شناسه خبر : 80943
چهارشنبه 29 بهمن 1399 , 16:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مردم هیچ چیز از ما نمی‌دانند!

ابتدا که با استقبال خوب مردم مواجه بود و اکثراً سوال می‌کردند خانم‌های معلول از طرف بهزیستی هستند؟ وقتی عنوان می‌شد که ایشان جانباز هستند، بسیار متعجب می‌شدند...

فاش‌نیوز - چندی پیش خبری تحت عنوان «تولید اولین سرود حماسی بانوان جانباز ویلچری و ۷۰ درصد سراسر کشور» در فاش‌نیوز انتشار یافت که این اتفاق در نوع خود بسیار زیبا و البته قابل تامل نیز بود. به همین منظور گفت‌وگویی با بانو «آمنه احمدی»، مسئول کمیته‌ی بانوان نخاعی که از نزدیک شاهد تلاش این گروه از جانبازان بودند، انجام شد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

فاش‌نیوز: خانم احمدی! ایده و طرح اجرای سرود بانوان جانباز از چه زمانی کلید خورد؟

- بنده در ملاقاتی که در مهر ماه امسال با ریاست بنیادشهید و امور ایثارگران داشتم، در بیان پاره‌ای از مشکلات بانوان جانباز، طرح اجرای یک سرود حماسی توسط بانوان جانباز را نیز مطرح کردم که خوشبختانه این کار با استقبال و تایید جناب آقای اوحدی و نظر مساعد معاونت فرهنگی مجموعه روبرو شد.

 

فاش‌نیوز: ملاک انتخاب اعضا چه بود؟

- از آنجایی که بنده نماینده‌ی بانوان جانباز نخاعی هستم، ابتدا این کار را برای بانوان نخاعی پیشنهاد داده بودم اما همانطور که مطلع هستید بانوان جانباز نخاعی به‌خاطر آسیب‌پذیری و بعد هم به دلیل شرایط کرونایی که رفت و آمد را برایشان سخت می‌کرد، همگی مایل به حضور نبودند و تنها 2 تن از بانوان نخاعی اعلام حضور کردند. از آنجایی که بنده عزم خود را برای اجرای کار جزم کرده بودم، لذا با هماهنگی و پیشنهاد به جانبازان قطع عضو، این عزیزان هم لطف کردند و در اولین تماس موافقت خود را اعلام کردند.

 

فاش‌نیوز: آیا اعضای گروه آموزش موسیقی هم دیده‌اند؟

- بله اما بسیار کوتاه و فشرده زیرا زمان زیادی نداشتیم. البته قرار بود کار در چند مرحله‌ی اردویی انجام شود ولی متاسفانه به‌علت محدودیت‌هایی که از طرف بنیاد شهید عنوان شد، آن را در یک اردوی سه روزه در اصفهان جمع‌بندی کردیم.

 

 فاش‌نیوز: اعضای گروه سرود "زنان زینبی" متشکل از چند نفر از بانوان هست؟

- 7 تن از بانوان جانباز در این اجرا حضور دارند که شامل 2 تن از جانبازان نخاعی و 5 جانباز قطع عضو هستند که مجموعاً از استان‌های اصفهان، تهران، البرز و خوزستان می‌باشند.

 

فاش‌نیوز: هماهنگی‌ها چگونه انجام می‌شد؟

- هماهنگی با بنیاد استان‌ها توسط استاد عنایتی و هماهنگی با بانوان جانباز توسط خود بنده انجام می‌شد که البته بنیادشهید استان خوزستان و البرز در اطلاع‌رسانی به بانوان جانباز استان‌های خود کوتاهی کردند که بعد با پیگیری‌های خودم در جریان امر قرار گرفتند.