپس دست بجنبانید، درضمن قرار بود نمایندگان به اصطلاح انقلابی مجلس یازدهم خودرو نگیرند ولی بلافاصله خودروی دناپلاس توربوشارژ به همه تون وگذارشددرعرض یک هفته مگرتعدادجانبازان70%چندهزارنفرند کمی بیش از 9هزارجانباز70درصدپس اگربخواهین وبه وظایفتان آشنا بوده به یک هفته هم نمی‌رسد البته اگربخواهین ودولت را ملزم ومکاف به اجرای قوانین ومورد دوم که شما بهش اشاره نداشته اینکه حسب قانون سربازان وظیفه وبسیجیان از کار افتاده کلی پس از 30سال همطراز با نیروهای پایور آنهم با دو رتبه بالاترسنوات پاداش پایان خدمت وطلب ذخیره مرخصی جانبازان که حدوداً 93هزارجانبازمیباشندرا باتوجه به گذشت بیش از 3دهه هنوز پرداخت نشده وشما نمایندگان وظيفه اتان می باشد که ازدولت بخواهین درکوتاهترین زمان و در اسرع وقت پرداخت کنند، دیگر اینکه جای بسی تأسف برای جانبازان وبسی مایه ننگ برای دولت و مجلس میباشد و بس.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi