شناسه خبر : 81111
جمعه 08 اسفند 1399 , 17:39
اشتراک گذاری در :
عکس روز

از کنار علی نمیتوان بی تفاوت گذشت!

شب سیزده رجب روز جمعه سال سی ام عام الفیل است و نقطه عطفی در تاریخ بشر دارد به وجود می آید...

فاش نیوز - علی نامی که هیچ مسلمانی نمی‌تواند از کنارش بی تفاوت عبور کند، البته آنهایی که مسلمان نیستند و این نام نمی تواند برای آنها معنا و مفهومی داشته باشد ولی ما در مکتب خانه مولایمان علی (علیه السلام) یاد گرفته‌ایم که رویکرد ظلم ستیزی خود را ادامه دهیم.

 شب سیزده رجب روز جمعه سال سی ام عام الفیل است و نقطه عطفی در تاریخ بشر دارد به وجود می آید و جهان به لحظه حساس تاریخ خود رسیده است نوزادی که در نسل ابراهیم خلیل(ع) ریشه دارد در خانه کعبه متولد شده و جهان دارد به سوی سرنوشت خود به پیش می رود سرنوشتی که قلم قضای الهی تحولی درخشان بر آن ترسیم کرده است.

 وجود با برکت و ارزشمند حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) داشت زمینه نزول قرآن را فراهم می‌کرد و به موازات آن، زمینه پیدایش انسانی که قرآن را در خود تجسم دهد باید فراهم می شد حضرت محمد(ص) داشت مراحل کمال خود را می پیمود تا موفق به تسخیر آخرین قله کمال گردد و آماده بعثت شود.

ده سال دیگر قرآن از عدالت سخن خواهد گفت و این علی(علیه السلام) است که باید این عدالت را در همان سطحی که خدا خواسته در وجود خویش تجسم دهد تا مردم آن را که می شنوند ببینند.

حضرت محمد(ص) برای ایجاد این تحول در راه تربیت انسانها به دو عامل نیاز قطعی داشت یکی قرآن و دیگری عترت پیامبر بود و علی(ع) شاخص ترین فرد عترت است، این کعبه نبود که شکافته می ‏شد آغوش خدا بود که برای تحویل دادن علی(ع) به آفرینش خویش گشوده می شد.

یا فاطمه بنت اسد(س) هم اکنون کعبه از شوق حضور طفل تو سینه خواهد شکافت، عظمت کودک تو آسمان ‏ها را به زانو در خواهد آورد، او کامل کننده دین احمد و سنگ صبور محمد(ص) است کسی که بیابان‏ های خشکِ ظلم و تبعیض را به سر سبزترین باغ‏ های عدالت پیوند خواهد زد.

به یک باره سنگ های خارای دیوارهای بیت العتیق کعبه آغوش گشودند دیوارهای خانه کعبه که مرکز عالم و کانون سکون زمین است با لبخندی لب باز کردند و نام علی(ع) را همچون کلامی مقدس بر زبان آوردند، فاطمه بنت اسد(س) به درون خانه خدا فراخوانده شد تا زیباترین تولد تاریخ بشر به نام مبارک حضرت على (ع) ثبت شود کسی که سرفراز ترین قله معرفت است و به مریدانش می آموخت: رفعت یک انسان در آزادگی اوست.

و ای مولای ما تو به دنیا آمدی از خانه ای که صاحبش تو را برای شگفتی تمام کائنات آفرید گویا صاحب این خانه بیش از همه با تو نرد عشق می باخت که آغاز ماجرایت را از قلب خانه خویش رقم زد.

خوش آمدی ای نطق بلیغ توحید، نگاه کن که حضرت محمد (ص) چگونه دلگرمِ آمدن توست چگونه لبخند شکر بر لبان مبارکش نشسته است و ذوالفقار بی تاب رخسار تو به آتیه ای می اندیشد که چون عصای موسی در دستان تو اسطوره بیافریند، خروش رعد آسای ذوالفقارت در بدر حماسه بسراید، در خندق در برابر تمامی کفر بایستد، در فتح خیبر اعجاز بیافریند و آسمان و زمین را به تحسین وادارد.

خوش آمدی ای مرد روزهای سخت در راه، حضرت موسی(ع) هارون را داشت و باز در غربت بود، ای یاور رسول گرامی خداوند، حضرت محمد(ص) اما تو را داشت که بت های کفر را به خاک نابودی می کشاند، حضرت محمد(ص) تو را داشت که کعبه را از هر چه لات و عزی بود می تکاند و پرچم توحید را بر بامش برمی افراشت، موسی(ع) اگر تو را داشت سامری قبیله اش را فریب نمی داد و بنی اسرائیل را گوساله ای زرین از خود بی خود نمی کرد.

در زمانی که پادشاهان با لشکر کشی ها و شمشیرها سرزمین ها را فتح می کردند دوست خدا در خانه خدا متولد شد تا از بالای منبر دلها را فتح کند.

سلام بر اسم بی شباهتت که مظهر العجائب هستی و تلفظ معجزه وار نامت تمام شیاطین زمانه را به ستیز فرا می خواند، عظمتِ نامت تمام قیل و قال های عبث را به سکوت وامی دارد تا خود بر تمام صداها و کلام ها فرمانروایی کند.

علی(ع) مظهر توحید و جوهره همه انقلاب‌ های توحیدی است، انسانی که رسالت تاریخی تمامی پیامبران در او تجسم یافته، علی(ع) کسی است که نه تنها با اندیشه و سخنش، بلکه با وجود و زندگی ‌اش به همه درد ها و نیازها و همه احتیاج‌ های چند گونه بشری در همه دوره ‌ها پاسخ می ‌دهد و تمام پرسش های بی پاسخ خلقت را به پاسخ می ایستد کسی که خود کعبهِ آرزوهای تمام حق‏ جویان و حقیقت‏ خواهان است، قبله عارفان و خدا پرستان است و مصباح جمال ازلی و گوهر تابناک الهی است.

حضرت علی(ع) توجیه کننده عدل و نشان دهنده عالیترین مظاهر آن بود و دنیا از روزنه وجود علی(ع) به شناخت عدل توفیق یافت، اگر میلاد مبارک این کودک نبود مؤمنان پس از رسول اکرم(ص) ناشناخته می ماندند، قرآن از پراکندگی به یکپارچگی نمی رسید، حق برای چند صباحی مهلت خود نمایی پیدا نمی کرد و هیچ مصداقی برای حکومت عدل پدید نمی آمد.

میلاد پُر برکت این نوزاد، گنجینه بی بدیل خلقتی شد که لبریز از علم عزت عدالت، شجاعت و زُهد و صراط مستقیم است، کسی که اگر شمشیرش نمی بود اساس اسلام استوار نمی ماند و ذوالفقار برترین و گویاترین حدیث مردانگی او و نهج البلاغه گویاترین مرتبه ایمان و علم اوست و نامِ نامیش هم چنان مایه امید و نویدِ شیعیان و محبانش است.

ای آقای ما ای کمال تولد انسان، سکوت25 ساله تو بلندترین فریاد تاریخ بود که طنین اش هنوز هم ردِ پای مظلومیت و عدالتت را در بستر تاریخ منعکس می کند، عدالتی که از شرق تا غرب عالم تشنه عدالت علی (ع) است.

ای مظهر رسالتِ تاریخیِ تمامی پیامبران، تمام واژه ‏ها از توصیف عظمت تو عاجزند، تمام عقل‏ ها از درک بزرگی ‏ات قاصرند و تمام قلم ها ناتوان، وقتی خلیفه خدا را شبگرد کوچه پس کوچه ‏های کوفه می بینند که در پی بینوایان است تا شادی را بین کودکان یتیم تقسیم کند.

ای روزگار لحظه ای پرده از راز خویش بردار، بگذار این همه مردمان غافل سردرگم بدانند، مردی که شب ها نان بینوایان شهر را بر دوش می کشد و سفره هایشان را به بزم رونق می بَرد همین کودک معصومی است که روزها به طمع بیت المال عدالتش را سرزنش می کنند و در تنگناها و فتنه ها تنهایش می گذارند، بگذار بدانند مردی را که برای جنگ های ناخواسته بی دلیل سرزنشش می کنند همین سایه معصومی است که شب ها درِ خانهِ بیوه زنان و یتیمان را می کوبد تا لبخند شادی بر رخسار کودکان گرسنه بنشاند.

حضرت علی(ع) ولایت آسمان و زمین را در دست داشت و بر دل ها حکم روا بود، او گماشته خداوند بر زمین، نگهبان خاک و حجت پروردگار بود او هرگز برای فرمان روایی خود اسباب و بهانه دنیوی نخواست و همواره پا بر جای پای رسول خدا نهاد و هیچ کس در عمل کردن به قرآن از او پیشی نگرفت.

سیزده رجب نزدیک است و ما از الان میلاد خجسته، پُر برکت و سراسر نورِ مولی الموحدین امیرالمومنین حضرت علی (ع) آغازگر اشاعه عدالت و مردانگی و معرف والاترین الگوی شهامت و دیانت بر عاشقان و رهروان راهش و به حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه) و بر همه مردم ایران و مسلمانان جهان و به مقام معظم رهبری مبارک باد، و روز پدر بر همه شما مردم ایران تبریک می گوئیم. مبارک تان باد تولد میلاد پر برکت و ارشمند امیرالمومنین حضرت علی (ع) : ای امام علی (ع) ای مولای ما : خوش آمدی ای نطق بلیق توحید.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
از کنار خدا هم بدون هیچ ملاحظه ای گذشته ایم و خود را به ..یت زده ایم.امروز داشتم قرار داد یک فصل فوتبالیست کوچولو ایران را میخواندم برای یک فصل ۹۰۰میلیون تومان از بیت المال خواهد گرفت یعنی ماهی ۷۵ میلیون تومان.کدام اسلام مجوز اینگونه پرداخت را ازجیب ملت میدهد.کدام جانباز ۷۰ درصد اینگونه حقوق گرفته است.فضل اله الفوتبالین که در قرآن نداریم؟!این فوتبالیست قهر کرده و قرارست دو میلیاردو صد میلیون تومان به قراردادش اضافه کنند.خدا، بیت المال،علی.کدامشان ملاک پرداخت حقوق اینچنینی هستند
سلام بردوستان شبکه فاش نیوز ودوستان دلسوز وطندوست
درحال حاضر که جنگ نیست شکر خدا مسئولان و وابستگان دولت با همه قوم خویش هم که انقدر جمع کرده اند که بانکهای خارج وداخل لبریزند درضمن بابک زنجانی هم که نداشته ایم
لطفا یک سال هم نوبت به ما رزمندگان معسر بدهید ومرد ومزدانه مقداری از حق حودمان به مازمین بدید
به خدای کریم به جای یک چادر راضی هستیم
تا اواره نباشی معنی این جملات را نمیفهمی
سلام بردوستان شبکه فاشنیوز ودوستان دلسوز وطندوست
درحال حاضر که جنگ نیست شکر خدا مسئولان ووابسگان دولت با همه قوم خویش هم که انقدر جمع کرده اند که بنکهای خارج وداخل لبریزند درضمن بابک زنجانی هم که نداشته ایم
و۳۰سال هم که نوبت ناحق وظالم سپری شده
لطفا یک سال هم نوبت به ما رزمندگان معسر بدهید ومرد ومزدانه مقداری از حق حودمان به مازمین بدید
به خدای کریم به جای یک چادر راضی هستیم
تا اواره نباشی معنی این جملات را نمیفهمی
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi