شناسه خبر : 80914
سه شنبه 28 بهمن 1399 , 10:30
اشتراک گذاری در :
عکس روز

توجه ویژه به واکسیناسیون جانبازان

مرتضی قنبری وفا - در مورخه 27 بهمن سال جاری آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت نسبت به آغاز شیوع موج چهارم بیماری کرونا، با ویروس بسیار خطرناک جهش یافته بریتانیائی، هشدار جدی دادند، این در حالیست که واحد بهداشت و درمان بنیاد شهید، تاکنون نسبت به تزریق واکسن این بیماری به جانبازان، اقدام عملی و راهگشا نداشته، با توجه به اعلام وزارت بهداشت و درمان کشور، جانبازان به مانند کارکنان کادر درمانی کشور، در الویت فاز اول تزریق واکسن می باشند.

در این شرایط بهداشتی و اجتماعی، واکسیناسیون جانبازان می بایست در الویت تمام امور بنیاد شهید بوده و هر گونه کم توجهی و اغماض ، باعث لطمات غیر قابل جبرانی به قشر ایثارگران بوده و بنیاد شهید باید در این خصوص جوابگو و با شفافیت تمام پاسخگو باشد ، تاخیر نا بجا در این خصوص به هیچ عنوان قابل توجیه نمی باشد.

 ضمنا" به مسئولان محترم بنیاد شهید توصیه دوستانه می شود، در صورت آغاز واکسیانسیون جانبازان، این کار فارغ از درصدهای داده شده به جانبازان انجام پذیرد، چون واکسینه کردن جانبازان درصد بالا، مانند جانبازان بالای 50 درصد، تبعیض و اجحاف به آحاد جمعی جانبازان می باشد، برای مثال جانبازان اعصاب و روان با درصد پائین تر، به لحاظ نداشتن تعادل رفتاری، قادر به رعایت نکات بهداشتی و پروتکل ها نبوده و خانواده های آنان نیز آسیب پذیر تر تلقی خواهند بود و خانواده های جانبازان شیمیائی به لحاظ شرایط خاص جسمی جانباز، نیز از این امر مستثنی نمی باشند.

 این توصیه برای آغاز تزریق واکسن به جانبازان برای دومین می باشد که در این ماه (بهمن ماه) از طریق سایت فاش نیوز خطاب به مسئولان این حوزه صورت می پذیرد، هر چند که آقای دکتر عباسپور معاونت محترم بهداشت و درمان بنیاد شهید، رزومه عملکرد بسیار خوبی در حوزه کاری خود داشته، این تذکرها فقط از باب توصیه در این شرایط فوق حاد می باشد و قصدی از دخالت، در امورات واحد بهداشت و درمان بنیاد شهید، نباید قلمداد شود.

والسلام

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام.اینکه متولیان اموروظیفه پیگیری ورتق فتق اموررابایدسرلوحه کارخود وبرابر خردجمعی سازمانهای مسئول مربوطه .واکسیناسیون کوویدرابرای اقشارمختلف دغدغه خودبدانندتردیدی نبایدنمود.امااینکه بعضی. بله تنهابعضی بنام ایثارگردراین زمینه خودراتافته جدابافته بدانند مایه شرم همه ایثارگران است وبااوردن نام بعضی ازاین قشر ماننداعصاب وروان ازاولویتها بگویند.دوست عزیز" کسی منکراولویتهانیست مانندبسیاری ازافرادکه حتی قادربه جزیی ترین امورشخصی خودنیستندکه هم میتواند ازبین ایثارگران باشد وهم غیرازانان. روزی شعارهمه ایثارگران ازخودگذشتگی بود. امروزاجازه ندهیم بااین توصیفات نظرعمومی به این سینه سوختگان متفاوت ازگذشته شود؟ بسیاری ازایثارگران همچون دیگران بایددراولویت قرارگیرنداما نه بنام جانبازبلکه به همان نام اولویتها؟
بدون تردیدهمه ایثارگران ازلحاظ مادی یا دنیوی درتنگنا بوده وهستیم.دستکم بابت این موضوعات مواظب باشیم که اظهارات ناثواب متوجه امان نشود؟
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi